Προς το περιεχόμενο

αγορα ηλεκτρικης κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

λοιπον,εχουμε και λεμε... κατ'αρχην,συγνωμη για οτι σου ειπα... δευτερον. η κιθαρα η τελευταια τα σπαει... (μπορει να παρω αυτη)... αλλα ειναι λιγο ακριβη κ θελω ενα σετακι με περιπου 700 αντε το πολυυυυυυυ 750 ευρω... το θεμα ειναι οτι ο burgera 6260 κανει 280 ευρω... καποιο καλον ενισχυτη με κανα 150-200 ευρω;

 

οχι να σφιχτεις και να μαζεψεις κατι παραπανω... εκτος απο αυτο , παρε αυριο τηλεφωνο στο μιουσικστορ και ζητα τον μαυριδη... Αυτος ειναι ο ελληνας εκει ο οποιος λεει οτι αν του κανεις παραγγελεια αυτου , τοτε σου κανει μια αξιοσεβαστη εκπτωση... Παρε λοιπον και ρωτα ποση εκπτωση θα σου κανει και θα δεις οτι θα ερθεις παρα πολυ κοντα στα χρηματα που θες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα δεν ειναι οικονομικο το προβλημα. αμα πω οτι τελος αυτη την κιθαρα θα παρω θα βρω τα λεφτα, θα τα μαζεψω, αλλα αν αξιζει , μιας και λες οτι αξιζει, τοτε οκ, μαζευω απο τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε μαζεψε αφου μπορεις. Κ στον ενισχυτη επισης μη σφιγγεσαι οσο μπορεις γιατι ο ηχος ειναι 80% ενισχυτης 20% κιθαρα (χονδρικα παντα) Απλα στο λεω ετσι για να καταλαβεις οτι πιο μεγαλο ρολο στον ηχο παιζει ο ενισχυτης παρα η κιθαρα. Με μια μετρια κιθαρα κ εναν καλο ενισχυτη μπορεις να βγαλεις καλο ηχο. Με την καλυτερη κιθαρα ομως κ ενα μετριο ενισχυτη θα εχεις ενα μετριο ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα δεν ειναι οικονομικο το προβλημα. αμα πω οτι τελος αυτη την κιθαρα θα παρω θα βρω τα λεφτα, θα τα μαζεψω, αλλα αν αξιζει , μιας και λες οτι αξιζει, τοτε οκ, μαζευω απο τωρα

 

η κιθαρα ειναι πολυ καλη... προσεξες το βιντεο που σου ανεβασα πριν ? τσεκαρε λιγο το channel αυτου του τυπου να δεις ποιος ειναι και με τι ενυσχητες παιζει... αυτη ειναι η βασικη του κιθαρα και ο τυπος εχει συμβολαιο με την μπαντα του σε εταιρια και επισης εχει και endorsement (μαλλον λαθος το εγραψα ) με την DAR AMPS ... παει να πει οτι ο ανθρωπος ειναι λλλλιιιιιιιιγγγγγοοοοο επαγγελματιας... παραυτα παιζει με αυτην την κιθαρα...

 

απο εκει και περα το ηχο βεβαια θα τον παρεις παο τον ενυσχητη οπως λεει και ο φιλος παραπανω..... και καλο ειναι να επενδυσεις και στα δυοοο..... αυτα τα 2 εργαλεια που σου προταθηκαν ειναι εργαλεια που ειναι και too much μπορω να πω για εσενα... εγω μετα απο 10 χρονια το ξερεις οτι ακομα δεν εχω παρει λαμπατο ενυσχητη και παιζω ακομα σε εναν τρατζιστορ πιβι ?

 

προχωρα με αυτα και μην σκας αλλο... εδω εισαι... τελος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ειπαν οτι αυτος ειναι λαμπατος... ισχυει;?

http://www.thomann.de/gr/kustom_defender.htm

 

Φυσικά..αν δεις την κατηγορία που υπάγεται είναι tube guitar combos(όπου tube=λαμπάτος)

Όσο για τον Roland,ενδέχεται ο 30άρης να είναι "λίγος" για πρόβα με τύμπανα.

Από ποιότητα,βέβαια,σκίζει(και έχει και κάποια εφέ επάνω,για να εξοικειώνεσαι σιγά σιγά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΗΛΑΔΗ ΚΛΕΙΝΩ ΤΟΝ ROLAND CUBE ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΙΘΑΡΑ ΤΗ IBANEZ ΤΗΝ ΜΠΟΜΠΑ;

 

o rolland απο οσο ξερω δεν ειναι λαμπατος... η λαμπα ειναι λαμπα τελειωσε... καλυτερα τον bugera για εμενα... τωρα απο εκει και περα ειναι και θεμα κολοκυθοπιτας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος, για να πεταχτώ και εγώ... Έχω την jackson kelly js 30. Για τα χρήματά της καλή είναι βέβαια το θέμα είναι να σε βολεύει το σχήμα γιατί είναι λίγο κουμούτσα  :P και έχει ένα θέμα με το neck diving.. Όσον αφορά το floyd διερωτήσου εάν το χρειάζεσαι... επίσης συνηθίζεις να αλλάζεις κουρδίσματα συχνά? Παίζεις σε drop D, C κτλ? Αν ναι τότε το floyd θα αποδειχτεί μπελάς και δεν ενδείκνυται.. Κατά τη γνώμη μου η καλύτερη λύση είναι η ibanez mtm2 λόγω active μαγνητών αλλιώς αν θες να πας σε κάτι με πιο χαμηλή τιμή, η V-1 της schecter.. Μαόνι, maple λαιμός, string through και Active μαγνήτες πάλι... Δυστυχώς δεν είχα ανακαλύψει το noiz όταν έψαχνα για κιθάρα γιατί αλλιώς θα το έψαχνα πιο πολύ... Ελπίζω να βοήθησα..  :)

Κανιμόθριουμ Σαϊμπερτζόνιουμ (ΑΦΤΟ ΙΝΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου