Προς το περιεχόμενο

O Gary Moore jazzαρει!!


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο τη στιγμη που κατι τυποι σαν τον BB King,Albert Collins κλπ λενε οτι το χει το blues ο "πιτσιρικος",ε, κατι παραπανω θα ξερουν αυτοι. ;)

Παντως οτι και να παιξει απο μικρος ειχε την δικια του ξεχωριστη ταυτοτητα.

 

Ουτε εγω ειμαι αντικειμενικος μιας και ειναι ο αγαπημενος μου κιθαριστας (ειδικα την thin lizzy αλλα και την blues εποχη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απο τη στιγμη που κατι τυποι σαν τον BB King,Albert Collins κλπ λενε οτι το χει το blues ο "πιτσιρικος",ε, κατι παραπανω θα ξερουν αυτοι. ;)

 

Θα σου πουν μερικοι ''κακοι'' οτι ''ετσι επρεπε να πουν αφου θα γινοταν συνεργασια''.....τα εχουμε ακουσει χιλιαδες φορες για παρα πολλους κατα καιρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πουν μερικοι ''κακοι'' οτι ''ετσι επρεπε να πουν αφου θα γινοταν συνεργασια''.....τα εχουμε ακουσει χιλιαδες φορες για παρα πολλους κατα καιρους.

 

Φανταζομαι πως ναι,ετσι κι αλλιως αυτοι οι μαυροι παππουδες εχουν αποδειξει οτι κανουν τα παντα για τα λεφτα και το σταρ συστεμ  :P  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μου το χαλας....γιατι ακυρος και ΤΕΛΕΙΩΣ κι'ολας απ'οτι λες για μπλουζιστας ???

Ενταξει μπλουζιστας με τη στενη εννοια δεν ειναι αλλα πιστευω οτι αυτα που επαιξε τα επαιξε διαφορετικα και πολυ καλα μαλιστα....μην αρχισουμε τωρα συγκρισεις με μπλουζιστες μπλουζιστες γιατι θα χασουμε τη μπαλα ;)....εγω τον απολαμβανω παντως ευχαριστα σε οτι εχει παιξει :)

 

κοιτα, ο Gary Moore ειναι απο τους πιο αγαπημενους μου κιθαριστες, μαλιστα καποια εποχη (pre blues) ειχα φαει ΤΡΕΛΛΟ κολλημα. Με εχει επηρεασει παρα πολυ στη φρασεολογια και στο παιξιμο ΑΛΛΑ,

 

στα blues ειχε την νοοτροπια της "φασαριας", δεν αφηνε τα κομματια να ανασανουνε, ειδικα live εκανε κατι σολο ατελειωτα και ηταν ΠΟΛΥ βαρετα.

 

Γνωμη μου.

 

ΥΓ. τωρα τι λεει ο Collins και ο King δεν με ενδιαφερει. Respect στους κυριους αλλα κρινω με αυτα που ακουω-βλεπω

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα blues ειχε την νοοτροπια της "φασαριας", δεν αφηνε τα κομματια να ανασανουνε, ειδικα live εκανε κατι σολο ατελειωτα και ηταν ΠΟΛΥ βαρετα.

 

Σε αυτο συμφωνουμε :)....καποιες φορες σε καποια live ξεφευγει πραγματικα και κουραζει :-\...μεχρι να φτασει σε αυτο το σημειο ομως ειναι σκετη απολαυση ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω συμφωνω σε αυτο...

απο τις καλυτερες blues στιγμες του ηταν το album blues for greeny και μια βιντεοκασσετα που εχω με τιτλο live blues..(αν και για blues,τα χωνει και εκει ωρες ωρες ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χω κι εγω ολα ρε Τακη, ειπαμε ο Gary ειναι Gary.

Τι να λεμε τωρα?

Συγκρινονται ομως ολα αυτα με το Emerald Aisles?

Εικονισμα να πρσκυνω

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χω κι εγω ολα ρε Τακη, ειπαμε ο Gary ειναι Gary.

Τι να λεμε τωρα?

 

σε περιπτωση που δεν καταλαβες συμφωνω σε αυτα που ειπες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε περιπτωση που δεν καταλαβες συμφωνω σε αυτα που ειπες...

 

Αυτο που εκτιμω, ειναι οτι με το Still Got The Blues μπηκε το blues και στα σαλονια, κι αν, καποιος ξεστραβωθηκε και ακουσε και καποιο αλλο υπεροχο κοματι εκτος απο αυτη την ψιλοαθλια μπαλλαντα (στις top 3 αθλιες μου μαζι με το Always του Jovi) τοτε μπραβο του

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Gary είναι ο ΘΕΟΣ!

(Ειδικά εγώ δεν είμαι καθόλου αντικειμενικός... αφού διατηρώ τα τελευταία 10 χρόνια το site http://www.moorepanos.com).  ;)

 

Χωρίς πλάκα, έχει παίξει τα πάντα, καταπληκτικά!

 

Δείτε εδώ κι άλλες πρόσφατες jazzιες του (ντυμένος με την καλή του την κουρτίνα ;D)

 

 

GARY MOORE - DIAMOND DUST - VIBES FROM THE VINES-TO BE UPDATED-

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου