Προς το περιεχόμενο

Αξιολόγηση Telecaster για αγορά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για δες που ξαφνικά βρέθηκα με 3 κιθάρες  ;D

Kαι με μία γυναίκα όμως...και δεν ξέρω ποιά (γυναίκα ή κιθάρα), μπορείς να ξεφορτωθείς πιό εύκολα... ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

οχι ειναι καθαρα θεμα κακης κατασκευης,αλλωστε σχεδον ολες οι καινουργιες (μετα το 2005) Fender ,ειδικα οι αμερικανικες και ολες οι γιαπωνεζικες καθως και ΟΛΕΣ οι ...Squier εχουν super tight neck pockets,το προσεχουν δηλ.αυτο το θεμα...στο..Μεξικο οι χειριστες του cad cam router καμμια φορα βαριουνται να τον ξαναρυθμισουν,θελει επαναρυθμιση μετα την κοπη καποιου συγκεκριμενου αριθμου σωματων,και καποια σωματα εχουν μεγαλυτερα neck pockets απο το κανονικο για αυτο και καποιες κιθαρες εχουν neck gap.neck gap εχουν και οι περισσοτερες Vintage Fender μια και τα εφτιαχναν με το..χερι τα σωματα ...τοτενες... ;D 

 

 

Παντως στην strat μου που ειναι usa std μοντελο 08  εχει ενα μικρο gap! Οχι οτι με απασχολει βεβαια συζητηση να γινεται!

 

Κριμα και εγω πιστευα οτι ειναι πατεντα !!χεχε

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από superfunk:

οντως συμβαινει μια και το ξυλο διαστελεται και ενα super tight neck pocket δημιουργει cracks (ολες οι τελε μου με πολυ tight neck pockets εχουν τετοια cracks αλλα ειμαι fan τoυ Relic & δεν με μελει.... )

 

+1 relics rule!!!

 

http://www.facebook.com/photo.php?pid=439684&id=109384892418622

 

http://www.facebook.com/photo.php?pid=439684&id=109384892418622#!/photo.php?pid=439683&id=109384892418622&fbid=166165056740605

 

teles rule too!! (and '65 mustangs)

 

Έχω παρατηρήσει ότι βιδώνοντας το σωμα καμιά φορά κρατώντας σωστά το μανίκι το νεκ gap έρχεται 'κάπως' σα να λέμε αν δεις νεκ γκαπ μπορει να εχει βιδωθει 'λαθος΄το μανικι...

just a thought... ;D ;D

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μια φορα ετσι οπως κατεβαζα τα αρπετζια με το κιλο στο 220 ξαφνικα μετα το 14, 15 ταστο θα σας γελασω ΓΚΛΑΠ πεφτει το μικρο δαχτυλο μεσα στο GAP ναουμε! :P

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μια φορα ετσι οπως κατεβαζα τα αρπετζια με το κιλο στο 220 ξαφνικα μετα το 14, 15 ταστο θα σας γελασω ΓΚΛΑΠ πεφτει το μικρο δαχτυλο μεσα στο GAP ναουμε! :P

 

xa xa xa xa και από τις σπίθες που έβγαζε η ταστιέρα άναβες και τσιγάρο ναούμε!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι με μία γυναίκα όμως...και δεν ξέρω ποιά (γυναίκα ή κιθάρα), μπορείς να ξεφορτωθείς πιό εύκολα... ;D ;D

 

Η 67άρα η τελεκάστερ που έχω ήτανε κάτω απ το κρεβάτι 12 χρόνια χωρίς να την ακουμπήσω ,με περίμενε υπομονετικά  ;D ,γυναίκα να σε περιμένει τόσο δεν υπάρχει ,οπότε ξέρω το κόλπο αν θελήσω να ξεφορτωθώ τη γυναίκα  8)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 67άρα η τελεκάστερ που έχω ήτανε κάτω απ το κρεβάτι 12 χρόνια χωρίς να την ακουμπήσω ,με περίμενε υπομονετικά  ;D ,γυναίκα να σε περιμένει τόσο δεν υπάρχει ,οπότε ξέρω το κόλπο αν θελήσω να ξεφορτωθώ τη γυναίκα  8)

 

Θα την βάλεις κάτω από το κρεβάτι ?

 

;D ;D ;D ;D ;D

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα είπαμε ,καλά γελάσαμε ,αλλά ακόμα κι αν βγάλω τα γάντια του μποξ που λέει κι ο superfunk ,εγώ δε δύναμαι να κουρδίσω ένα τόνο πιο χαμηλα, να λασκάρω το μπράτσο και να προσπαθήσω να το φέρω στα ίσα ,εξάλλου αν έρχεται ,τι αξία θα έχει τη στιγμή που μετά θα πρέπει να αλλάξω γέφυρα και να ξαναρυθμιστεί η κιθάρα απ την αρχή .....και μη μου πείτε ότι αυτά τα πράγματα τα κάνει και παιδί προσχολικής ηλικίας ,γιατί εγώ είμαι νεάτερνταλ ,χωρίς γάντια του μποξ ,που προσπαθεί να ανακαλύξη το τροχό  ;D

Υπάρχει κανείς πρόθυμος να βοηθήσει ?  8)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξάλλου αν έρχεται ,τι αξία θα έχει τη στιγμή που μετά θα πρέπει να αλλάξω γέφυρα και να ξαναρυθμιστεί η κιθάρα απ την αρχή ..

 

ε,αλλαξε τη ΓΕΦΥΡΑ τοτε πρωτα.... :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου