Προς το περιεχόμενο

O Gary Moore jazzαρει!!


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενταξει και οι καλυτεροι εχουν κακες στιγμες...παντως σε καμια περιπτωση δεν τον θεωρω ακυρο στα μπλουζ, μιας και βγαζει τη "μαυριλα" οταν χρειαζεται. Blues ειναι κι ο BB, οπως και ο Robert Johnson, o SRV, οπως και ο Robben Ford, οπως και ο Gary, οπως και ο Henderson, υπαρχουν πολλες σχολες και διαφορετικοι τροποι εκφρασης μεσα απο τα blues. Ο ενας τροπος δεν καθιστα ακυρους τους αλλους. Το θεμα πιστευω ειναι να μην απαξιωνουμε γενικα καποιους τεραστιους μουσικους οσο κι αν μπορει να μη μας αρεσουν καποιες στιγμες τους οποτε... respect!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αφου ο ανθρωπος "το χει" μεσα του.Οτι και να παιξει ωραιο θα ειναι.Την μιση του ζωη επαιζε ροκ και την αλλη μιση shreddοροκ.Το να παιξει και μια γρηγορη φραση μεσα στα μπλουζ και ενα μακροσυρτο lick δεν τον κανει κακο μπλουζιστα,απλα βαζει το δικο του παιξιμο και την δικη του αισθητικη μεσα στο συγκεκριμενο υφος.Τον προτιμω πολυ περισσοτερο απο αλλους που αντιγραφουν καρφι καποιους αλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου ο ανθρωπος "το χει" μεσα του.Οτι και να παιξει ωραιο θα ειναι.Τον προτιμω πολυ περισσοτερο απο αλλους που αντιγραφουν καρφι καποιους αλλους.

 

Με νιωθεις ;)....+10000000000000000000000000000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ playploud, άκυρος μπλουζίστας, άθλιο το still got the blues..οκ o καθένας δικαιούται να έχει την άποψή του, σαφώς, αλλά μήπως το παρατραβάς λίγο?  :) "άθλιο" το still got the blues? τεσπά, περί ορέξεος...

 

 

για εμένα ο moore τοποθετείται στο πάνω πάνω ράφι της κιθαριστικής ποιότητας...ότι και να παίξει το κάνει καλά...και πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να είσαι pioneer ενός είδους για να είσαι καλός σε αυτό...πρέπει να παίξω άλλα 25 χρόνια κιθάρα για να πω κάτι αρνητικό γι'αυτόν τον τύπο..και ούτε τότε ίσως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος απο αυτη την ψιλοαθλια μπαλλαντα

Ελεος!οτι πουλαει δεν σημαινει οτι ειναι και αθλιο.ναι μεν το still got the blues δεν ειναι blues καθαροαιμο ομως σε καμια περιπτωση δεν επιτρεπεται να το χαρακτηριζουμε ψιλοαθλια μπαλλαντα.Ομως περι ορεξεως.....anyway respect στο μεγαλο αυτο κιθαριστα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το still got the blues ειναι κοματαρα ειτε αρεσει ειτε οχι....αλλο να λεμε δεν μου αρεσει και αλλο οτι ΕΙΝΑΙ ετσι αλλιως και αλλιωτικα....απλα εχουν μελαγχολησει οπως λεει και το τραγουδι οσοι δεν καταφεραν να το γραψουν πρωτοι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι κανα δυο τρεις χιλιαδες κομματια που ηθελα να ειχα γραψει εγω και μετα θα ηταν το Still got the blues.

Mεσα σ αυτα ειναι και πολλα ΑΛΛΑ του Moore (I can't wait until tomorrow, Victims of the future (ολος ο δισκος), και πολλα πολλα αλλα)

Ρε μην τσιτωνετε, ειπα, ειμαι ΜΕΓΑΣ φαν του Σαραβακου αλλα δεν μ αρεσουν αυτα που δεν μ αρεσουν.

Ωωωωωωωωωω βραδυατικα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μην τσιτωνετε, ειπα, ειμαι ΜΕΓΑΣ φαν του Σαραβακου αλλα δεν μ αρεσουν αυτα που δεν μ αρεσουν.

Ωωωωωωωωωω βραδυατικα

 

Ωρε μη τα παιρνεις και εσυ λεμεεεεεεε ;D.....πλακα να γινεται....δεν θα τσακωθουμε κι'ολας....δεν ξερω γιατι πηγε προς τα εκει το πραμα ???...εγω δεν ειχα τετοια προθεση...αντε Αγιες μερες που ερχονται ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου