Προς το περιεχόμενο

Jazz Bass και ενισχυτής για αρχάριο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Όχι απλά συνεχίζει να παίζει αλλά 1ον το πήρα μεταχειρισμένο (και ακόμα παίζει) και 2ον δεν το αποχωρίζομαι με τπτ!!!

 

;D ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!!!

 

Το θέμα ειναι οτι λιγο-πολυ εχω κατασταλλάξει ως προς το μπασσο

 

@nexarulhu

Για να πω την αληθεια ποτε δεν ειχα σκεφτει τη σχεση τιμης μεταξυ μπασσου και ενισχυτη. Απλα δοκιμασα τους Peavey Max και ακουστικαν αρκετα καλοι. Εναν ενισχυτη 35-50W ειναι νομιζω ΟΚ για το σπιτι. Δε χρειαζεται να μπουμε στο σκεπτικο του ποσα W χρειαζονται για να παιξει ενα μπασσο διπλα σε drums, οποτε η επιλογη ειναι συνειδητη.

 

@Dio13

Με παρεξηγησες. ΔΕΝ σκεφτομαι ενα standard bass αλλα ενα squier. Τα standard bass (mexican or usa) ειναι πολυ βαρια για τη τσεπη μου και για το επιπεδο μου. Παντως θα δοκιμασω τη προταση της Ibanez γιατι εχω διαβασει και αλλου καλα λογια

 

@funky_bassman

Τα P-bass τα εχω δοκιμασει και δε με γεμιζουν. Να στο πω αλλιώς: δε γνωριζα οτι υπαρχουν και j-bass και μολις ακουσα ενα νομιζω οτι κατι σκιρτισε μεσα μου. Πιστευω οτι καταλαβαινεις γιατι το J-bass νομιζω  πιο καταλληλο για το ειδος της μουσικης που ενδιαφερομαι. Οσο για τη Behringer, δε νομιζω οτι ειναι σωστη λυση για ενισχυτη, σε σχεση λεφτα-πιοτητα (που ελεγε και ο σημιτης). Συμφωνω παντως με το δευτερο σκελος. Ολοι τα βριζουν και ολοι εχουν κατι απο Behringer, γιατι πολυ απλα για τα λεφτα που (ξερεις οτι) δινεις ειναι πολυ καλη. Δε νομιζω οτι τα αγοραζει κανεις γιατι ειναι τα καλητερα :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου