Προς το περιεχόμενο

RHCP Dani California (By Haryy)


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όμορφο το Dani California. :)

 

Περιμένω επόμενη δημοσίευση κάποιο κομμάτι Smashing Pumpkins ή κάτι άλλο σε παρόμοιο στυλ! ;D

http://www.noiz.gr/index.php?topic=180238.0

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουπερ . :)

Μπάσο καλά δεμένο με την μπότα . Ωραία ροή πάνω στο ρυθμό .

Κιθάρες (α)  comb στο 2,4 με καλές διάρκειες .

Το σόλο στο τέλος για τα γούστα ήταν περιττό αλλά δεν έχει καμιά σημασία .

Η φωνή άψογη .

Γουελ νταν  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα  :)

 

λοιπόν άκουσα και γω το κλιπ και νομίζω συμφωνώ με όλα τα παραπάνω σχόλια. Να προσθέσω ότι σα σύνολο μου άφησε θετικές εντυπώσεις και γενικά κυλούσε όμορφα μέχρι το τέλος.

Επίσης έχω την εντύπωση ότι στο θέμα της προφοράς των αγγλικών είσαι έτοιμος να περάσεις στο επόμενο επίπεδο αλλά κρατιέσαι πίσω. Όχι ότι είναι κάτι εύκολο γενικά αλλά μου φαίνεται ότι έχεις τα φόντα.

 

Keep'em coming  8)

 

Thanks!! Kαι μόνο ότι σου δημιούργησε καλή διάθεση ακούγοντάς το, εμένα μου αρκεί. Η προφορά για να ακουστεί πιο σωστή χωρίς να φαίνεται ότι προσποιούμαι θα πρέπει να πάω Αμερική να ζήσω κάνα δίχρονο, οπότε είναι κομματάκι δύσκολο! :D  ;D.

 

Aρκετά καλό φιλαράκι.......

 

αν και σου έχω πει οτι το συγκεκριμενο κομμάτι και γενικότερα οι r.h.c.p δεν μ αρεσουν το γούσταρα το κομμάτι πιο πολύ για τα φωνητικά τα οποία δίνουν μια χαρούμενη παιχνιδιάρικη διάθεση!Κιθάρα μπάσο και ντραμς μου φάνηκαν αρκετά κοντά (με τα μέσα που είχες στην διάθεση σου!) στην original version.....δηλαδή δεν ξίνισαν το αυτί μου σε κάποιο σημειο!

 

Περιμένω επόμενη δημοσίευση κάποιο κομμάτι Smashing Pumpkins ή κάτι άλλο σε παρόμοιο στυλ! ;D

 

keep walking!

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου και γιατί το γούσταρες! (ειδικά αφού δεν σου αρέσουν οι peppers)

 

Σουπερ . :)

Μπάσο καλά δεμένο με την μπότα . Ωραία ροή πάνω στο ρυθμό .

Κιθάρες (α)  comb στο 2,4 με καλές διάρκειες .

Το σόλο στο τέλος για τα γούστα ήταν περιττό αλλά δεν έχει καμιά σημασία .

Η φωνή άψογη .

Γουελ νταν  ;)

 

Thank you THEOD! 

Αυτό το σχόλιο "Κιθάρες (α)  comb στο 2,4 με καλές διάρκειες" μου το εξηγείς λίγο?

 

Eυχαριστώ και πάλι..

 

Υγ Ετοιμάζω κάτι σε παρόμοιο στυλ (genre) με Pumpkins, οπότε, stay tuned! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Thank you THEOD! 

Αυτό το σχόλιο "Κιθάρες (α)  comb στο 2,4 με καλές διάρκειες" μου το εξηγείς λίγο?

 

Eυχαριστώ και πάλι..

 

 

 

Εννοώντας Α κοινός αναφερόμαστε στην φόρμα του τραγούδιού .  Πχ μπορούμε να πούμε Α (κουπλέ) , Β (ρεφρέν) και να έχεις μια φόρμα ΑΑΒΑ δηλ 2κουπλε 1 ρεφρέν 1 κουπλέ  .

Λέγοντας comp(comping) αναφέρομαι στη ρυθμική κιθάρα που στη προκειμένη περίπτωση παίζει στο 2(2ο τέταρτο )και στο 4(4ο τέταρτο) του μέτρου και η 

 

" διάρκεια" που κρατάει το χτύπημα είναι πάρα πολύ καλή  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου