Προς το περιεχόμενο

Gibson Traditional or Standard και musicstore


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ δοκίμασα τουλάχιστον 50 Fender stratocaster πριν καταλήξω πως η κιθάρα που μου μίλησε ήταν μια MIM Strat. Οχι η διπλανή της η άλλη ΜΙΜ... ούτε η παραδιπλανή της Deluxe. Η φτηνή η Mexico. Κι ας διέθετα περισσότερα.

οοοοοο........γιές...πάντα δοκιμάζουμε το όργανο που θα πάρουμε....δεν αγοράζουμε μόνο προδιαγραφές........ ;D

 

μια και αναφέρεσαι σε les paul....δε περνάς και από τον ζοζέφ να δοκιμάσεις και καμία prs singlecut...που τις έχει βάλει στα χρήματα σου... 8)

μπορεί να αλλάξεις και γνώμη.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

το πρόβλημα βέβαια πάλι είναι εδώ:

 

Το σημαντικό είναι ότι ίσως είναι η πρώτη σου πολύ καλή κιθάρα και δεν ξέρεις πως θα έπρεπε ή πως θα ακούγεται.

 

και η λύση είναι μια εκ των

α. πας σε μαγαζί με φίλο

β. πας μόνο σου και εμπιστεύεσαι το δικό σου χέρι και το δικό σου αυτί

γ. παραγγέλνεις απ έξω και δεν το σκέφτεσαι πολύ

 

όλες είναι καλές λύσεις :)

 

Εγώ δοκίμασα τουλάχιστον 50 Fender stratocaster πριν καταλήξω πως η κιθάρα που μου μίλησε ήταν μια MIM Strat. Οχι η διπλανή της η άλλη ΜΙΜ... ούτε η παραδιπλανή της Deluxe. Η φτηνή η Mexico. Κι ας διέθετα περισσότερα.

 

πού τις βρήκες βρε θηρίο 50; στο Ελλάντα ή έξω;

 

Όσον αφορά τη συμπεριφορά "δοκιμάζω εδώ και παραγγέλνω απ' έξω" είναι ελαφρώς αντικοινωνική. Πολύ πιο αντικοινωνική βέβαια είναι η συμπεριφορά "αγοράζω από εδώ σε τιμή όσο να' ναι" :) δε μιλάω για 50 ευρώ πάνω ή κάτω

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και συμφωνώ ότι δεν είναι σωστή η νοοτροπία του αγοράζω έξω γενικότερα πάραυτα συγκεκριμένα ο μπον στούντιο την στάνταρντ την έχει 2800 και την τσαντίσιοναλ 2600. Δεν ξέρω αν θα έκανε καλύτερη τιμή πάντως δεν μου είχε προτείνει κάτι καλύτερο. σημειωτεων ότι και μια επιφών που ο τομάν είχε 425 μου την έδινε ακατεβατα με όσα παπακαλιά και αν του έκανα ο μπον στούντιο 695... Βέβαια δεν αποτελούν το κανόνα αυτα τα μαγαζιά. Οι περισσότεροι μαγαζάτώρες πλέον πριν σου πουν τιμή βλέπουν πρώτα την τιμή του τομάν και μετά σου λένε , και γενικά προσπαθούν να κάνουν ότι καλύτερο. Υπάρχουν και μαγαζιά , δε , που έχουν καλύτερες τιμές από τους γερμανούς... Θέλει το ψάξιμο του το θέμα.... Για διάφορες πάντως της τάξης των 100 ευρώ μάξιμουμ αξίζει να παίρνεις από ελλάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω ειμαι κατά του ''δοκιμάζω εδώ παραγγέλνω απ έξω"

 

δεν ξέρω........ ντρέπομαι να το κάνω (τωρα στα γεράματα να κάνω πουστιτσες?).

 

+1 στην traditional λόγω "57"

 

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωωωωωπ τώρα το ειδα. :o

 

μακάρι να ειχα τα χρήματα.......ουτε γερμανιες ουτε τιποτα.

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=17645

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια.

Πιστεύω ότι και οι δύο κιθάρες είναι πολύ καλές οπότε... θα πάρεις μια καλή κιθάρα.

 

Εγώ πήρα την traditional από εξωτερικό, γουρούνι στο σακί που λένε, ούτε τη δοκίμασα ούτε τίποτα, πάτησα ένα κουμπί πλήρωσα στην τράπεζα και μου ήρθε.

 

Αυτό που μου ήρθε ήταν μια πολύ καλή κιθάρα σε πολύ καλή τιμή.

Το ίδιο ξηγήθηκα και με μια fender και μου ήρθε επίσης μια πολύ καλή κιθάρα σε πολύ καλή τιμή.

 

Οι αγορές αυτές μου στοίχησαν 3.000.000 ευρώ από εξωτερικό,ενώ Ελλάδα μου έβγαιναν 3.600.000 στην καλύτερη.

Κρίνε τι σε συμφέρει και μη φοβάσαι για εξωτερικό, στην τελική αν σου έρθει κάτι που σε ξενερώνει στείλ'το πίσω.

Τώρα αν το βρεις αυτό που θέλεις στην Ελλάδα με 50-100 ευρώ διαφορά... ε, παρ'το από εδώ.

 

ωωωωωπ τώρα το ειδα. :o

 

μακάρι να ειχα τα χρήματα.......ουτε γερμανιες ουτε τιποτα.

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=17645

 

 

Αυτή είναι πραγματική ευκαιρία

 

Α, ξέχασα... το musicstore όντως κάνει λίγο καλύτερες τιμές, καλύτερα όμως πάρε τηλ να συνεννοηθείς με τον Έλληνα που έχουν (Μαυρίδης)

Πάντως μην περιμένεις και μεγάλη πτώση στην τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αγορές αυτές μου στοίχησαν 3.000.000 ευρώ από εξωτερικό,ενώ Ελλάδα μου έβγαιναν 3.600.000 στην καλύτερη.

 

νησί σε σχημα κιθάρας αγόρασες? ;D ;D ;D ;D ;D ;D

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νησί σε σχημα κιθάρας αγόρασες? ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

???Τί να το κάνω το νησί...  :P

 

Ε, για μία Gibson και μία Fender το θες το 3.000.000αρο (3.000.000 και οι δύο μαζί εννοείται)

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δοκίμασα τουλάχιστον 50 Fender stratocaster πριν καταλήξω πως η κιθάρα που μου μίλησε ήταν μια MIM Strat.

πού τις βρήκες βρε θηρίο 50; στο Ελλάντα ή έξω;

Φίλος Admin...όλα αυτά τα χρόνια!!! που δοκίμαζες τις 50 Strato...μήπως, λέω μήπως και χωρίς παρεξήγηση, άλλαζε και η ακοή σου?

 

...προς το χειρότερο? ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

???Τί να το κάνω το νησί...  :P

 

Ε, για μία Gibson και μία Fender το θες το 3.000.000αρο (3.000.000 και οι δύο μαζί εννοείται)

 

 

 

 

 

 

3 εκατομυρια ευρω? Α.......... κ για τις δυο λεει... ενταξει.... Παντως εγω χωρις να τις δοκιμασω δν θα τα εδινα....  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου