Προς το περιεχόμενο

Δεν αναγνωρίζεται η κάρτα ήχου!


DrRhythm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα δεν ξέρω αν τα λέτε σοβαρά αυτά αλλά, σε μένα η μέθοδος ηλ. σκούπα δούλεψε :) . Ένας ενισχυτής που έχω (YAMAHA A100a) για τα παθητικά μόνιτορ, τελευταία παρουσίαζε το εξής φαινόμενο. Τα led-ακια που έχει για τα clip ήταν μόνιμα αναμμένα, είτε υπήρχε σήμα είτε δεν υπήρχε. Καθώς και ένα μικρό μεν, αλλά σαφώς εντονότερο από το κανονικό φύσημα, όταν τον άνοιγα παραπάνω (χωρίς σήμα βέβαια), για να τον τσεκάρω.

Μπορεί να ακούγεται φαιδρό αλλά εφαρμόζοντας την σκούπα, (να ρουφάει παρακαλώ) :) , στις από πάνω γρίλιες για τρία τέσσερα δευτερόλεπτα, όλα τα προβλήματα εξαφανίστηκαν. Ο ενισχυτής ξαναησύχασε και τα led-ακια έσβησαν.

Πάνω που έλεγα ότι τα είχε φάει τα ψωμιά του :D

Το σύστημα σ κ ο ύ π α δ ο υ λ ε ύ ε ι !!!!!! ΟΕΟ!!! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλεκτρική σκούπα μέρος β'

 

Ύστερα απο πειράματα του STUDIOM13 στα εργαστήρια του kourosava, καταλήξαμε στο συμπέρασμα οτι το "ρουφηχτό" έχει 101% επιτυχία!

 

Προσοχή στον χρόνο ρουφήγματος. Ενδέχετε να χάσετε κάποια εξαρτήματα και θα πρέπει να ανοίξετε την σακούλα της ηλ. σκούπας για να τα αναζητήσετε.

 

product-5324343.jpg

τo παραπάνω μοντέλο θα δοκιμαστεί αύριο στα εργαστήρια πάνω σε ενα mobo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....Προσοχή στον χρόνο ρουφήγματος. Ενδέχετε να χάσετε κάποια εξαρτήματα και θα πρέπει να ανοίξετε την σακούλα της ηλ. σκούπας για να τα αναζητήσετε.

 

Ναι! ναι! αυτό παίζει δραματικά κ. Κ. συνάδελφοι :lol: :lol: :lol:

 

 

Το τσακίσαμε το θέμα! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έκανα πλάκα για την ηλεκτρική σκούπα. Εγω ετσι κανω οποτε "σκουπιζω τον στάβλο μου" και το εσωτερικό του γίνετε σαν καινούργιο. Προσέχω πολυ να μην εχει σκονη, καθότι η σκόνη κάνει κακο στα ηλεκτρονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω, ούτε εγώ έκανα πλάκα. Και εγώ το ίδιο θα αρχίσω να εφαρμόζω από εδώ και πέρα. :)

 

Απλά ακούγεται λίγο extreme αν το ακούσει κάποιος για πρώτη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου