Προς το περιεχόμενο

ALISON HELL


ogunsoto9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω ειναι μια διασκευη που εκανα στο alison hell  των annihilator

Το κομματι ειναι ηχογραφιμενο στο  guitar rig 4 πανω σε backing track

 

annihilator's alison hell by riffraff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εσύ αφού το έγραψες, τ'άκουσες και θεώρησες πως είναι ένα καλό αποτέλεσμα προς παρουσίαση?

 

Δεν θεωρησα τιποτα απλα ειπα να το ανεβασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να παρουσιάσεις ένα σωστό cover και ειδικά πάνω στα κιθαριστικά τερτίπια ενός απίστευτου κιθαρίστα τότε γνώμη μου είναι πως θες ακόμα ΠΟΛΥ μελέτη, έτσι ώστε να το παίξεις και σταθερά αλλά και με τα διάφορα "τεχνάσματα" που χρησιμοποιεί ο Waters (muting, downstrokes, αρμονικες κλπ.). Επίσης καλό θα είναι να προσέξεις λίγο και το ρυθμό σου, φαίνεται σε πολλές φάσεις ότι σου φεύγει.

 

Όσον αφορά το ηχητικό αποτέλεσμα θα προτιμούσα τις κιθάρες λίγο πιο "ήσυχες" και με λιγότερο gain (προφανώς τις καφροκιθάρες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για το χρονο σου και να επισημανω οτι εγραψα μονο την καφροκιθαρα εγω , τα υπολοιπα ειναι backing track και με τον ηχο δεν το εψαξα και πολυ, απλα βρηκα ενα  preset που κατα τη γνωμη μου ταιριαζε και το χρησιμοποιησα.

 

Αυτη ειναι η πρωτη μου αποπειρα ηχογραφησης και θελω να δω πως ακουγεται πανω κατω στο αυτι των αλλων για να μπορεσω να διορθωσω οτι μπορω (και παικτικα και ηχητικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου