Προς το περιεχόμενο

Rockinger Strat + Steel block σε γέφυρες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που λες αυτό που μου αρέσει με το σύνδρομο είναι ότι πέρνεις μία κιθάρα παίζεις, την γουστάρεις, ασχολείσαι μαζί της ωρες - μέρες - μήνες μέχρι να σου πέσει στο μάτι η επόμενη που θα σε "βολέψει" και άμα δεν την πάρεις θα σε τρώει ο πισινός σου μέχρι να την βάλεις στο playroom σου! ασε που λες και από δω....... γιατί κάθε φορά λέω τέρμα και κάθε φορά είμαι ένα click away ...... :oops: τελευταίο απόκτημα η 40th aniversary στρατ πριν 5 μέρες :lol: :lol:

τες πα εν αναμονή καλέ μου φίλε.....

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

¶σε Τακή γιατί με πιάσαν τα διαόλια μου, κατέβηκα να δώσω για πούλημα 2 κιθάρες σε ένα μαγαζι και την είδα, εντάξει έπαιξα μου άρεσε αλλά όταν έφυγα κάτι μου έλειπε (κάτι σαν αλκοόλας ένα πράμα) λες και δεν είχα άλλες 4 κιθάρες καλές ή και καλύτερες. τες πα πήγα πάλι την άλλη μέρα και την χτύπησα. (πέρα από κολλήματα) είναι μία εξαιρετικότατη αμερικάνικη Fender με rosewood μπράτσο και 3 single coil μαμά Που "τσιγκλάνε" πολύ όμορφα. Η άλλη αμερικάνα μου είναι πειραγμένη με maple μπράτσο και έχει πάνω 2χ texas specials και JB hum/er τώρα μου έλειπε αυτή που πήρα? δεν ξέρω πάντως παίζω και με αυτή ασταμάτητα.....

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη οπότε! :wink:

 

Και φυσικά περιμένουμε εντυπώσεις, έτσι για να ξέρουμε κι εμείς που πάει η ποιότητα και ο ήχος των σημερινών στρατ!

Έστω και anniversary έκδοση!

 

Καλορίζικη και πάλι!!! :D

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε που λες και από δω....... γιατί κάθε φορά λέω τέρμα και κάθε φορά είμαι ένα click away ...... :oops: τελευταίο απόκτημα η 40th aniversary στρατ πριν 5 μέρες :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:

ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΡΡΡΡΩΩΩΩΩΣΤΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙ !!!!! :lol: :lol: :lol:

 

photos δεν ανέβασες όμως να τη δούμε ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε acanthor, μία κανονικότατη στρατ είναι του 1994 επετειακό μοντέλο, και καλά.... γιορτάζοντας η Fender τα 40 χρόνια της έφτιαξε σε περιορισμένο αριθμό κάποια κομμάτια. Αυτή που έχω είναι χαρακτηρηστικά ελαφριά για στρατ, εχει πιό λεπτό μπράτσο απο την αλλη του 84, ειδικά μετά το 12 διάστημα μέχρι το σημείο που βιδώνεται στο σώμα ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ λεπτό! είναι σχετικά πλατύ, και βολευει τέλεια στο παίξιμο ( το δικό μου τουλάχιστον)και ύστερα από 2-3 λεπτά παιξίματος έχεις κολλήσει άσχημα χε χε, το μπράτσο της είναι birds eye maple, rosewood fretboard και στο φώς το χρώμα (ένα παλαιωμένο από τον καιρό λευκό, vitage white έγινε σιγά σιγά από μόνο του :lol: ) διακρίνονται δύο κολλήσεις ξύλου δύο "ρίγες" κόλλησης που διατρέχουν όλο το σώμα της, πράγμα που σημαίνε το πιθανότερο να είναι 3 κομμάτια alder, και όχι στα 4-5 που διαδίδεται για τις Fender 90s (και που το σίγουρο είναι ότι μάλλον έτσι ήταν) η 40th aniversary που πήρα είναι απλά εξαιρετική. Οι μαγνήτες αν και μονοί (και η αλήθεια είναι ότι έχω ξεσυνηθήσει τους μονούς :oops: ) έχουν σχετικά μέτρια έξοδο αλλά είναι πολύ χαρακτηρηστικοί, και δίνουν το σωστό χρώμα για ήχο της Fender, να σημειώσω ότι έχω παίξει με 4-5 καινούργιες, μοντέλα 2000-2004 με 3 μονούς, και ενώ δεν ήταν καθόλου άσχημες κιθάρες, οι μαγνήτες τους ήταν "άχρωμοι" να το πω? δεν ξέρω αν είναι η σωστή λέξη αλλά μου φάνηκαν πολύ "άδειοι".

:oops:

Ενα καλό service sta τάστα θέλει μόνο, έχω διακρίνει κάποια τσακίσματα ελαφρά στο 3-7 τάστο αλλά το κάλο είναι ότι δεν έχω ακούσει ακόμα τρίξιμο :wink:

τα κλειδιά είναι πολύ σταθερά, μετά από αλλάγή χορδών και 2-3 λεπτά στρωσίματος δεν χρειάστηκε να ξανακουρδίσω ύστερα από 3 ώρες που την ξανατσέκαρα!!!!

το nut το έχει ψιλοφάει κάποιος τεχνίτης προφανώς με αποτέλεσμα το σεταπ που είχε να με βολέψει από την πρώτη κιόλας στιγμή.

το μεταλλικό πλέιτ που συγκρατεί το μπράτσο στο σώμα ήταν ΠΟΛΥ σφιγμένο και φυσικά αυτό έχει κάποια πλεονεκτήματα..... δυστηχώς δεν ξέρω αν αυτό το πλεονέκτημα το οποίο βοηθά στην εξάληψη "τριγμών" είναι και καλό για την ίδια την κιθάρα, πάντως εκτός από χορδές δεν έχω πειράξει τίποτε αλλο και η κιθάρα απλά είναι ΥΠΕΡΟΧΗ.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

taq... να σου βάλω λίιιιγο ζιζάνια???

 

Ξεβίδωσε το πλαστικό backplate από πίσω, βρες ένα μαγνητάκι και πες μας αν κολλάει στο block του tremolo...

Αν κολλάει είναι steel, αλλιώς κάποιο κράμα... :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Εσκισες!!! 8)

 

:wink: :wink:

 

Ωραία χαρακτηριστικά taq έχει το μωρό σου!

Ειδικά χρώμα και bird's eye maple είναι all the money!

 

Να τη χαίρεσαι!!! :wink: :wink:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειτα από την βοήθεια του Ηλία (thx) Να μερικές φωτό που έβγαλα εψές το βράδυ, σόρρυ αλλά δεν βρήκα την sony μου (αργκκκχχχ) και οι φωτό είναι από το κινητό :oops:

Η 40th aniversarry

picture008.jpg

picture007.jpg

picture006.jpg

picture005.jpg

 

και η Αμερικάνικη του 84

picture004.jpg

picture003.jpg

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου