Προς το περιεχόμενο

Guitar recording και macintosh?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας  ;)

 

Να πω ότι ο υπολογιστής μου είναι τόσο "άδειος" (όπως συνήθως - ακόμα και office απέφυγα να βάλω) που δε δικαιολογούνται όλα αυτά τα κολήμματα ύστερα από φορμάτ και την απενεργοποίηση antivirus και άλλων λιγότερο χρήσιμων services που τρέχουν με τα windows στο background.

 

Είναι προφανές λοιπόν ότι το pc μου είναι αρκετά παλιό πλέον και αυτό είναι που με ενοχλεί περισσότερο γιατί το θέλω μόνο γι'αυτή τη δουλειά (που δυστυχώς έχει περισσότερες απαιτήσεις από ένα σύστημα). Απλώς με χαλάει το γεγονός ότι πρέπει να έχεις κάθε Χ χρόνια καινούργια parts για να ακολουθήσεις τις απαιτήσεις όλων των προγραμμάτων. (ακόμα και τις αναβαθμίσεις των windows που τις αποφεύγω γι'αυτό το λόγο). Καταλαβαίνω λοιπόν ότι αυτό είναι το βασικό μου πρόβλημα στην παρούσα φάση και όχι ότι τα mac "τρέχουν καλύτερα" και "θα βρω την υγειά μου" όπως προφανώς λανθασμένα αναφέρεται συχνά και αναφέρθηκε από μένα προηγουμένως.

 

Τέλος πάντων, απ'ό,τι κατάλαβα είναι θέμα μάρκετινγκ και κυρίως διαρκώς αυξανόμενων δυνατοτήτων των λογισμικών και αν θέλω ακολουθώ, αν πάλι δε θέλω στο καλό και με τη νίκη...

 

@ manosx: Όσο για το 1,7ghz της μνήμης προφανώς ο δαίμων του τυπογραφείου έδρασε  :-[ , κάτι το οποίο θα καταλάβαινες αν πρόσεχες το αρχικό μου μήνυμα με τα υπόλοιπα στοιχεία που αναφέρω.  ;)

 

 

Ευχαριστώ και πάλι για την άμεση ανταπόκριση  ;)

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήθελα να σε προσβάλλω, ελπίζω να μην το πήρες έτσι  :( Έκανα μια κάπως τραβηγμένη υπόθεση.

 

Εφόσον λοιπόν κατέχεις το άθλημα, είναι σίγουρο ότι με τα λεφτά του mac mini φτιάχνεις PC που το περνάει από πάνω  ;D Γιατί καλό το mini mac αλλά στη σημερινή εποχή χωρίς εξαπύρηνο, 5-6 σκληρούς και καμιά 24αριά giga ram δεν πας πουθενά  ;D

 

Πλάκα κάνω αλλά you get the point

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήθελα να σε προσβάλλω, ελπίζω να μην το πήρες έτσι  :( Έκανα μια κάπως τραβηγμένη υπόθεση.

 

Εφόσον λοιπόν κατέχεις το άθλημα, είναι σίγουρο ότι με τα λεφτά του mac mini φτιάχνεις PC που το περνάει από πάνω  ;D Γιατί καλό το mini mac αλλά στη σημερινή εποχή χωρίς εξαπύρηνο, 5-6 σκληρούς και καμιά 24αριά giga ram δεν πας πουθενά  ;D

 

Πλάκα κάνω αλλά you get the point

 

Καταλαβαίνω τί θες να πεις φίλε μου και έχεις δίκιο, έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα  ;)

Σε καμία περίπτωση δε με προσέβαλες και ούτε φυσικά είπα ότι κατέχω το άθλημα! Γι'αυτό και έβαλα τα προσωπάκια άλλωστε!  ;D

 

Και πάλι ευχαριστώ!

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου