Προς το περιεχόμενο

Γιατί κάνουμε γριμάτσες όταν παίζουμε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να χαλαρώσουμε το τεταμένο κλίμα των ημερών (πολλά κλειδωμένα threads έχουν προκύψει...) έχω να σας θέσω τις εξής ΚΑΙΡΙΕΣ (:lol:) ερωτήσεις:

1) Κάνετε γκριμάτσες όταν παίζετε?

2) Αν ναι τι είδους?

3) Γιατί τις κάνετε? Ασυναίσθητα ή επηρεασμένοι από το είδωλό σας? :D

4) Ποιους μουσικούς θεωρείτε διάσημους για τις γκριμάτσες τους?

 

1) Πάντα

2) Γλυκύτατες, συναρπαστικές και γεμάτες προσωπικότητα

3) Ετσι μ' αρέσει. Ασυναίσθητα και επηρεασμένος από το είδωλό μου. Εμένα.

4) Τον Benny Hill

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

νομιζω πως αυτο το σουφρωμα με τα χειλια λιγο πολυ ολοι το κανουμε. Θεωρω πως ειναι σημαδι της απολυτης συγκεντρωσης την στιγμη που παιζουμε

Γεια χαρρρρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμπνευσμένη θεματάρα ;D

 

1)Ναι μάλλον

2)Μου έχει πει ο αδερφός μου ότι κάνω σαν να θελω να σκοτώσω την κιθάρα και όποιον με έχει βάλει να παίξω

3)Ασυναίσθητα, και όταν το καταλαβαίνω το περιορίζω αν δεν είμαι μόνος μου. Εκτός αν είμαστε για προβά με τα παιδιά απο το συγκρότημα οπότε δε με νοιάζει και κάνω σα χαζό

4)Μπα δε θυμίζω κανέναν. Βασικά μια φορά μου είπανε σε φάση που δεν έπαιζα ότι θυμίζω τον Trujillo :o

robert_trujillo_sick07_1024.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο αστείο που έχω δει είναι ο μικρός αδερφός του μπασίστα μας, ο οποίος, όταν παίζει ντραμς, όταν έρθει η ώρα για το κλασσικό γύρισμα ταμπύρο-τομ-βαθύ, η γνάθος του παίζει επιδεικτικά αριστερά δεξιά :-). Αλήθεια εμπνευσμένο θέμα!!

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάνω γκριμάτσες όταν μαγειρεύω μόνο από την ηδονή αυτού που φτιάχνω, δεν θα κάνω όταν παίζω ή τραγουδάω...;

enjoy my silence

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οταν παιζω κατι σε ρυθμικο απλα ειμαι λιγο σαν αποχαυνωμενο, οταν κανω κανα σολο γρηγορο, σουφρωνω τα φρυδια μονο, αν παιζω μελωδικες γραμμες κ τετοια βγαζω προς τα εξω την κατω γναθο, αλλα αυτο το εχω αναλυσει, ειναι επειδη μικρος ειχα προβλημα κ φοραγα σιδερακια για να ερθουν οι γναθοι μου σε νορμαλ θεσεις :P

 

Το καλυτερο παντως το κανει ο ξαδερφος μου ο ντραμερ, οταν παιζει ανοιγει το στομα του κ κοιταει το κενο, κ οταν δινει ρυθμο με μποτα η hi-hat, κουναει το κεφαλι δεξια αριστερα σα κατι σκυλια ψευτικα που βαζουν σε αυτοκινητα...

Αυτα  ;D

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να χαλαρώσουμε το τεταμένο κλίμα των ημερών (πολλά κλειδωμένα threads έχουν προκύψει...) έχω να σας θέσω τις εξής ΚΑΙΡΙΕΣ (:lol:) ερωτήσεις:

1) Κάνετε γκριμάτσες όταν παίζετε?

2) Αν ναι τι είδους?

3) Γιατί τις κάνετε? Ασυναίσθητα ή επηρεασμένοι από το είδωλό σας? Cheesy

4) Ποιους μουσικούς θεωρείτε διάσημους για τις γκριμάτσες τους?

 

1) Παμπολλες!

2) Οταν παιζω ρυθμικα σηκωνω τα φρυδια. Οταν παιζω σολο, ή καποιο "κακο" ριφφακι παιρνω την γκριματσα του κακου κιθαριστα φαση "γιου αρ νεξτ να 'ουμ!". Σε wah καταστασεις το κλασσικο αριστερα δεξια η γναθος για να ακολουθει το w ή το ah! Επισης για καποιο ανεξερευνητο λογο γκαριζω τους στιχους...

3)Τα περισσοτερα ασυναισθητα, εκτος απο το wah. Βσκ και το wah ασυναισθητα το κανω, αλλα παρατηρησα οτι με βοηθαει να παταω στην μελωδικη γραμμη πανω...

4) Ολοι κανουν γκριματσες... Ολες ειναι αστειες!

 

Ο.ψ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)εννοειται οτι κανω γκριματσες! ειναι η μιση χαρα!

2)δαγκωμα/μασημα χειλιων, random κουνημα κεφαλιου, σιγουρα κανω κι αλλες που δεν εχω παρει χαμπαρι ακομα.... drums παιζω, αρα εχω διαφορετικο ρεπερτοριο απο τους κιθαριστες :P

3)απολυτως ασυναισθητα, απλα που κ που τυχαινει να τις αντιληφθω ενω τις κανω.

4)υπαρχει καλυτερος απο τον abbath των immortal? ειναι ο απολυτος θεος! ;D

72556.jpg

 

μολις θυηθηκα και τον galder των dimmu borgir

stars_05.jpg

 

οι καλυτερες γκριματσες πιστευω βρισκονται στο extreme metal γενικοτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζω τόσο καλά ώστε να κάνω γκριμάτσες. Η μόνη γκριμάτσα που έχω είναι η απόγνωση και η άγνοια για το αν θα πατήσω σωστά την επόμενη νότα.

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου