Προς το περιεχόμενο

Είναι το Cubase 5 συμβατό με τα Windows 7;


ventrix

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα απέκτησα νέο υπολογιστή με windows 7.Σκεφτόμουν να περάσω το cubase 5 που υπάρχει τσάμπα από έναν φίλο μου, αλλά μου είπε ότι δεν δουλεύει σωστά με τα 7 και αν θέλω να μου περάσει τα ΧΡ για να μην έχω πρόβλημα.Ισχύει κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα win7 δουλεύει πολύ καλύτερα απ' ότι με τα xp, αρκεί να έχεις και τον κατάλληλο υπολογιστή.

 

Αν κιόλας στο μήνυμά σου απέφευγες το κομμάτι "που υπάρχει τσάμπα από έναν φίλο μου", θα γλίτωνες και μια σχετική μανούρα που μπορεί να γίνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το τζάμπα γίνεται ο καύγας! Στην κάρτα ήχου ύπάρχει θέμα συμβατότητας;Μπορείτε να μου προτίνετε κάποια για κιθάρα και φωνή εως 200€ γιατί χρειάζομαι και κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το cubase 5 είναι φτιαγμένο για τα windows 7, σύμφωνα με την Steinberg όπως φυσικά θα γνωρίζεις. Οπότε ρωτάς: Το σπασμένο παίζει;

Ε.. όπως καταλαβαίνεις απάντηση που θα βασιστείς, δεν θα πάρεις... Το δοκιμάζεις και βλέπεις. Ασφάλεια και κομπίνα δεν ταυτίζονται.

Σχετικά με την κάρτα, προϋπόθεση είναι να έχει ASIO drivers για το πρόγραμμα και υποδοχή μικροφώνου XLR. Διάβασε το σχετικό Αρθρο "Αγοράζοντας κάρτα ήχου Part II. Αν και παλιό, ισχύει.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου