Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για bias


Skropi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας,

Αν και εψαξα στο φορθμ δεν βρηκα ξεκαθαρη απαντηση οποτε ρωταω κατευθειαν  :) Ρωτησα την engl πως να κανω bias τον screamer μου,και μου ειπαν να μετρησω μεταξυ καποιων σημειων(μου εστειλαν mail με φοτο) και οτι πρεπει να ειναι μεταξυ 1.2 με 2.2 ( η κατι τετοιο,δεν θυμαμαι ακριβως).Η ερωτηση μου ειναι αν αυτο ειναι το μονο που πρεπει να κανω,γιατι βλεπω να μιλανε για plate voltage και αλλα λοιπα ακαταλαβιστικα που δεν μου τα ειπαν απο την engl  ??? ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να κάνεις re-bias στα specs της Engl, ακολούθησε τις οδηγίες που σου έδωσε! Δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

 

Ελπίζω στο μέηλ που σου έστειλε η Engl να σου αναφέρει και τις απαραίτητες προφυλάξεις που πρέπει να πάρεις όταν δουλεύεις με ανοιχτό ενισχυτή! Είναι επικίνδυνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν θες να κάνεις re-bias στα specs της Engl, ακολούθησε τις οδηγίες που σου έδωσε! Δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

 

Ελπίζω στο μέηλ που σου έστειλε η Engl να σου αναφέρει και τις απαραίτητες προφυλάξεις που πρέπει να πάρεις όταν δουλεύεις με ανοιχτό ενισχυτή! Είναι επικίνδυνο.

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω οτι καλα εκαναν οι englεζοι και σου ειπαν να μην τον πειραξεις.

 

Αν δεν γνωριζεις σχετικα, υπαρχει κινδυνος να σκοτωθεις, ή να παθεις σοβαρη ζημια.

 

Εχεις χρησιμοποιησει ποτε πολυμετρο?

 

Εχεις σταθερο χερι?

 

Τουλαχιστον σηκωσε τις φωτογραφιες που σου εστελαν για να δουμε τι σου λενε να κανεις.

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όχι τίποτα άλλο, αλλά τα σημεία που αναφέρει η Engl είναι πάνω στον εξόδου!  ::)

Άρα έχει να κάνει με σημεία που βρίσκεται η υψηλή! Δεν είναι αστείο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσεκαρε και στο ιντερνετ πυλανε bias probe kai voltage probe' αυτα ειναι πριζακια που μπαινουν στη θεση της τελικης λαμπας και μετα βαζεις την λαμπα απανω τους , τα δυο καλωδια που βγαινουν απο τα πριζακια τα βαζεις στο πολυμετρο και μετρας voltage kai mAmper  without killing your self !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα μου ειπαν να μην το κανω  ;D

 

Βασικά αν θες να γίνεις κάρβουνο προχώρα άφοβα...

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την συμπαρασταση βρε καλοπαιδα  ;D Οπως και να εχει,προσεκτικα θα κανω οτι κανω,αν δω οτι εχω αμφιβολια για κατι αλλαζω μονο τις προενυσχιτιριες  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου