Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μαγνητών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

K αλοί οι EMG αλλά έχουν περισσότερο output και αυτό θα αυξήσει τις χαμηλές και το "μπούκωμα". Ακόμη καλύτεροι βέβαια ειναι οι seymour duncan Blackouts που χρησιμοποιεί κι ο Gus G.

http://www.thomann.de/gr/seymour_duncan_sahb1s.htm

 

 

 

Kαλη εναλλακτική για active ηλεκτρικά είναι βέβαια να κρατήσεις τους jackson ή να πάρεις ενα καλό σετ passice μαγνήτες (π.χ. Seymour duncan JB ) και να τοποθετήσεις και το EMG booster:

 

http://www.thomann.de/gr/emg_pa2_preampbooster.htm

 

άλλοι καλοί και φθηνοί active με καλό ήχο αλλά κάπως λιγότερο output από τους blackout είναι οι SD Live wires του D.Mustaine

 

http://www.thomann.de/gr/seymour_duncan_livewire_classic_hu_bridge.htm

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζεται να βάλεις έναν πυκνωτή σε σειρά στο jack out της κιθάρας. Κάποιος φίλος/μάστορας ή κι εσύ το κανεις εύκολα.

 

 

Κοστίζει δε κάτι λεπτά του ευρώ...

 

πρωτα τσεκαρε τις φθηνες λυσεις που σου προτεινονται...δεν χανεις ΤΙΠΟΤΑ ;)

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

K αλοί οι EMG αλλά έχουν περισσότερο output και αυτό θα αυξήσει τις χαμηλές και το "μπούκωμα".

 

ΕΧω rockfield mafia σε μια michael kelly και εχουν περισσοτερα μπασα  απ'οτι  οι EMG σε μια Eclipse που ειχα παλια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧω rockfield mafia σε μια michael kelly και εχουν περισσοτερα μπασα  απ'οτι  οι EMG σε μια Eclipse που ειχα παλια.

 

Μιλάμε γαι αλλη κιθάρα κι άλλους μαγνήτες βέβαια... αλλά κι οι rockfield είναι δυνατοί (τυχαία τους βάζει η bc rich σε μεταλοκίθαρα, δε νομίζω!) και value 4 money σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δέν θα χρειαστεί σκάψιμο η κιθάρα μου για τους EMG?

 

Αν υπαρχει χωρος στο cavity της κιθαρας για τη μπαταρια, τοτε οχι  ;) δεν χρειαζεται.

Για τους sd blackouts δεν εχω γνωμη, επισης οι rockfield που αναφερθηκαν ειναι καλοι μαγνητες αλλα το θεμα ειναι απο που να τους αγορασει.

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα setup το εχεις εξαντλησει?

αν το action σου ειναι πολυ χαμηλο ή η χορδες ειναι πολυ κοντα στους μαγνητες τοτε πιθανον να χανεις sustain.

Οσο για το μπουκωμα ποσες ιντζες ειναι το μεγαφωνο σου? Με το Equalizer δεν εχεις καταφερει να κανεις τιποτα?

μου φαινεται πολυ περιεργο κιθαρα με τετοια γεφυρα να μην εχει sustain. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου