Προς το περιεχόμενο

Mesa Boogie Transatlantic TA-15 και effects


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειααααα,

 

Πηρε ενας φιλος μου προσφατα τον Mesa Boogie Transatlantic TA-15 και θελω να τον αγορασω κι εγω, αλλα αυτο που παρατηρησα ειναι οτι δεν εχει effects loop (send - return)... :((

Αν θελω να χρησιμοποιησω πεταλακια delay η reverb πως μπορω να το κανω με αυτην την κεφαλη? Κατευθειαν αναμεσα στο output της κεφαλης και πριν την εισοδο της καμπίνας??

 

Παρακαλω διαφωτιστε με, καθως το συγκεκριμενο μηχανιμα τα σπαει, αλλα αμα δεν μπορω να βαλω effects τι να το κανω :((((

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα αθλιο κατα τη γνωμη μου ενας συγχρονης σχεδιασης ενισχυτης της ταξης των 1000+ ευρω να μην προσφερει μια λουπα.

 

Κατα τα αλλα οπως στα ειπε ο φιλος παραπανω και μονο ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατευθειαν αναμεσα στο output της κεφαλης και πριν την εισοδο της καμπίνας??

 

ru crazy????!!!!! :o

 

Στο input του ενισχυτή και μόνο!!! δηλ. κιθάρα ----- πετάλια ----- ενισχυτής.

 

+1000

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τα βαζεις μπροστα. Αν μαλιστα σκοπευεις να χρησιμοποιησεις τον ενισχυτη καθαρο και παιρνεις τα od/drive σου απο πεταλια, δε σε πειραζει και τοσο το οτι δεν εχει λουπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μαλιστα σκοπευεις να χρησιμοποιησεις τον ενισχυτη καθαρο και παιρνεις τα od/drive σου απο πεταλια, δε σε πειραζει και τοσο το οτι δεν εχει λουπα...

Mα αν δώσεις 1200 ευρώ για 15ρη με αρκετές επιλογές στο βρώμικο κανάλι, προφανώς

δεν σε ενδιαφέρει να παίρνεις drive απο πετάλια. Μεγάλο φάουλ όπως και να χει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει λίγο η MESA το παρακάνει εδώ. Σε αυτά τα λεφτά υπάρχουν ενισχυτάκια που φυσάνε. Για δες καναν Koch...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρίσκω κανένα μα κανένα απολύτως λόγο γιατί να θέλει κάποιος να πάρει αυτόν τον ενισχυτή. Μόνο το όνομα του δίνει αξία, άντε και το στύλ. Αλλά τόσα λεφτά δεν δικαιολογούνται με τίποτα. Υπάρχουν τόσοι ενισχυτές σε αυτά τα λεφτά που δεν νομίζω να υπάρχει θέμα επιλογής.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου