Προς το περιεχόμενο

Ξεχύνομαι σαν τον εμετό


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Arpegios, το "Έτσι Το Σκατό Να Ρέει" ποιού συνθέτου είναι;

 

Το "έτσι το σκατό να ρέει", είναι ένα κομμάτι που ανήκει στην motorhead τεχνοτροπία, (με καλή παραγωγή στυλ πλοκάμι, όχι λούτσα πρότζεκτ) απο τους Demaximam. Απο τους ίδιους προτείνω και την μπαλάντα "Τι ωραία Πούτανε".

 

Όλα τα συγκροτήματα που ανέφερα εκτος απο πλοκάμι (το cd τους είναι πλέον licenced και διανέμεται απο εταιρεια) και τον τελευταίο δίσκο των Καφρίλιον και επίσης τον τελευταίο των Ανώριμων μπορείς να τα βρείς τσάμπα στο internet σε διάφορα site, τις περισσότερες φορές ανεβασμένα απο τους ίδιους. Όλα βέβαια, νομίμως ή παρανόμως μπορείς να τα βρεις στο e-mule, αλλά κρίμα είναι τα παιδιά... Εγώ για καφρίλιον δηλαδή ψήνομαι για παραγγελία :)

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τι εγινε ρε παιδια εγω νομιζα οτι το ξεχυνομαι σαν εμετος ηταν τραγουδι...

τοσο ασχετος ειμαι τελικα?

:?

 

"Ξεχύνεται σαν εμετός" ήταν μια έκφραση που χρησιμοποίησε κάποιο αστέρι-σχολιαστής ενός ποδοσφαιρικού αγώνα (νομίζω ο Μαυρομάτης) για να περιγράψει, με γλαφυρό τρόπο, την ορμητικότητα του επιθετικού!

:D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ξεχύνεται σαν εμετός" ήταν μια έκφραση που χρησιμοποίησε κάποιο αστέρι-σχολιαστής ενός ποδοσφαιρικού αγώνα (νομίζω ο Μαυρομάτης) για να περιγράψει, με γλαφυρό τρόπο, την ορμητικότητα του επιθετικού!

8O Τι να πω, ο άνθρωπος τότε, έχει γράψει ιστορία !! :D Πρέπει να βρούμε κάποιο audio clipάκι απο αυτό!

 

Υπάρχουν όντως αυτοί οι μουσικοί με αυτά τα ονόματα και αυτούς τους τίτλους;

 

:?: :?: :!: ΦΥΣΙΚΑ!!!!! Οι Μουτράλικα βγάζουν δίσκους 10τόσα χρόνια τώρα!!Οι Καφρίλλιον έχουν 3 δίσκους στο ενεργητικό τους!Τα κλιπάκια του Γκολέμη κυκλοφορούν επίσης για πολλά χρόνια!Μιλάμε για τεράστιο Πολιτισμικό Κεφάλαιο με παράδοση χρόνων!

με λίγο γκούγκλισμα βρήκα το εξής: www.anorimoi.com

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν όντως αυτοί οι μουσικοί με αυτά τα ονόματα και αυτούς τους τίτλους;

 

Χωρίς παρεξήγηση φίλε Wow! :lol:

 

θα σου προτείνω τελείως φιλικά κάποια βασικά κομμάτια για να μπεις στο underground κόλπο...

 

Ολόκληρο το "Λούτσα Project", που είναι θρυλικό concept. :wink:

 

Από Πλοκάμι τον Νικολάκη Που Σκότωσε Τη Δασκάλα και το Είμαι Ninja. :D

 

Από Panx Poutana το Ο Αργύρης Είναι Super :lol: :lol:

 

και ότι άλλο θες εδώ είμαι... :lol:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για τεράστιο Πολιτισμικό Κεφάλαιο με παράδοση χρόνων!

 

:?

 

Earendil φέρε τίποτα και απο εδώ... :lol: Σου είχα στείλει pm σε κάποια φάση αν θυμάμαι καλά αλλά δεν απάντησες... :?

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι θα σου πω τον τελευταίο και τον πρώτο δίσκο απο Καφρίλλιον, και τουλάχιστον Το "Pappous:The rock opera" απο τους Ανώριμους. Για Demaximam είπα.Επίσης απο πλοκάμι πιστεύω οτι ο "Johny το μπρατσόνι" είναι το καλύτερο τους. Όλοι οι προηγούμενοι παίζουν Hard Rock και Heavy, εκτός απο το Πλοκάμι(του Καρχαρία) που έχει και λίγο Gothic/Industrial υφή.

 

Από Panx Poutana το Ο Αργύρης Είναι Super

Τι έκανε λέει 8O 8O Panx Poutana:?: Πως μου ξεφύγανε αυτοί??Έχουν επαγγελματική παραγωγή (Πλοκάμι) ή είναι στυλ Λούτσα? Που τους βρίσκουμε?Τι να emularω?Υπάρχουν καταρχήν σε p2p?

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου