Προς το περιεχόμενο

Που θα βρω παρτιτουρες να κατεβασω?


efialtis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ουτε εγω καταλαβα.ειναι κακο να μαθαινουμε να διαβαζουμαι παρτιτουρες να διαβαζουμαι και μετα να περασουμαι στο επομενο σταδιο του αυτιου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ουτε εγω καταλαβα.ειναι κακο να μαθαινουμε να διαβαζουμαι παρτιτουρες να διαβαζουμαι και μετα να περασουμαι στο επομενο σταδιο του αυτιου?

 

Παναγια μου ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ της ελληνικης..

 

Δεν υπαρχει προηγουμενο κ επομενο σταδιο. Ειναι ολα αλληλενδετα. Το να μαθεις να διαβαζεις δεν ειναι κακο. Τουναντιον ειναι πολυ ευεργετικο. Απλα μη μενεις στην ετοιματζιδικη λογικη διαβαζω - παιζω. Και αν δεν υπαρχει παρτιτουρα? Και αν λεει πιπες? Τοτε?

 

+ τοις αλλοις το transcription ειναι πολυ δημιουργικη εφαρμογη του διαβασματος

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιζα ντραμς για περίπου δέκα χρόνια μόνο με το αυτί γιατί ο πατέρας μου δεν ήθελε να με στείλει στο ωδείο (θα γινόμουνα μπουζουκτσης, έλεγε)

Έπαιζα τα ιδία και τα ιδία…

Εδώ και λίγα χρόνια που κάνω μαθήματα και έμαθα να διαβάζω όλα άλλαξαν!

Οσο για το μικρό μυαλό… δεν θα το σχολιάσω, λίγο σεβασμός δεν βλάπτει!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιζα ντραμς για περίπου δέκα χρόνια μόνο με το αυτί γιατί ο πατέρας μου δεν ήθελε να με στείλει στο ωδείο (θα γινόμουνα μπουζουκτσης, έλεγε)

 

Εμ φιλε μου για αυτο μπερδευτηκες οταν σου ειπαμε για το αυτι. Ειχες στο μυαλο σου αυτη τη στρεβλη εκδοχη που οντως ειναι κουραφεξαλα οπως ειπες κ εσυ.

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν λεει πιπες?

Αν και κιθαρίστας (αναφέρομαι δηλαδή σε παρτιτούρες κιθάρας), αρκετές φορές έχω δει τραγικά λάθη σε παρτιτούρες. Οπότε το να έχεις μάθει να διαβάζεις αλλά ταυτόχρονα να καταλαβαίνεις αν αυτά που παίζεις είναι αυτά που πρέπει ή ακόμα καλύτερα να τα "βγάζεις" μόνος σου, είναι μεγάλο ατού και το αποκτάς κυρίως με την εμπειρία και τη μελέτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιδη οταν συζηταμε με καποιον σε ενα φορουμ συνηθως δεν ξερουμε τπτ γ αυτον πχ ηλικια η τι σκοπο εχει με την ασχολια του με τη μουσικη στο συγκεκριμενο θεμα, καλο θα ηταν να απανταμε σ αυτα π ρωταει. Ο efialtis πχ μπορει να ειναι ενας κυριος 40 χρονων ο οποιος θελει να παιζει ντραμς για να ξεδινει κ να ξεσκαει κ να μην εχει σχεδια να γινει ο μεγαλυτερος ντραμμερ στην ελλαδα. Μπορει να θελει απλα να παιρνει μια παρτιτουρα να την διαβαζει κ να διασκεδαζει παιζοντας κ τπτ παραπανω. Γ αυτο καλυτερα να μην βγαινουμε απο το θεμα κ να αρχιζουμε θεωριες κ φτανουμε το θεμα 50002031301203 σελιδες ασχετες με το θεμα.

Αυτα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, μακαρι με το transcription να γινοσουν ο μεγαλυτερος ντραμμερ της Ελλαδας.Δυστυχως ομως δεν γινεσαι.

 

Επιπλεον το κακο με τα φορουμ (πασης φυσεως) αυτο ειναι. Μπαινεις μεσα ρωτας κατι και αναγκαστικα διαβαζεις το μακρυ και το κοντο του καθενος που μπορει να εχει αμεση, λιγο ή και καθολου σχεση με αυτο που ρωτησες. Ετσι ειναι και σε οποιον αρεσει.

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, μακαρι με το transcription να γινοσουν ο μεγαλυτερος ντραμμερ της Ελλαδας.Δυστυχως ομως δεν γινεσαι.

 

Επιπλεον το κακο με τα φορουμ (πασης φυσεως) αυτο ειναι. Μπαινεις μεσα ρωτας κατι και αναγκαστικα διαβαζεις το μακρυ και το κοντο του καθενος που μπορει να εχει αμεση, λιγο ή και καθολου σχεση με αυτο που ρωτησες. Ετσι ειναι και σε οποιον αρεσει.

 

Δεν ειπα οτι ετσι θα γινεις... Λεω για το θεμα οτι ρωταει πχ που θα βρει παρτιτουρες κ ολοι αρχιζουν τις θεωρίες για το πως θα πρεπει να μαθαινει τραγουδια για να βελτιωθει... Ασχετο το ενα με το αλλο... Γ αυτο προτεινα κ εγω να απανταμε στην ερωτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοι φιλοι και Τασο

ειναι η τριτη φορα που θα μπω στη διαδικασια να εξηγησω την αναγκαιοτητα του να μπορει ενας ντραμμερ να ακουει σωστα.

1ον ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΕΙ  ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΕΣ ΓΙΑ ΝΤΡΑΜΣ. οτι κανετε μονοι σας.

2ον .ΔΕΝ  ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΤΥΧΟΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΤΕ ΣΤΗ ΚΑΡΙΕΡΑ ΣΑΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ .

θεωρωντας δεδομενους αυτους τους 2 κανονες πιστευω οτι καθε ντραμμερ που θελει να λεγετε ντραμμερ πρεπει να εχει μεσα στη τσαντα με τα κολπα του ενα καλο αυτι οσων αφορα τις αξιες και το trancription.

Οπως ξαναειπα στον εφιαλτη που εδειχνε να το επιασε η τουλαχιστον να καταλαβε τη σημασια του, αντιθετως με εσενα φιλε Τασσο που εσπευσες να ειρωνευτεις..ενω σου εκανα απολυτα σαφες το προβλημα σου..το ξαναλεω λοιπον μηπως το καταλαβεις.

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΑΤΕ 5000 ΩΡΕς ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΠΑΡΤΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ..ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΙς ΦΑΤΕ ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ TRANCRIPTION.???

Eπισης φιλε τασο...παιζεις σε ενα υποθετικο γκρουπ..

θελω να παιξεις τα εξης κομματια..

1.Aνεμολογιο Γιωργος Νταλαρας.

2.Caribe Michel Camillo

3.Mετρησα Ε. Αρβανιτακη.

4.ΕΙΝΑΙ ΓΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΑΤΑ Ο ΚΟΝΤΟΣ ΜΕ ΤΗ ΓΡΑΒΑΤΑ {ΛΕΠΑ}

4 τυχαια κομματια ..Τι θα κανεις αν δεν τα βρεις στο Ιντερνετ ??{Που δεν θα τα βρεις}

 

Θα πεις στο γκρουπ μαλλον .....Μαγκες δεν τα βρηκα...αρα...δεν τα παιζω???

 

Nextttttttttttttt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου