Προς το περιεχόμενο

Τιμή για setup Κιθάρας


timos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Χθές το απόγευμα πήγα σε ένα μαγαζί να δώσω την κιθάρα μου για σετάρισμα και αφού την κοίταξε για κανά 10λεπτο μου είπε οτι έχει πολυ δουλεία. Λέει θέλει τριψιμο στα τάστα επειδη σκούριασαν επειδή δεν άλλαζα συχνά χορδές, χρειάζεται να διορθώσει το ελαφρύ σκεύρωμα και άλλα τετοια.. Για όλα αυτά μου ζητάει γυρω στα 70 με 80 ευρώ! Είναι λογική αυτή η τιμή ή να ψάξω κάπου αλλού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

εγω θα σου ελεγα να τσεκαρεις τον μαστορα πρωτα και μετα την τιμή.

Ρωτα κανα γνωστο σου αν ειναι οκ .

 

 

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

 

Πες μας και σε ποιον την πηγες δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα, βλεπεις η τιμη εξαρταται και απο το μαστορα  ;)

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όλα αυτά μου ζητάει γυρω στα 70 με 80 ευρώ! Είναι λογική αυτή η τιμή ή να ψάξω κάπου αλλού?

 

Εγώ μπορώ να σου πω, ότι την τελευταία φορά που πήγα σε πολύ γνωστό μάστορα της Αθήνας, πλήρωσα 70 ευρώ για συντήρηση (ρύθμιση truss rod, intonation και καθαρισμό ταστιέρας) και αλλαγή μαγνητών.

 

Δε χάνεις τίποτα βέβαια να ρωτήσεις και κάποιον άλλο μάστορα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα τηλέφωνο που πήρα να ρωτήσω σε ένα άλλο μαγαζί μου είπαν 20 ευρώ αλλά δεν ξέρω αν περιλαμβάνει όλα αυτά που λές ( intonation, ρύθμιση truss rod, τρίψιμο τάστων) γιατί η διαφορά στις τιμές μου φαίνεται πολύ μεγάλη. Γενικά έχω ακούσει πολλές διαφορετικές τιμές. Άλλος λέει 50, άλλος 20, άλλος 70. Δεν μπορώ να "εκτιμήσω" πόσο κοστίζει μια τέτοια δουλειά αλλά και αν θα γίνει σωστά η δουλειά που πρέπει να γίνει.. Έχει κάποιος να προτείνει έναν καλό και τίμιο (  :P ) μάστορα στη θεσσαλονίκη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε μια έρευνα αγοράς στην πόλη.

Δεν θα χάσεις τον χρόνο σου,όταν στο τέλος της έρευνας θα έχεις βρει τον μάστορα που σου κάνει.

Συν ότι άλλες πληροφορίες μάθεις.

Κανείς δεν έχασε ψάχνοντας.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπολογισε το ωρομισθιο ενος ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΥ τεχνιτη γυρω στα 30 ευρω την ωρα απο εκει και περα για να κανει καποιος ΟΛΑ αυτα που ειπες θελει περιπου 2 ωρες,καλα ειναι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπολογισε το ωρομισθιο ενος ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΥ τεχνιτη γυρω στα 30 ευρω την ωρα απο εκει και περα για να κανει καποιος ΟΛΑ αυτα που ειπες θελει περιπου 2 ωρες,καλα ειναι.

 

συν τις χορδες λογικα.

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει θέλει τριψιμο στα τάστα επειδη σκούριασαν επειδή δεν άλλαζα συχνά χορδές, χρειάζεται να διορθώσει το ελαφρύ σκεύρωμα και άλλα τετοια..

 

Γίνε πιο συγκεκριμένος σε ότι αφορά το τι χρειάζεται η κιθάρα.Και αν θες τη γνώμη μου ζήτα του γραπτώς όλες τις δουλειές που θα σου κάνει.

 

Προσωπικά αν και κάνω μόνος μου setαρίσματα,όποτε βαριέμαι,πάω στον Κώστα(δεν θυμάμαι επίθετο) στη Νεάπολη,ο οποίος μου είναι καταρχήν συμπαθής σαν άνθρωπος και κρίνοντας πάντα εκ του αποτελέσματος ξέρει τι κάνει.Τις τιμές του θα τις χαρακτήριζα λογικές.(βέβαια το τι χαρακτηρίζει ο καθένας λογικό είναι σχετικό...)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου