Προς το περιεχόμενο

Ξεχύνομαι σαν τον εμετό


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιλάμε για τεράστιο Πολιτισμικό Κεφάλαιο με παράδοση χρόνων!

 

:?

 

Earendil φέρε τίποτα και απο εδώ... :lol: Σου είχα στείλει pm σε κάποια φάση αν θυμάμαι καλά αλλά δεν απάντησες... :?

 

Toneless έχει δίκιο και χαίρομαι που μου δίνεις την ευκαιρία να σου πω τί συνέβη.

 

Όταν είχες στείλει το πμ ήμουν τόσο φρέσκος και άσχετος με το site, που ανακάλυψα το μην. σου με τραγική καθυστέρηση. Δεν ξέρω γιατί...αλλά ντράπηκα να σου απαντήσω :oops: . Θα έχεις απάντηση σύντομα...

 

Eyeprotocol, αν έχεις ανάγκη να διπλωθείς στα γέλια και να ξεδώσεις, δεν θα μετανιώσεις! Εξερεύνησε τον ακατέργαστο μουσικό πλούτο που σου προτείνεται..!

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αναφέρομαι σε αυτό το τραγούδι ...απο Πλοκάμι τον "Νικολάκη Που Σκότωσε Τη Δασκάλα" 8)

 

Δεν ξέρω. Έχω ανάμικτα συναισθήματα για τετοιες μουσικές. Πάντως το περασμένο καλοκαίρι στην Ίο, το τιμήσαμε ιδιαίτερα το "Πλοκάμι"... :lol:

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά απαντά και ο toneless. Θα ακούσεις και θα καταλάβεις...

 

Arpegios δεν καταλαβαίνω τίποτα από τα...κορακίστικα που μου γράφεις!!

 

Δεν έχεις ακούσει Panx Poutana? "Έπεσε Το Pussy Αποβραδίς", "Φάτε Με Κανίβαλλοι", "Ο Βιασμός Του Βιαστή";;; Απαπα...αδιάβαστος.

 

Το όλο θέμα είναι αλλά Πλοκάμι με πιο θαμμένα φωνητικά και πιο straightly metal νοοτροπία. Γουστάρω...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε, σοβαρά ρωτάω.

Κοίτα, οι Ανώριμοι ειδικά σατιρίζουν διάφορα μεταλοπράμματα, και ιδιαίτερα τους manowar, οπότε θα γελάσεις μεν, αλλά δεν θα έχουν για σένα το ειδικό βάρος που έχουν σε κάποιον που διάβαζε metal hammer. Οι Καφρίλλιον (οι οποίοι είναι και οι αγαπημένοι μου για να πω την αλήθεια) δεν είναι οτι έχουν το φοβερό χιούμορ, αλλά αντιγράφουν α π ι σ τ ε υ τ α το 80s hard rock με σχετικά καλή παραγωγή(όπως ένα τυπικό ντέμο, γιατί άλλοι της λίστας έχουν κάνει ηχογράφηση σε... κασετοφωνα), και ωραία αρκετές φορές hooks, που αντιδιαστέλονται πλήρως με την γελοιότητα των στίχων. Επίσης βγάζουν και βαθιά σεξουαλικά νοήματα μερικές φορές, ή περίπλοκους νοητικούς γρίφους (Όπως στο "είμαι ο παππούς μου") :P .

 

Οι Demaximam έχουν και αυτοί καλή παραγωγή και συνδυάζουν λίγο απ'όλα. Οι Λούτσα είναι ΚΑΦΡΟΙ με απίστευτες ιδέες (άκου το "Έρωτας Είναι"). Το πλοκάμι εμένα δεν μου φέρνει γέλιο, είναι και η μουσική που είναι πολύ βαριά. Μου φαίνεται μάλλον σαν κάτι το τελείως bizare και γκροτέσκο, έχουν όμως τη μοναδική αληθινά επαγγελματική παραγωγή.Τώρα απο κει και πέρα, κρίμα είναι να μην έχεις να ακούσεις και καμμιά μ@λ@κία καμμιά φορά... 8)

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εγινε ρε παιδια εγω νομιζα οτι το ξεχυνομαι σαν εμετος ηταν τραγουδι...

τοσο ασχετος ειμαι τελικα?

:?

 

"Ξεχύνεται σαν εμετός" ήταν μια έκφραση που χρησιμοποίησε κάποιο αστέρι-σχολιαστής ενός ποδοσφαιρικού αγώνα (νομίζω ο Μαυρομάτης) για να περιγράψει' date=' με γλαφυρό τρόπο, την ορμητικότητα του επιθετικού!

:D[/quote']

 

Ακριβώς όπως τα λέει ο gangster είναι, Μαυροματικό απόφθεγμα.........

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ομως στο ΠΛΟΚΑΜΙ ο διαλογος ΒΙΣΣΗ-ΚΑΡΒΕΛΑ ειναι ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ!!(θα τον ζηλευε ακομα και ο Τζιμακος!) :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oντας φαν και εγω της cult ελληνικης σκηνης(πως θα μπορουσα να μην ειμαι αλλωστε) και εχοντας αποκτησει μια καλη γνωριμια με τον μπασιστα και παραγωγο των Πλοκαμι...των οποιων το studio επειδη εκθειαζετε την παραγωγη..ειναι ενα απλο home studio..

 

Εχω να πω οτι..οποιος θελει εχω καμμια 5 αρα βιντεακια Πλοκαμι που πραγματικα ειναι αρρωστα....και με βρισκουν απολυτα συμφωνο!!!!!

 

 

Τα παιδια βασανιζονται αξιοπρεπως...και με γουστο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη συχνα πυκνα εχει τυχει να παρεξηγηθω για την μορφη γραψιματος που κανω στα post μου εξηγουμαι για να παρεξηγουμαι και να υπαρχει η αναγκαια ανταλλαγη αποψεων.

Ειχα διαπιστωσει μια ελλειψη στην επικοινωνια του site με τους modulators και θελωντας να πω κατι αστειο παλι απετυχα.

Ομως παρολα αυτα και με το βαρος της 3ης ηλικιακης δεκαετιας στις πλατες μου,εχω αποφασισει να αντισταθω στο νεο κυμα που ερχεται και θα μας πνιξει ολους αφηνοντας μονο να επιπλαιουν τις Βισσηδες και τις Βανδηδες,αντε και κανα γυφτο-ροκ κομματακι να ξερχαρμανιαζουνε που και που κατι αμετανοητοι ροκαδες.

"Πειραζει που ειμαι και μεγαλη φιρμα?" ερωτημα που πλεον δικαιουνται να απαντησουν στο ομιλουμενο σκουπιδοφαγο(t.v για τους πτυχειουχους του lower)οι τιτλουχοι shame story και drag show.

Και οντως μονο σαν drag show να χαρακτηριστει αφου οι κλεισμενοι στον σταυλο καθε κυριακη καλουνται να παρουνε που και που την τζουριτσα της τηλεθεασης και εμεις να τους παρακολουθουμε να μαστουριαζουνε και να καταριομαστε την δικη μας "χαρμανα".

Κι αν ξεφυγα λιγο απο το θεμα μην νομιζετε,επιτηδες το εκανα γιατι αγαπητε μου συναγωνιστη δεν μπορω αλλο,εχω μια συνεχης παλη με το ψευτικο και το δηθεν και περιττο να σου πω ποιος κερδιζει μεχρι τωρα...

Δεν ηθελα να το παω εκει το θεμα αλλα βλεπετε παει απο μονο του εκει και με περιμενει στην γωνια που θα περασω για να με χτυπησει πισωπλατα οπως κανει συνηθως.

Στα οπλα λοιπον θα ηθελα να πω ολοι με την πενα της λογικης και να γραψουμε αυτο που ολοι αισθανομαστε...

"θανος στους μικρουτσικους" οπως ειπε και ο Τζιμακος...

Αυτα....

υ.γ Να "πυροβολειτε" παντα τον πιανιστα που δεν παιζει καλα.

Τα θελε ο κωλος του...

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη συχνα πυκνα εχει τυχει να παρεξηγηθω για την μορφη γραψιματος που κανω στα post μου εξηγουμαι για να παρεξηγουμαι και να υπαρχει η αναγκαια ανταλλαγη αποψεων.

Ειχα διαπιστωσει μια ελλειψη στην επικοινωνια του site με τους modulators και θελωντας να πω κατι αστειο παλι απετυχα.

:lol:

 

 

 

Eγω να δεις ....βασανισμενο χταποδακι μου...!!!

 

Αλλα δεν το κρυβω...μ αρεσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου