Προς το περιεχόμενο

Επιλογη drums


mns

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

xaxaxaxa..καλα σε λεω Ringo eγω

 

και o Ringo....gay ηταν με 20αρα επαιζε....  ;D

 

ο Bonham οντως ηταν ΑΝΔΡΑΣ (26αρα) ;D ;D ;D

 

το κακο ειναι οτι & ο αγαπημενος μου ντραμμερ (Al Jackson) με 20αρα επαιζε ρε μαμωτο.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και o Ringo....gay ηταν με 20αρα επαιζε....  ;D

 

ο Bonham οντως ηταν ΑΝΔΡΑΣ (26αρα) ;D ;D ;D

 

το κακο ειναι οτι & ο αγαπημενος μου ντραμμερ (Al Jackson) με 20αρα επαιζε ρε μαμωτο.... ;D

Gayyyy o Αl....

Οριστε εναν straight..

Kashmir - Jimmy Page & Robert Plant

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι ομως pinstripes?? Μου φαινονται too much μουγκα στη στρουγκα.

 

γιατί μου αρέσει ο ''πνιχτός'' ήχος στα τύμπανα  ;)

 

Και καλα κανεις...παρε ομως καμμια ΜΠΟΤΑ της προκοπης αυτη η...20αρα ουτε για floor tom δεν κανει ,δεν εχει 24αρα ο Θωμας να φχαρστηθεις ηχο? ;D

 

βασικά 22'' ήθελα αλλά το θέμα επειδή μου αρέσουν τα μεγάλα tom είναι πώς θα στήσω το 14x12 tom στο rack πάνω από 22'' κάσσα.

 

ένα φίλος που εχει δικασσο pearl masters studio το 14 tom είναι x11 και τον δυσκολεύει ήδη στο στησιμο, άλλωστε SF έχουμε διαφορετικά γουστα στο θέμα της κάσσας αν εχω καταλάβει τα γουστα σου

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχω καταλάβει τα γουστα σου

 

εμενα μου αρεσει η...ακριβως απο πανω σου (τι απιστευτος ντραμμερ ειναι αυτος ρε παιδια?) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστα να πανε φιλε Superf.

O  τυπος λεγετε Micheal Lee και νομιζω οτι εκεινη τη νυχτα πραγματικα  {οπως εχω ξαναπει για το εν λογω dvd No Quarter Live}ο τυπος ....TA EΣΠΑΣΕ!!

Πραγματικα αν τον προσεξεις εχει ενα χαμογελο..σαν να λεει οτι εκλεισε με το θεμα Live..Kαι ποιος δεν θα το σκεφτοτανε αν επαιζε με PAGE -PLANT..

Περα απο την πλακα...ειναι ενα σουπερ dvd..που δεν πρεπει να λειπει  απο καμια δισκοdvdoθηκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθούμε να μην συννενοούμαστε  ;D

 

"... Εγω μιλησα για bosphorus και istanbul mehmet..."

 

Κι' εγώ ξεκαθάρισα ότι μιλάω για τις ΦΤΗΝΕΣ σειρές των Τούρκων, στις οποίες ΔΕΝ ανήκουν τα παραπάνω. Διαφωνείς;; Ξεκαθάρισα επίσης ότι μιλάω για κάτι με το οποίο ο άνθρωπος μπορεί να ξεκινήσει, όχι top-of-the-line εργαλεία. Τώρα αν εσύ θεωρείς ότι πρέπει να ξεκινήσει με custom πιάτα, τότε πάω πάσο. Εννοείται ότι θα πάρεις ότι καλύτερο βρεις στα λεφτά που διαθέτεις, αυτό δεν χρειάζεται συζήτηση.

 

"... Επισης υποψιαζομαι οτι δεν εχεις πολυ ακουσει τετοια πιατα ή οτι εισαι επηρεασμενος απο το απιστευτο marketing που διαθετουν οι πολυεθνικοι των πιατων με τους χιλιαδες μουρατους endorsers..."

 

Επειδή δεν με ξέρεις, καλό θα είναι να μην διατυπώνεις τέτοιες απόψεις. Τα μοναδικά μου κριτήρια για τις επιλογές μου είναι α) το αυτί μου, και β) οι ανάγκες της μουσικής που παίζω τη δεδομένη στιγμή. Αδιαφορώ πλήρως για το τί ετικέτα "φοράει" το όργανο που παίζω από τη στιγμή που μου αρέσει στο αυτί. Και όχι, τα bosphorus και τα mehmet (με τα οποία παρεπιπτόντως έχω παίξει κάμποσο) δεν καλύπτουν ΟΛΑ τα είδη μουσικής για μένα. Μάλλον εσύ είσαι αρνητικά διακείμενος απέναντι στους "πολυεθνικούς" για τους δικούς σου λόγους - εκτός και όλοι αυτοί οι "μουράτοι endorsers" (οι drummers που όλοι αγαπάμε δηλαδή) είναι άσχετοι και απλώς φιλοχρήματοι.

 

"... οι "μεγαλοι" παραγουν παρα πολυ σαβουρα την οποιοα μοσχοπουλανε λογω του logo που εχει πανω..."

 

Σύμφωνοι. Γι' αυτό είπα ότι είναι ζήτημα του τί θέλεις να πληρώσεις τελικά - και οι ετικέτες σίγουρα πληρώνονται. Αυτό δεν σημαίνει πως οι Τούρκοι δεν έχουν σαβούρα, την οποία φτιάχνουν για να πάρουν ένα κομμάτι της φτηνής αγοράς τελικά. Και ανέφερα και συγκεκριμένο παράδειγμα για να μην παρεξηγηθώ. Τώρα γιατί είμαι εγώ αυτός που δεν διαβάζει... δεν το ξέρω.

 

Ουφ...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"... Ρε συ Βαγγέλη,αυτό το βαθύ που έχει μπροστά του,όλο ταμπούρο είναι?..."

 

Κι' όμως... ταμπούρο είναι  ;D  14Χ16??  Ιησούς Χριστός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια..ο ηχος απο αυτο το σετ..ειναι απλα απαιχτος.Δεν ξερω που το βρηκε η τι μαρκα ειναι...αλλα ειναι απλα σουπερ..

και δεν ειναι μονο το σετ..

αλλα και η ατακα του τυπου και το χτυπημα του.

Δεν του χαριζεται του σετ ο Μαικλ..και ετσι πρεπει γιατι πραγματικα  αυτο που βγαινει..ειναι η επιτομη του ροκ groove.Πολλες φορες το εχω προβαλει αυτο το dvd ..για να δειξω τι σημαινει ροκ παιξιμο..και ποια πραγματικα πρεπει να ειναι τα volume ενος ροκ ντραμμερ.

Ελπιζω ο φιλος superfunk να μας διαφωτισει με τα χαρακτηριστικα αυτου του σετ μιας και ειναι ειδικος επι αυτων των σετ και δεκαετιων. ;D.

Φιλε σορρυ που βγηκα εκτος θεματος στο ποστ σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου