Προς το περιεχόμενο

O Gary Moore jazzαρει!!


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκανα ενα search και δεν ειδα να εχει ξαναποσταριστει οποτε ειπα να το μοιραστω μαζι σας...ολο το βινδεο ειναι ωραιο και στο 3.27 δειχνει μια πτυχη του που εγω τουλαχιστον δεν ειχα ξαναδει. Γενικα νομιζω οτι ειναι αρκετα παρεξηγημενος, αφου εχω ακουσει κατα καιρους διαφορα αρνητικα ενω κατα την προσωπικη μου αποψη ειναι τερας τεχνικης, τεραστιος μουσικος γενικοτερα, με κομματαρες, με αναγνωρισιμο ηχο και στυλ, και γενικα με ισορροπια "μουσικης"-ταχυτητας στο κιθαριστικο του παιξιμο. Enjoy:

 

Gary Moore - Blues lesson

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μεγιστος ο Gary....δεν υπαρχουν αρνητικα.....οτι εχει παιξει στην καριερα του τα εχει παιξει αψογα....βεβαια δεν μπορω να ειμαι και εντελως αντικειμενικος γιατι τον γουσταρω τρελα....οποτε....περι ορεξεως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σακακι δεν το ειδες?  ;D

 

Ενταξει απο ενδυματολογικης αποψης οκ.....εχω δει και κατι χειροτερα πουκαμισα πουα ασπρομαυρα που φοραει....σαν τη γιαγια μου κατι βρε παιδι μου.....αλλα οσο τον βλεπεις και τον ακους δεν τα ξαναπροσεχεις τα ρουχα....αλλα κοιτας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σούπερ ο Gary ειδικά στην προ blues εποχή του...μεγάλη επιρροή για πολλούς κιθαρίστες

Κρίμα γιατί και εγω έχω ακούσει εδω μέσα αρνητικά σχόλια....όπως και για τον Clapton...τον Vai.....τον Satch....τον Slash.....τον Malmsteen και γενικά πολλούς "μεγάλους"  :o :o

Στην τελευταία του συναυλία ήταν απολαυστικός

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΕΟΣ για την pre blues εποχη, ΘΕΟΣ στην progressive εποχη (Colloseum II), ακυρος τελειως για μπλουζιστας

 

Τωρα μου το χαλας....γιατι ακυρος και ΤΕΛΕΙΩΣ κι'ολας απ'οτι λες για μπλουζιστας ???

Ενταξει μπλουζιστας με τη στενη εννοια δεν ειναι αλλα πιστευω οτι αυτα που επαιξε τα επαιξε διαφορετικα και πολυ καλα μαλιστα....μην αρχισουμε τωρα συγκρισεις με μπλουζιστες μπλουζιστες γιατι θα χασουμε τη μπαλα ;)....εγω τον απολαμβανω παντως ευχαριστα σε οτι εχει παιξει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να το κάνουμε σ' αυτούς* έπαιξε τη πιο <<μεγάλη κιθάρα>>

 

 

*όπως και στο άλμπουμ Variations του Andrew Lloyd Weber, όπου το βρείτε, αρπάξτε το. Τρομερό line-up, μεγάλος δίσκος.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου