Προς το περιεχόμενο

Pink Floyd - Run Like Hell (by haryy)


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Haryyyyyyy  ;D

Πολύ καλό.  :)

 

Τολμώ να πω ότι ο ήχος της κιθάρας εδώ μου αρέσει περισσότερο από το κανονικό.  :P (Μη βαράτε, γούστα είναι αυτά).

 

Αν θέλεις με το ζόρι να γράψουμε κάποιο ψεγάδι, μετά το 3:17 θεωρώ ότι θα έπρεπε να παραμένει κάποιο pad ή ακόμα μια κιθάρα γιατί η αίσθησή μου είναι ότι ακούγεται "άδειο".

 

Μπράβο πάντως....

Από περιέργεια... πόσο χρόνο χρειάστηκε να αφιερώσεις για να το γράψεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ καλό  :)

και όχι,δε μπορώ να βρω κάποιο ψεγάδι  :D

Από περιέργεια... πόσο χρόνο χρειάστηκε να αφιερώσεις για να το γράψεις?

..όντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προλαβαίνεις κανά - δυο ακόμα μέχρι να αλλάξει ο χρόνος. Θα σου είμαστε υπόχρεοι. ;) :D

 

Θες να χωρίσω με τη γυναίκα μου και με το φαγητό χρονιάρες μέρες? ;D

 

Karma:5

 

If i was a modulator. ;)

 

Τhank you sir, it's enough already ! :)

 

 

Πατερ,εχω να ομολογησω δυο αμαρτιες...

 

Πρωτον οτι δυσκολευομαι να πιστεψω οτι αυτο που ακουσα ειναι δυνατον να λαβει μετριοπαθεις κριτικες...

Χαρη,δεν ξερω φιλε,προσωπικα θεωρω ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ αυτο που εχεις κανει και το λεω γιατι

οντας ''ενεργος σε ηχογραφησεις'' αρκετο καιρο τωρα,θεωρω το κλιμα που πετυχες

τρομερα δυσκολο να επιτευχθει.Αντιληψη-μερακι-αγαπη για τη μουσικη:Tα εχεις.

ΕΥΓΕ!!!

Θες σωνει και καλα ψεγαδι?

Γραψε κατι ΔΙΚΟ ΣΟΥ.

 

Α!Η δευτερη αμαρτια μου ειναι οτι εκτος απο 3-4 κομματια,

δε μ αρεσαν ποτε οι Floyd. 8)

Eγκο ντεν καταλαβαινει... ::)

 

Σταύρο σε ευχαριστώ θερμά..

Έχω να συνθέσω μόνος μου από το '01 και ειδικά rock κομμάτι από το '94. Θα έπρεπε να καταναλώσω τεράστια ποσά ενέργειας και χρόνου για να κάνω κάτι προσωπικό που θα με ικανοποιεί οπότε με τις παρούσες συνθήκες και τον χρόνο που μου τρώνε 2 γκρουπ + οικογένεια και δουλειά ..δύσκολο.

Αυτά που κάνω εδώ μου τρώνε το πολύ 8-10 ώρες σε διάστημα 2-3 ημερών και είναι ανώδυνα με την έννοια ότι δεν σπαζοκεφαλιάζω ιδιαίτερα και ξέρω τι θέλω να κάνω αφού το κομμάτι υπάρχει. Ψάχνω άλλα πράγματα εδώ, που έχουν να κάνουν με απλή αναζήτηση και αγνή ευχαρίστηση.

Δεν υπάρχουν προβλήματα ενορχήστρωσης, "τι να βάλω εδώ", " τι ρεφρέν να βάλω εκεί" , "πως να κάνω μια αλλαγή στο κομμάτι" κλπ.

Σε αυτά "αναλώνομαι" (ευχάριστα) με τις δουλειές που κάνω με τους Έμμονο Γκρίζο και παίρνω την ευχαρίστηση να επικοινωνώ και με άλλους μουσικούς (και φίλους! ;)).

Νομίζω να σε καλυψα ..τέκνον μου. ;D ;D ;D

 

Α, όσο για την δεύτερη αμαρτία σου να πας γρήγορα-γρήγορα σπίτι και να προσευχηθείς ακούγοντας Dark Side Of The Moon και The Wall.. ;D ;D ;D

Μετανοείτε! :o

 

Haryyyyyyy  ;D

Πολύ καλό.  :)

 

Τολμώ να πω ότι ο ήχος της κιθάρας εδώ μου αρέσει περισσότερο από το κανονικό.  :P (Μη βαράτε, γούστα είναι αυτά).

 

Αν θέλεις με το ζόρι να γράψουμε κάποιο ψεγάδι, μετά το 3:17 θεωρώ ότι θα έπρεπε να παραμένει κάποιο pad ή ακόμα μια κιθάρα γιατί η αίσθησή μου είναι ότι ακούγεται "άδειο".

 

Μπράβο πάντως....

Από περιέργεια... πόσο χρόνο χρειάστηκε να αφιερώσεις για να το γράψεις?

 

Έχεις δίκιο, κάνει forte το κομμάτι εκεί και πλησιάζει το τέλος οπότε θα έπρεπε να γίνεται κάτι παραπάνω όντως.

Περιέργως και στο original έχει αυτό το άδειο mood αφού έχουν προηγηθεί όλα τα ειδικά εφέ και ο ..πανζουρλισμος που ..εχμ παρέλειψα στην δική μου εκδοχη και μάλλον αυτός είναι ο λόγος που ακούγεται κάπως άδειο.

Thanks for the heads up!

 

PS (και για τον hadgi που ρώτησε το ίδιο)

Μου πήρε γύρω στις 8 ώρες μέσα σε 3 μέρες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ουάοοο  ;D Άξιος... άξιος. Δεν νομίζω ότι χρειάζονται άλλα σχόλια  ;D ;D. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον οτι δυσκολευομαι να πιστεψω οτι αυτο που ακουσα ειναι δυνατον να λαβει μετριοπαθεις κριτικες...

 

Καλησπέρα φίλε Χάρη, αυτό είναι το πρώτο μου comment στο Noiz μιας και μόλις τώρα έφτιαξα account, είμαι φανατικός οπαδός των Pink Floyd και αυτό που άκουσα ήταν απίστευτο!!! Θα συμφωνήσω με τον freerock1974, ότι δηλαδή δεν υπάρχει καμία περίπτωση να αυτό το recording να λάβει μετριοπαθείς κριτικές... ΜΠΡΆΒΟ σου αυτή τη δουλεία!!! Μου φαίνεται πρέπει να μου δείξεις πως πραγματοποιείς τόσο καλές ηχογραφήσεις! ;)

 

Χρόνια πολλά λοιπόν και υγεία, ευτυχία και πολύ μουσική!!! Σας αφήνω τώρα να ψάξω που θα γράψω και γω τις ευχές μου για τα μέλη του φόρουμ... Και πάλι μπράβο!!! :)

Guitar is the way that some of us express ourselves best...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ-Π-Ε-Ρ-Ο-Χ-Ο

._

 

T-H-A-N-K-S ! ;)

 

Ουάοοο  ;D Άξιος... άξιος. Δεν νομίζω ότι χρειάζονται άλλα σχόλια  ;D ;D.   

 

E, μην τα παραλές. Ένας ήταν είναι και θα είναι "άξιος-άξιος"!!! ;) ;) ;D ;D

(Δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι που σας άρεσε..)

 

Καλησπέρα φίλε Χάρη, αυτό είναι το πρώτο μου comment στο Noiz μιας και μόλις τώρα έφτιαξα account, είμαι φανατικός οπαδός των Pink Floyd και αυτό που άκουσα ήταν απίστευτο!!! Θα συμφωνήσω με τον freerock1974, ότι δηλαδή δεν υπάρχει καμία περίπτωση να αυτό το recording να λάβει μετριοπαθείς κριτικές... ΜΠΡΆΒΟ σου αυτή τη δουλεία!!! Μου φαίνεται πρέπει να μου δείξεις πως πραγματοποιείς τόσο καλές ηχογραφήσεις! ;)

 

Χρόνια πολλά λοιπόν και υγεία, ευτυχία και πολύ μουσική!!! Σας αφήνω τώρα να ψάξω που θα γράψω και γω τις ευχές μου για τα μέλη του φόρουμ... Και πάλι μπράβο!!! :)

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο noiz!

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια..αν και δεν νομίζω ότι είναι κάποια ιδιαίτερα αξιόλογη ηχογράφηση.. δεν υπάρχει κάποιο μυστικό παρά οι ατελείωτες προσπάθειες για να καταφέρεις να έχεις έναν στάνταρ ήχο στο μυαλό σου, ένα reference, και να προσπαθείς να το πετύχεις είτε είσαι σε στούντιο με μηχανήματα χιλιάδων ευρώ, είτε στο μικρό ή μεγάλο σπιτάκι σου.

Ότι συγκεκριμένο θέλεις πάντως ρώτα με και θα σου απαντήσω επακριβώς... έτσι μαθαίνω και γω.. ρωτώντας πας στην πόλη (που λέει και η παροιμία). ;D

 

Χρόνια Πολλά και σε σένα (όπως και σε όλους φυσικά!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΨΟΓΟ απο κάθε αποψη.  :D

 

Το μπασιμο του συνθ στο σόλο του ειναι διαφορετικο.

 

Λεπτομερεια, απλά επειδη το επαιξες ακριβως μετα, είπα μηπως σε ενδιαφερει.

 

Τα συγχαρητήρια μου  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Κερκυρα συγχαρητηρια επισης  ;)

 

A, ρε πενταήμερη στο κορκυρα...Τhank you!

 

ΑΨΟΓΟ απο κάθε αποψη.  :D

 

Το μπασιμο του συνθ στο σόλο του ειναι διαφορετικο.

 

Λεπτομερεια, απλά επειδη το επαιξες ακριβως μετα, είπα μηπως σε ενδιαφερει.

 

Τα συγχαρητήρια μου  8)

 

Γενικά και ο ήχος είναι αρκετά διαφορετικός, ήταν on purpose :). Ευχαριστώ πολύ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου