Προς το περιεχόμενο

Gibson Traditional or Standard και musicstore


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το bon studio Aris, είναι αντιπρόσωπος και έχει τιμές καταλόγου. Αυτές που άκουσες σαν τιμές είναι οι τιμές καταλόγου χωρίς καμία έκπτωση. Τα μαγαζιά που προμηθεύει κάνουν εκπτώσεις που φθάνουν σε πολλά είδη και το 25% το έχω διαπιστώσει πολλές φορές μέσα από τις δικές μου αγορές. Εγώ στη θέση σου απλά θα επισκεπτόμουν όσα μαγαζιά μπορούσα στο κέντρο και θα έλεγα χωρίς καμιά περιστροφή, θέλω να βρώ μιά Gibson strd ή traditional διαθέτω 2000 ευρώ και στην αντιπροσωπεία μου είπαν τάδε τιμές, υπάρχει δυνατότητα έκπτωσης σε εσάς? Μπορώ να δοκιμάσω κάποιες? Να σαι σίγουρος ότι δεν θα σου πει κανείς όχι.

 

Να  ενημερωσω φιλε μου οτι εχω 8 κιθαρες αυτην την στιγμη τις οποιες απεκτησα ΟΛΕΣ απο ελληνικα μαγαζια και οχι απο γερμανο.... Το μονο που εχω αγορασει απο γερμανο ειναι ενας μαγνητης σε κρεμ χρωμα που στην Ελλαδα δεν υπαρχει... Στηριζω την Ελληνικη αγορα και συμφωνω οτι πρεπει να ψωνιζουμε κατα το δυνατο απο εδω...

 

 

Μα θα πρεπει να ειναι και ηλιθιος καποιος , ωστε να βρισκει κατι εδω σε κανονικες τιμες και να προτιμησει να το παρει απο εξω περιμενωντας 15 μερες και οταν ερθει το πραγμα να ρισκαρει να ειναι φωλα... Πιστευω οτι ολοι απευθηνομαστε στον τομαν οταν δεν εχουμε αλλη επιλογη.

 

Στο μπον στουντιο λοιπον ειναι αντιπροσωπος και δεν ξερω ακριβως τι παιζει και γιατι δεν κανει καλυτερες τιμες... Ομως και η BCRICH εχει αντιπροσωπια στην Ελλαδα ( alvertos ) και μια χαρα εκπτωσεις κανει . Και η σεχτερ επισης και χτυπαει καλυτερες τιμες απο τομαν. Μα και η φεντερ και η τζακσον ακομα και η ξεχασμενη dean εχουν αντιπροσωπους στην Ελλαδα και μια χαρα εκπτωσεις κανουν... Δεν θελω να κατηγορησω απλα αν ξερετε κατι παραπανω πειτε το... Γιατι ποιος μπορει να παρει την στανταρντ 2800 ?

 

 

Ασε που δεν εχει και την traditional pro...και ουτε προκειται να την φερει γιατι λεει ειναι σαν την studio ( ασχολιαστο )...

 

 

δεν διαβασα ολες τις σελιδες του θεματος παρα μονο την τελευταια΄ υπαρχει και η επιπλεον εξης επιλογη την οποια εχω κανει : συννενοηθηκα με καποιο καταστημα του οποιου πηγαινω και πηγα μαζι με τον ιδιοκτητη του στο Βον (αφου προηγουμενως, στο περιπου συννενοηθηκα μαζι του για τις τιμες) και στο Βον επειτα απο διαφορες δοκιμες κατεληξα σε μια, η οποια δοθηκε στον καταστηματαρχη του μαγαζιου που πηγαμε μαζι και επειτα τα κανονισαμε μεταξυ μας : τυχον δοσεις και λοιπα.

επιπλεον εχω αγορασει και μεσω ebay 2 Standards second hand και γενικα εχω μεινει ευχαριστημενος.

 

και να η αποδειξη... Με τον φιλο τον μαγαζατωρα εγινε η εκπτωση ... και δεν νομιζω να του την εδωσε χοντρικη... Απλα σαν γνωστος λογικα θα εκανε καποια στρογγυλοποιηση...

 

 

Επαναλαμβανω ομως οτι αυτο δεν ειναι ο κανονας... τα ελληνικα μαγαζια μια χαρα φερονται πλεον , και να δοκιμαζσεις σε αφηνουν και ευγενεστατοι ειναι και καλες τιμες υπαρχουν... Οι εξερεσεις υπαρχουν παντου... Εν τω μεταξυ να πω και κατι καλο οτι στο μπον στουντιο με αφησαν και δοκιμασα με την ησυχια μου χωρις να μου πουν τιποτα...

 

Ασχετα που στο τελος που ειπα για καλυτερη τιμη μου ειπαν οτι δεν μπορουν και να αποταθω σε καποιο αλλο μαγαζι που προμηθευουν... Τωρα γιατι δεν μπορει συγκεκριμενα ο μπον στουντιο να κανει εκπτωσεις πραγματικα δεν ξερω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ξεχασα να πω οτι οι αντιπροσωπειες παντα εχω υψηλοτερες τιμες στα προιοντα τους λογω του οτι εχουν πελατες στη λιανικη, εκτος απο μας, τα διαφορα καταστηματα οποτε θα ηταν αναρμοστο να δινουν φτηνοτερες τιμες , ενω μπορουν, και να χτυπανε τα κατστηματα που αλλωστε απο αυτα βγαζουν και το ψωμι τους.

 

οκ συμφωνοι !!! Αλλα αν ειναι ετσι δεν πρεπει αυτο να ισχυει σε ολες τις αντιπροσωπειες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και όχι Aris, δεν υπάρχει νόμος του κράτους για να ισχύει παντού. Μην ξεχνάς ότι εμπόριο είναι και η κάθε μία έχει την δική της εμπορική πολιτική. Αυτό είναι κάτι το οποίο διαπιστώνεις απλά με 2 ερωτήσεις.. 1)Πόσο κάνει? Τόσο σου λένε, 2)Υπάρχει δυνατότητα έκπτωσης λές? Και σου απαντάνε μπορείς να προμηθευθείς το προιόν από dealer μας, κάνε μια επίσκεψη στα μαγαζιά και δες την καλύτερη έκπτωση που μπορείς να λάβεις. Αυτό και μόνο δείχνει ξεκάθαρα την εμπορική πολιτική μιάς αντιπροσωπείας.

 

Για το άλλο που είπες πιό πάνω ότι άλλοι αντιπρόσωποι κάνουν απευθείας έκπτωση σκέψου ότι είναι και οι ίδιοι μαγαζιά λιανικής. Το bon είναι κυρίως προμηθευτής χονδρικής .. πουλάει και λιανικώς μόνο κατά απαίτηση του καταναλωτή και σε τιμή καταλόγου όταν ο τελευταίος αρνείται να επισκεφθεί συνεργαζόμενα καταστήματα.

 

Μην παρεξηγηθώ πιό πάνω δεν είπα ότι κάνεις ή δεν κάνεις αγορές από Ελλάδα. Δικαιωμά σου είναι να ψωνίσεις από όπου σου αρέσει και όπου σε συμφέρει. Απλά δεν είμαι σύμφωνος με το γενικότερο κλίμα πάω να πρήξω 10 πωλητές να δοκιμάσω 10 Gibson και τελικά να την πάρω του ΚΟΥΤΙΟΥ απ' ώξω. Πρώτον γιατί όσες αγόρασα από Ελλάδα του κουτιού ήταν, τώρα αν δοκιμάστηκαν και 20 φορές ή 3 από άλλους το πολύ πολύ να αλλάξω χορδές... Αυτό που θέλω να σου πώ για την επιλογή στο έχω γράψει ξεκάθαρα στο πρώτο πόστ και το σημείωσε ο Lοng shadow πιό κάτω

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος αυτο που πιστευω οτι ειναι το καλυτερο να κανεις ειναι:

Να γυρισεις ολα τα μαγαζια μπας και βρεις μια τιμη σαν του θωμα η το πολυ +100Ευρω

Αν δεν βρεις να ψαξεις για μεταχειρισμενα.

Αν δεν βρεις τιποτα αγορασε απο θωμα και στην χειροτερη περιπτωση αν δεν γουσταρεις το γυρνας πισω με 30 Ευ και περνεις τα λεφτα σ.Ελπιζω να βοηθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σε όλους μιας και μου πετάχτηκαν τα ματια μετά από 3 σελίδες διάβασμα  :o έχω να σας απαντήσω σε κάποια πράγματα για να μην παρεξηγηθω

το γνωρίζω και εγώ ότι το να πας να δοκιμάζεις 1.000 κιθάρες να πρήζεις τους πολίτες,να μην παίρνεις τίποτα και να έχεις και το θράσος να αγοράσεις από έξω δεν είναι πρέπον αλλα σε τέτοια περίοδο που διανύουμε δεν είναι εύκολο μια κιθάρα την οποια μπορεις να την βρείς 2.000 ευρώ να σου λέει ο άλλος 2.700 που και έκπτωση να σου κάνει ποσο να σου κόψη 700? (μιλαω παντα γενικα,γιατι μπορει να την πετυχω και στην ιδια τιμη)

Εννοείτε πως πρώτα θα ψάξω εδώ για τον τέλειο ήχο όσο μπορώ να τον πλησιάσω στα δικά μου αφτιά και σε όσο τον δυνατόν καλύτερη τιμή και ας είναι και π.χ 100 παραπάνω από το thomann.

 

[move]Απορώ και εγώ πως δεν μου πρότεινε κανένας να πάρω Fender (strat ή tele) και αυτό με ανησυχησε λίγο μέχρι που έπεσε το πρώτο  comment

[/move]

Σας ευχαριστω όλους για τις απάντησης σας και με χαροποιεί το γεγονός ότι γεμίσαμε μαζί 5 σελίδες

Σήμερα θα ξεκινήσω τα τηλεφωνα και θα σας ενημερώνω σε περίπτωση που θέλει και κάποιος φίλος μας να κάνει μια τέτοια αγορά η να έχει μια ιδέα στο τι παίζει με τις τιμές

και το σαββατο παω για δοκιμες  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά το τηλέφωνο του musicstore είναι το 49 221 925791 η 702 στο τέλος?.  γιατί παίρνω από εχτές και μιλαει (το mail είναι αυτό [email protected]) αν ναι περιπου σε ποσες μερες απανταει συνηθως?  ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου