Προς το περιεχόμενο

Rockinger Strat + Steel block σε γέφυρες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραίες!!! :D :D

¶ντε να τις δούμε και σε καλύτερη ποιότητα φωτογραφίας ;)

 

Έκανες μήπως το "πείραμα" με το μαγνητάκι;

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν χρειαζεται να κανεις το πειραμα ειναι 100% zinc :wink: & οχι steel.

Aν παιζει ομως η κιθαρα εισαι μια χαρα :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται να κανεις το πειραμα ειναι 100% zinc :wink: & οχι steel.

Aν παιζει ομως η κιθαρα εισαι μια χαρα :wink:

Δηλαδή η Fender από τη CBS εποχή και μετά δεν βάζει σε ΚΑΝΕΝΑ μοντέλο steel block?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχισε προσφατα να ξαναβαζει μονο στα Vintage Reissues (American & Custom Shop)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε παίζει και παραπαίζει, και οι δύο για την ακρίβεια παίζουν, αλλά μου ανάβετε φωτιές με τα steel τώρα και άντε να ξεκολλήσω..... :roll: μα πόσο σημαντική διαφορά να κάνει???? :oops:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε παίζει και παραπαίζει' date=' και οι δύο για την ακρίβεια παίζουν, αλλά μου ανάβετε φωτιές με τα steel τώρα και άντε να ξεκολλήσω..... :roll: μα πόσο σημαντική διαφορά να κάνει???? :oops:[/quote']

 

Κανει αλλα για να ειμαι ειλικρινης το καταλαβαινεις μονο στον καθαρο ηχο (που απο οσο σε εχω κόψει τον χρησιμοποιεις μια φορα στα 10 χρονια :lol: ) & περισσοτερο στις τυλιχτες χορδες σε twangy -vintage style παιξιμο,ετσι που εχεις τα γκαζια τσιτα δεν νομιζω να υπαρχει καμμια διαφορα :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε παίζει και παραπαίζει' date=' και οι δύο για την ακρίβεια παίζουν, αλλά μου ανάβετε φωτιές με τα steel τώρα και άντε να ξεκολλήσω..... :roll: μα πόσο σημαντική διαφορά να κάνει???? :oops:[/quote']

 

Κανει αλλα για να ειμαι ειλικρινης το καταλαβαινεις μονο στον καθαρο ηχο (που απο οσο σε εχω κόψει τον χρησιμοποιεις μια φορα στα 10 χρονια :lol: ) & περισσοτερο στις τυλιχτες χορδες σε twangy -vintage style παιξιμο,ετσι που εχεις τα γκαζια τσιτα δεν νομιζω να υπαρχει καμμια διαφορα :lol:

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Είσαι απίστευτος SF!!!!!

όντως έτσι είναι! και λέω και γω .... νταξ τα στιλ μπλοκ τα μαμίσανε λένε όλοι εγώ όμως γιατί δεν το πολυκαταλαβαίνω ?????? τόσο καλές είναι οι δικές μου και τοσο μάπα είναι των αλλωνωνε???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: τι διάλο μαγνήτες και χορδές custom επιπέδου μόνο σε μένα έκατσαν? :lol: :lol: :lol: :lol:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως έτσι είναι! και λέω και γω .... νταξ τα στιλ μπλοκ τα μαμίσανε λένε όλοι εγώ όμως γιατί δεν το πολυκαταλαβαίνω ?????? τόσο καλές είναι οι δικές μου και τοσο μάπα είναι των αλλωνωνε???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: τι διάλο μαγνήτες και χορδές custom επιπέδου μόνο σε μένα έκατσαν? :lol: :lol: :lol: :lol:

Δεν είναι ακριβώς έτσι...Απλά πιστεύω σε αυτό που λέει ο SF... Δηλαδή ανάλογα με το είδος που παίζεις, έχεις και διαφορετικές απαιτήσεις.

Αν παίζεις hard rock και το drive είναι 90% ανοικτό όταν παίζεις, τότε μάλλον δεν σε πολυαπασχολεί ο καθαρός ήχος.

Αν από την άλλη παίζεις κομμάτια των ...Beach Boys (:lol:) ε τότε ο καθαρός, είναι ο βασικός σου ήχος και κατ' επέκταση όλο και κάτι σε τρώει να βελτιώσεις...!!! :lol: :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου