Προς το περιεχόμενο

Pink Floyd - Run Like Hell (by haryy)


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα τελευταίο κομμάτι για το 2010 ;D το οποίο είναι και λίγο επίκαιρο λόγω του ανελέητου κυνηγητού που μας κάνουν από παντού οπότε.. run like hell !

 

Οι Floyd είναι "θρησκεία" για μένα, έτσι και μόνο η ικανοποίηση που παίρνω όταν ακούω κομμάτια τους φτάνει για να μου φτιάξει η μέρα. Άρα φανταστείτε χαρά που παίρνω όταν παίζω και δικά τους πράγματα.. ;)

 

Το συγκεκριμένο με ιντριγκάρει για τα φωνητικά, την ατμόσφαιρα και τα delays του Gilmour, έτσι προσπάθησα να τα αποδόσω όσο καλύτερα μπορούσα.

 

Ελπίζω ακούγοντάς το να μην ..τρέξετε μακριά!! ;D Και να το κάνετε όμως, τουλάχιστον πείτε μου το λόγο για να πάρω χαμπάρι!! ;D ;D

 

Anyway, καλή ακρόαση και καλή χρονιά να'χουμε boyz. (

run_like_hell.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολυ ομορφο.

Με ικανοποιησε επαρκως και ειμαι και φαν των πινκ.

 

Ευχαριστώ και χαίρομαι που σου άρεσε.. αν θέλεις να σχολιάσεις λεπτομέρειες που δεν σου άρεσαν please be my guest!

Χωρίς παρατηρήσεις (έστω και για το ψείρισμα της μαϊμούς!) δεν μπορώ να βελτιωθώ! ;)

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θέλεις να σχολιάσεις λεπτομέρειες που δεν σου άρεσαν please be my guest!

Φιλε μου δεν υπηρχε κατι που δεν μου αρεσε.

Δεν περιμενα εξαλλου να ακουσω κατι ολοιδιο σε ηχο ή/και εκτελεση για να μου αρεσει.

Εδωσες το δικο σου στοιχειο και ταυτοχρονα το ακουσα ευχαριστα.

Θελεις με το ζορι θαψιμο?  ;D :)

Που εχεις αμφιβολιες για την εκτελεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελεις με το ζορι θαψιμο?  ;D :)

 

;D ;D Για τόσο μαζόχα με πέρασες? Απλά το "επαρκώς" που είπες μου φάνηκε σαν "πέρασες την βάση"  ;D ;D άρα όλο και κάτι θα μπορούσες να μου πεις αν ήταν έτσι. ;)

 

Τhat's all. Όσο για το τελευταίο που με ρώτησες φυσικά και έχω (γενικά) αμφιβολίες ειδικά σε τεχνικές λεπτομέρειες (φαλτσάκια κλπ) απλώς δεν γνωρίζω πόσο επηρεάζουν το αποτέλεσμα γιατί έχω κάνει ο ίδιος την εκτέλεση και δεν μπορώ να είμαι πολύ αντικειμενικός όταν είναι φρέσκο το κομμάτι..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προλαβαίνεις κανά - δυο ακόμα μέχρι να αλλάξει ο χρόνος. Θα σου είμαστε υπόχρεοι. ;) :D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D Για τόσο μαζόχα με πέρασες? Απλά το "επαρκώς" που είπες μου φάνηκε σαν "πέρασες την βάση"  ;D ;D άρα όλο και κάτι θα μπορούσες να μου πεις αν ήταν έτσι. ;)

 

Τhat's all. Όσο για το τελευταίο που με ρώτησες φυσικά και έχω (γενικά) αμφιβολίες ειδικά σε τεχνικές λεπτομέρειες (φαλτσάκια κλπ) απλώς δεν γνωρίζω πόσο επηρεάζουν το αποτέλεσμα γιατί έχω κάνει ο ίδιος την εκτέλεση και δεν μπορώ να είμαι πολύ αντικειμενικός όταν είναι φρέσκο το κομμάτι..

 

To "επαρκως" ειναι μια εκφραση που μου ηρθε εκεινη τη στιγμη για να εκφρασω το συναισθημα οταν ακουει καποιος λιγο διαφορετικα ενα τραγουδι θρυλο που εχει ακουσει χιλιαδες φορες και εχουν συνηθισει τα αυτια του.

Θα μπορουσε να ελεγε το ιδιο (μου αρεσε "επαρκως") αν το ακουγε σε αλλη εκτελεση και απο τους ιδιους τους floyd σε ενα live. πχ "καλα τα παιξανε, αλλα εκτελεση σαν του cd δεν υπαρχει  ;)

 

Φρεσκο ειναι και για τα δικα μου τα αυτια. Οποτε τα ξαναλεμε οταν το ξανακουσω.

Η πρωτη ακροαση ηταν ευχαριστη και αυτο εχει σημασια  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσε να ελεγε το ιδιο (μου αρεσε "επαρκως") αν το ακουγε σε αλλη εκτελεση και απο τους ιδιους τους floyd σε ενα live. πχ "καλα τα παιξανε, αλλα εκτελεση σαν του cd δεν υπαρχει  ;)

 

Σωστό...!

 

Δυστυχώς δεν έχω καλά ηχεία εδώ αλλά πολυ μου άρεσε΄ότι άκουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατερ,εχω να ομολογησω δυο αμαρτιες...

 

Πρωτον οτι δυσκολευομαι να πιστεψω οτι αυτο που ακουσα ειναι δυνατον να λαβει μετριοπαθεις κριτικες...

Χαρη,δεν ξερω φιλε,προσωπικα θεωρω ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ αυτο που εχεις κανει και το λεω γιατι

οντας ''ενεργος σε ηχογραφησεις'' αρκετο καιρο τωρα,θεωρω το κλιμα που πετυχες

τρομερα δυσκολο να επιτευχθει.Αντιληψη-μερακι-αγαπη για τη μουσικη:Tα εχεις.

ΕΥΓΕ!!!

Θες σωνει και καλα ψεγαδι?

Γραψε κατι ΔΙΚΟ ΣΟΥ.

 

Α!Η δευτερη αμαρτια μου ειναι οτι εκτος απο 3-4 κομματια,

δε μ αρεσαν ποτε οι Floyd. 8)

Eγκο ντεν καταλαβαινει... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου