Προς το περιεχόμενο

Γιατί κάνουμε γριμάτσες όταν παίζουμε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

1)Πάντα ανέκφραστος ακόμα και όταν τα έχωνα ή ήμουνα πιωμένος...με αποτέλεσμα να αποκτήσω κατά καιρούς διάφορα "τρυφερά" προσωνύμια όπως άγαλμα, νεκροθάφτης (μπρρρρ...), απών, νεκρά φύση και λοιπά χαριτωμένα που κάποια με ακολουθούν και σήμερα μετά τόσα χρόνια που έχω σταματήσει το άθλημα... :oops:

2)...πεντελικού μαρμάρου

3)Γιατί δεν τις έκανα??? μάλλον γιατί δεν γούσταρα αυτά που έπαιζα...(οπότε εσείς εκφραστείτε ελεύθερα..γουστάρω να σας βλέπω...)

4)...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

1) Κάνετε γκριμάτσες όταν παίζετε?

2) Αν ναι τι είδους?

3) Γιατί τις κάνετε? Ασυναίσθητα ή επηρεασμένοι από το είδωλό σας? :D

4) Ποιους μουσικούς θεωρείτε διάσημους για τις γκριμάτσες τους?

 

1)yeap

2)κινησεις με το στομα(οχι,μην παει πουθενα αλλου ο νους σας :lol: )

3)γιατι τραγουδαω τις μελωδικες γραμμες που παιζω(yo,hendrix κι' ετσ' φαση να ουμ' :lol: )

4)εεεεε....απλα για γκριματσες ή για ΑΣΧΗΜΕΣ γκριματσες?αν ειναι για το 2ο, τα πρωτεια κατεχει ο SRV :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω πωσ ολοι κανουμε λιγο πολυ εγω νομιζα οτι δεν εκανα μεχρι που πριν απο ενα μηνα ειδα σε DVD ενα LIVE που ειχαμε κανει αφιστετα παιδεσ επερνα στα Riff μια φατσα λεσ κε μου ειχαν σκοτοσει την μανα κ καλπαζα το αλογο να να παρω το κεφαλι του φονια κ ολα αφτα σαν να κρατουσα με το ζορι μι κλανια διαστασεων εκρηξησ πρηνικησ βομβασ!!!!α καλα στα σολο το wah wah τι παιζει τι δεν παιζει ενα και το αυτο το κανω ολη την ωρα με το στομα το ιδιο κε τα vibraτα εκει σφιγγω την φατσα λεσ κ αμολαω την κλανια που ειχα πριν :oops: :oops: :oops: :roll:

 

ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΒΓΩ ΜΕ ΚΡΑΝΟΣ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΩ!!!! :oops: 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xαχααχαχ!

Πεφτω απο την καρεκλα απο απο τα γελια οταν θυμαμαι καθηγητη μου στη σχολη να πειραζει το φιλτρο απο αναλογικο synthesizer!

 

toneless σου χει τυχει?

:D

 

Μακάρι να είχα και εγώ καθηγητές στη σχολή που να πειράζαν VCf...και ας κάναν και γκριμάτσες...

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Off course

2)Πάω μάλλον για τρόφιμος ψυχιατρείου.Ύφους ζορίκλα με τη γλώσσα έξω :lol: :lol:

3)Ασυναίσθητα

4)Δαγκωτό και εγώ SRV :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Όχι και τόσες πολλές αλλά καμιά φορά για να βγει πιο έντονο το συναίσθημα, το ζω :lol: :lol:

2) Την κλασσική που κάνουν όλοι οι μπασίστες, η κάτω γνάθος προεξέχει και το κεφάλι ακολουθεί το ρυθμό...

3) Το λέει ο κώδικας...

4) Έχετε προσέξει το Steve Vai? Ο τύπος είναι νότα και γκριμάτσα (πόζα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω αυτες οι γκριματσες που λεμε κατα βαθος βοηθουν το σωμα να νοιωσει καλυτερα τη μουσικη.Εγω πχ. θα εχω μια εκφραση σαν να ουρλιαζω καθε φορα που κυλαω το pitch wheel προς τα πανω.Αυτα γινεται και απο συνηθεια ισως δε ξερω.Δεν ειναι οτι το κανω για ποζεριλικι απλως οταν δε το κανω νιωθω να σφιγγομαι και να περιοριζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

1) ναι

2) βγάζω την γλώσσα μου ως το μάτι και κοκκινίζω το άλλο μάτι ενώ ταυτόχρονα χοροπηδάω με την κιθάρα σε στύλ NOFX LIVE και έχω δαγκωμένο το μικρόφωνο και τραγουδάω με όσο χώρο έχει απομείνει στο στόμα μου χωρίς να κινάω τα χείλη φυσικά.

3)γιατι τραγουδαω τις μελωδικες γραμμες που παιζω και επειδή είναι πανκ και ξυπνάει το κτήνος μέσα μου (πανε 5 χρόνια βεβαια απο τοτε)

4) τα είδωλά μου για live ειναι οι NOFx αλλα αυτό εχει να κάνει και με κάθε είδος μουσικής. Σε πανηγύρι πχ. είναι η Εφη Θώδη!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου