Προς το περιεχόμενο

Αξιολόγηση Telecaster για αγορά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον ,ακομα και ζημια να εχει η κιθαρα,που νομιζω οτι δεν εχει....καθισα και κοστολογισα την αξια της ως parts...

 

 

;D

 

neck: 600-700 euros

 

bridge & ashtray: 200 euros (μια και μπορει να χρησιμοποιηθει για 100% αποκατασταση σε ολες τις tele απο το 67 και μετα αρα αξιζει...χρυσαφι)

 

tuners:150 euros (δυστυχως δεν μπαινουν σε Φεντερ απο το 67 εως το 75 αλλοιως θα εκαναν μια περιουσια....)

 

plate,knobs,pots: κανα 200αρικo μια και  μπορουν να χρησιμοποιηθουν,εκτος ισως απο τα pots, για 100% αποκατασταση σε ολες τις tele απο το 67 και μετα & αρα  αξιζoυν...χρυσαφι)

 

body: οτι και να εχει ενα 300αρι θα το πιασει μαζι με το neckplate

 

pickguard:100 euros (αν ειναι ασπρο τα διπλα μια και μπορει να χρησιμοποιηθει για 100% αποκατασταση σε ολες τις tele απο το 67 και μετα αρα αξιζει...χρυσαφι)

 

case:300-400 euros (ειδικα οπως λεει και ο φιλος αν ειναι red lined μια και μπορει να χρησιμοποιηθει για 100% αποκατασταση σε ολες τις tele απο το 67 και μετα αρα αξιζει...χρυσαφι ;D)

 

not a bad deal..... ;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Η θήκη μέσα έχει ΄μπορντώ επένδυση ,αν αυτό εννοείτε κόκκινη ,το πικ γκαρντ είναι μαύρο και το χρώμα της ξεκινάει από μαύρο-κοκκινο-κιτρινο.

Οκ λοιπόν ο άνθρωπος θέλει να του πάρω μια υποτυποδώς αξιόλογη ακουστική και η τέλε θα μου έρθει .............οπότε σύντομα θα έχετε και φωτό . Πάντως μη περιμένετε να τη κάνω κομμάτια για ανταλλακτικά  ;D . Θα κοιτάξω να δω τι παίζει με την ιστορία αυτή του μπράτσου αν φτιάχνει-μήπως και ξαναμπεί ο τριθέσιος καβαλάρης με το καπάκι του- και θα δω τι γίνεται και με τους μαγνήτες΄, ώστε αν δεν λένε ,να βάλουμε τπτ καλύτερο ,το καλυτερότερο  ;D

Να τις κάνω 2 λοιπόν  8)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις σου ερθει βγαλε φωτο,ειμαι πραγματικα περιεργος να δω τι...¨¨ζημια¨ εχει παθει....

 

Εδω ειμαστε εμεις,οπωσδηποτε να βαλεις την original bridge.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα του πω να τραβήξει καμιά φωτό να μου τη στείλει ,λες να μη θέλω το τριθέσιο καβαλάρη? Πρωτη μούρη θάναι με το καπάκι του φορεμένο  8)

Η θήκη έχει τελειώματα με δέρμα στις άκρες με γαζιά εξώραφα.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια προκαταβολικά  ;)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες να μη θέλω το τριθέσιο καβαλάρη?

 

και πιο ωραιος ειναι και καλυτερο ηχο εχει,γιατι να μην τον θελεις?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη για το μέγεθος του αρχείου ,αλλά μόλις διαπίστωσα ,ότι δεν έχω καθόλου πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνων  :(

P9290001.thumb.JPG.1a5d2120d7ff006518a3ccf1c3ddb31a.JPG

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη φωτογραφια που ειδα, εχω την εντυπωση οτι ο μαστορας εχει κολλησει τη σφηνα πανω στο μανικι. Απλα πρεπει να ειχε το γνωστο "χασμα" (χαρακτηριστικο της ...εποχης) και με εντελως λαθος neck pitch, θεωρησε οτι επρεπε να το γεμισει. Διπλο κακο, αλλα λογικα ευκολα αναστρεψιμο.

 

Οπως-δηποτε θα βαλεις την original bridge. (και θα σηκωσεις φωτογραφιες)

 

8)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που την έχω στα χέρια μου και τη καλοκοιτάω ,παρατήρησα ,ότι έχει βάλει ο καλλιτέχνης και μια ακόμα φλυδίτσα λιγότερο κι από χιλιοστό σε πάχος και από τη κάτω πλευρά του μανικιού ,αλλά όχι σε όλο το φάρδος του πατήματος ,σα να έπαιρνε δλδ κλήση το μπράτσο και στον άλλο άξονα και το έφερε . Πάντως η κιθάρα δε τρίζει ,παρότι οι χορδές είναι σε νορμάλ απόσταση από τη ταστιέρα ,μόνο το καντίνι φεύγει προς την άκρη ,όσο πιο κάτω πάμε ,αλλά και πάλι μένει εντός ,το ανάποδο συμβαίνει με τη χοντρή Μι .............ο μάστορας απ ότι μου είπε ο φίλος ήταν γνωστός Αθηναίος μάστορας που απ όσο ξέρω αν και απέχω χρόνια απ τη πιάτσα το έχει ακόμα το μαγαζί και δείχνει να πηγαίνει καλά ,μου φαίνεται περίεργο να έχει κάνει τέτοια στραβή ,μόνο και μόνο για να πάρει τα φράγκα από μια αναίτια επισκευή ......θα μου πεις παίζει και η άγνοια της εποχής ίσως ,γύρω στο 86 έγινε η επέμβαση

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου