Προς το περιεχόμενο

wacko wah-wah απο jam


joh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα !

έχει δοκιμάσει κανείς το wah του  Jam , το wacho ;

θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το πόσο 

1) ανθεκτικό είναι. ( σε ένα παλιό crybaby πατάω πάνω πάνω του και στέκομε και μετα 90 κιλά μου .)

2) πόσο πειστικά είναι τα mods ( ο 6θέσιος διακόπτης που δίνει )

3)η διαδρομή του πεταλιού είναι μεγαλύτερη απο των crybaby ?

  με ενδιαφέρει πολύ το συγκεκριμένο πετάλι , κάθε στοιχείο που μου δώσετε θα είναι χρήσιμο!

ευχαριστώ ...                       

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα Vox το οποιο εχει μονταριστει απο τον Jam οποτε

 

1) ολα τα wah πανω κατω το ιδιο κουτι χρησιμοποιουν και μια που εχω δει και απο κοντα wah του jam αντεχει και εμενα(105 κιλα)  ;D

 

2)εχω αυτο το μοντ και ειναι παρα πολυ πειστικο υπαρχουν πραγματικες διαφορες που για να μπορω να τις ακουω εγω τις ακουει και ενας κουφος.

 

3) το δικο μου εχει το δικο του Pot και του Jam δεν το θυμαμε παντως το Wah με την μεγαλυτερη διαδρομη που εχω παιξει και εχω ειναι ενα παλιο crybaby που το εδωσα στον Telegun και μου το εφτιαξε απο την αρχη(εχει αλαξει ολα τα υλικα μεσα)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή είναι όντος ένα πιο πλήρες wah  απ τα  crybaby ?

αφού προσομοιώνει τον ήχο τους αλλά έχει και επιπλέον χαρακτηριστικά...

 

    --ένα τελευταίο .. το διακόπτη που έχει για τα mods  μπορείς να τον χειρίζεσαι και με το πόδι ; ;όπως στο wah της  dunlop με τα mods ?

  για να έχεις παραπάνω απο ένα ήχο εν όσο  παίζεις......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω το wah.. οποτε

 

1) δεν υπαρχει θεμα αντοχης (βεβαια δεν φτιαχνονται τα wah για να ανεβαινεις πανω και να χωροπηδας)

 

2) πειστικοτατα (απο vocal like μεχρι πριμο funk)

 

3) ιδια διαδρομη θα ελεγα

 

δεν αλλαζει η θεση του επιλογεα με το ποδι (εκτος αν παιζεις ξυπολητος κ εχει ιδιαιτερες ικανοτητες  :P )

 

αν θες ενα crybaby με πολλες δυνατοτητες και true-bypass το βρηκες..

"Everything should be made as simple as possible, but no simpler" (except my pedalboard)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ παιδιά , όντος κάτι τέτοιο ψάχνω ..

τώρα εάν στο μέλλον θέλω κάτι άλλο , ένα καλό vintage wah , ποιότητας boutique δεν θα είναι άσχημο να υπάρχει...

 

θα του στείλω email  να ρωτήσω ένα μπορεί να αλλάξει το διακόπτη με κάποιο στρογγυλό για να τον αλλάζω με το πόδι .αλλά κότα 90% θα το πάρω έτσι κι αλλιώς.

Θα σας πώ όταν μου απαντήσει σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει κι εσάς .

ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου