Προς το περιεχόμενο

Επιλογη drums


mns

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τελικα τα θελει ο κ___ς μας .Ειδα οτι ο blackscorpio την πατησε με την ''PREMIER '' OLYMPIC.Παιδια οτι πληρωνεις παιρνεις.Επειδη ειμαι 37 περιπου χρονια που ασχολουμε με τυμπανα ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ η ενα καλο ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ  ( gabriel ,Tama ,pearl ) η ενα καινουργιο του Γαβριλου που ειναι και Ελληνας εχει και Φιλοτιμο και στο φιναλε εξυπηρετει και αλλου ειδους τυμπανα σε βλαβες που θελουν ''ΜΑΣΤΟΡΑ'' γιατι κακα τα ψεμματα τα τυμπανα θελουν μαστορα που να πιανει το χερι του. Απο οτι ξερω κανεις αντιπροσωπος δεν εχει τετοιου ειδους τεχνικο ολοι καπου αλλου τα δινουν η περιμενουν να ελθει το ''ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ''.Επισης εχω διαπιστωσει οτι πολλοι αγοραζουν απο τον Γερμανο (thomann) για μια διαγορα 5-10 ευρω Ελεος !!!!!!ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΟΥΝ Η ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΒΛΑΒΕΣ, ΚΑΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΑ.

Γι'αυτο μας πηρε ο διαολος σαν χωρα ...εχουμε νοοτροπια τουλαχιστον ΒΛΑΚΑ ο ενας κλεβει τον αλλο ,δωσαμε κ--ο σε καθε ΚΙΝΕΖΟ ,ΓΕΡΜΑΝΟ ,ΓΙΑΠΩΝΕΖΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΑΜΕ ΟΤΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ  υπηρχε.Ας τα λουστουμε τωρα .Ακομη και ο Γαβριλος αναγκαστηκε να δωση μερος της παραγωγης του καπου στην Απω Ανατολη για να μην κλειση ο Ανθρωπος .Τι ΑΝΘΡΩΠΟΙ ειμαστε ρε παιδια ;;;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Περικλη το αν καποιος ειναι Ελληνας επιχειρηματιας ΔΕΝ με ενδιαφερει καθολου. Με ενδιαφερει μονο να ειναι σωστος επαγγελματιας (και παερεμπιπτοντως ο γαβριλος ειναι)

 

Αν δηλαδη ο Γερμανος Ιταλος Κινεζος Αλβανος με εξυπηρετουν καλυτεα γιατι να παω με το στανιο στον Ελληνα?

 

Σιγουρα να πηγαινεις για 5-10 ευρω εξω ειναι καπως, αλλα αν σε 5 ημερες αλλαξεις γνωμη πχ τους τα στελνεις πισω  κ λενε κ ευχαριστω. Σε ελληνικα μαγαζια αγοραζεις ελατωματικο και σου λενε "θα στο επισκευασω". Να τα μετραμε ολα.

 

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω εν μερει μαζι σου αλλα εχουμε χασει το τρενο σαν Λαος και η αποδειξη ειναι οτι ο Γαβριλος ( που εγω δεν εχω δικα του τυμπανα ) ξεχωριζει σα την μυγα μες το γαλα .ΑΛΛΑ και με οποιους συνεργασθηκα στο παρελθον δεν με εριξαν ουτε και εχασα .Πολλες φορες  ειναι και ο τροπος που ζητας κατι.Εγω παντως δεν εχω αγορασει ποτε απο τον Γερμανο διοτι αυτα που ηθελα ειναι σχεδον ιδιες τιμες με τα ελληνικα μαγαζια.Και ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ αλλα βασικο ο λαος μας

ΕΛΕΓΕ (ΕΙΔΕΣ ΤΙ ΧΡΟΝΟ ΒΑΖΩ...ΕΛΕΓΕ ) : αν δεν στηριξεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει.

Ελεγε.....τωρα ομως διαλυσαμε τα παντα και στηριζουμε τον καθε ΓΕΡΜΑΝΟ ,ΚΙΝΕΖΟ κλπ.Που παρεπιπτωντος ο γερμανος (thomann) εμποροςειναι οχι κατασκευαστης.Ολα στην Κινα παιδια

φτιαχνονται εκτος λιγων εξαιρεσεων  που κρατανε ακομα την ποιοτητα τους και πρεπει να την

πληρωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περικλή όλα στη θεωρία καλά είναι και καλό είναι να στηρίζουμε και κάναν έλληνα έμπορο όταν είναι ανταγωνιστικός. Όμως οταν πάω στο Νάκα επι 6+ μήνες και ζητάω 4 συγκεκριμένα πιάτα zildjian κ μου λέει οτι ούτε τα έχει ούτε μπορώ να τα παραγγέιλω τοτε ΤΙ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα λογια μου ερχεσαι γιατι ο Νακας αυτη την εποχη δεν κανει εισαγωγες ευκολα οπως και ο καθε Νακαςλογω κρισης εχουν φορτωθει εμπορευμα και δεν ξερουν τι να το κανουν .Γιατι λοιπον να μην υπηρχε και καποιος Ελληνας κατασκευαστης και να του τα παραγγελνες και σε 1-2 εβδομαδες να τα ειχες (αυτο ειναι παραδειγμα) .Εγραψα πριν απευθυνομενος σε ολους που συμμετεχετε οτι υπαρχου οι εξαιρεσεις αλλα σε γενικες γραμμες το χασαμε το τρενο δυστυχως και πρεπει να ξαναρχισουμε απο την αρχη .Και πιο πολυ θα κακοφανει στους νεουσ που ειναι ηδη καλομαθημενοι να τα εχου ολα χωρις πραγματικα να τα χρειαζονται .Φιλε μου αν τα πιατινια που θελεις τα εχω τοτε στειλε μου ΠΜ ναδω τι μπορω να κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα τα θελει ο κ___ς μας .Ειδα οτι ο blackscorpio την πατησε με την ''PREMIER '' OLYMPIC.Παιδια οτι πληρωνεις παιρνεις.Επειδη ειμαι 37 περιπου χρονια που ασχολουμε με τυμπανα ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ η ενα καλο ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ  ( gabriel ,Tama ,pearl ) η ενα καινουργιο του Γαβριλου που ειναι και Ελληνας εχει και Φιλοτιμο και στο φιναλε εξυπηρετει και αλλου ειδους τυμπανα σε βλαβες που θελουν ''ΜΑΣΤΟΡΑ'' γιατι κακα τα ψεμματα τα τυμπανα θελουν μαστορα που να πιανει το χερι του. Απο οτι ξερω κανεις αντιπροσωπος δεν εχει τετοιου ειδους τεχνικο ολοι καπου αλλου τα δινουν η περιμενουν να ελθει το ''ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ''.Επισης εχω διαπιστωσει οτι πολλοι αγοραζουν απο τον Γερμανο (thomann) για μια διαγορα 5-10 ευρω Ελεος !!!!!!ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΟΥΝ Η ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΒΛΑΒΕΣ, ΚΑΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΑ.

Γι'αυτο μας πηρε ο διαολος σαν χωρα ...εχουμε νοοτροπια τουλαχιστον ΒΛΑΚΑ ο ενας κλεβει τον αλλο ,δωσαμε κ--ο σε καθε ΚΙΝΕΖΟ ,ΓΕΡΜΑΝΟ ,ΓΙΑΠΩΝΕΖΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΑΜΕ ΟΤΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ  υπηρχε.Ας τα λουστουμε τωρα .Ακομη και ο Γαβριλος αναγκαστηκε να δωση μερος της παραγωγης του καπου στην Απω Ανατολη για να μην κλειση ο Ανθρωπος .Τι ΑΝΘΡΩΠΟΙ ειμαστε ρε παιδια ;;;;

 

ΠΕΣΤΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΕ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν δίκιο τα παιδιά, μην ασχοληθείς καν με σετ του τύπου Millenium κλπ, πολύ γρήγορα θα κλαίς τα λεφτά σου. Άσε που δεν αξίζει τον κόπο να κάνεις την οποιαδήποτε αναβάθμιση (ούτε καν καινούρια δέρματα), γιατί σύντομα θα έχεις πληρώσει πολύ περισσότερα από την αξία του σετ. Καλύτερα να δώσεις κάτι παραπάνω και να πάρεις ένα σετ από γνωστή εταιρία, το οποίο όμως θα σε "βγάλει" για πολύ περισσότερο χρόνο και είναι πολύ καλύτερο από πλευράς ήχου.

 

Προσωπικά, μου αρέσουν τα Forum της Pearl, όπως επίσης και τα φτηνά μοντέλα της Sonor - μιλάμε πάντα για κάτι οικονομικό. Αυτό όσον αφορά καινούριο σετ. Σε μεταχειρισμένα, μπορεί να είσαι τυχερός και να βρεις κάτι ακόμα καλύτερο αν ψάξεις αρκετά, ειδικά αυτή την εποχή. Από πιατίνια, τα pst της Paiste ή τα B8 της Sabian είναι αξιοπρεπέστατες επιλογές για να ξεκινήσεις με κάτι φτηνό. Αν και εδώ μπορείς να διαθέσεις κάτι παραπάνω, τότε τα Bosphorus, τα  Istanbul ή ακόμα και τα Paiste Alpha είναι κάποιες καλές επιλογές.

 

Για να μην παρεξηγηθώ, να ξεκαθαρίσω πως μιλάω μόνο για ότι έχω δοκιμάσει εγώ ο ίδιος, δεν σημαίνει σε καμμία περίπτωση πως αυτά που ανέφεραν οι προηγούμενοι είναι χειρότερα σαν επιλογές - π.χ. δεν έχω παίξει με φτηνό σετ του Γαβρήλου, οπότε δεν μπορώ να πω κάτι (τα ακριβά του μοντέλα πάντως είναι εξαιρετικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν στηριξεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει.

 

Και γιατι παρακαλω να θεωρησω τον καθε Νακα/Στολα/χ /ψ/ Ζ Ελληνα εμπορο σπιτι μου?

 

Μοιραζομαστε τα κερδη ? Ο Ελληνας Εμπορος ΔΕΝ ειναι σπιτι μου. Σπιτι μου ειναι ο ΚΑΛΟΣ εμπορος.

Πραγματικα το κεφαλι μου δεν χωραει γιατι να με συμφερει να ευημερουν οι Ελληνες εμποροι. ΔΕΝ με ενδιαφερει. Με ενδιαφερει να ευημερει η τσεπη ΜΟΥ και να εχω υπηρεσιες ποιοτητας.

 

Η παγκοσμοιοποιημενη αγορα αυτα εχει. Αλλιως κλεινουμε τα συνορα βαζουμε δασμο 300% σε οτι μπαινει απο εξω και καταναλωνουμε μονο Ελλληνικα.

 

Υ.Γ. Δεν εχω καμια μανια εναντιων των ελληνων εμπορων (ουτε αυτων που κατονομαζω, ουτε αλλων) και μαλλιστα το 80% του εξοπλισμου μου το εχω αγορασει απο Ελλαδα.

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πιατίνια, τα pst της Paiste ή τα B8 της Sabian είναι αξιοπρεπέστατες επιλογές για να ξεκινήσεις με κάτι φτηνό.

Αν και εδώ μπορείς να διαθέσεις κάτι παραπάνω, τότε τα Bosphorus, τα  Istanbul ή ακόμα και τα Paiste Alpha είναι κάποιες καλές επιλογές.

 

Εδω νομιζω οτι μπορει να δημιουργηθει μια παρανοηση. Τα istanbul/bosphorus κλπ δε συγκρινονται ποιοτικα με τα alpha. Προκειται για πολυ ανωτερης ποιοτητας επαγγελματικα χειροποιητα πιατα. Το γεγονος οτι στην Ελλαδα μπορεις να βρεις Istanbul mehmet σε πολυ λογικες τιμες δε σημαινει οτι ειναι στην ιδια κατηγορια με τα alpha

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου