Προς το περιεχόμενο

Που θα βρω παρτιτουρες να κατεβασω?


efialtis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ηξερα οτι εισαι ντραμιστας.

Κοιταξε εναν φιλαρακο μου ντραμιστα που ξερει και διαβαζει.

 

Σε συμφωνικη

 

n1020564932728767204.jpg

 

Σε στουντιο ηχογραφησης

 

84181215532541371102056.jpg

 

Με το Σαββοπουλο

 

15716136330420855814101.jpg

 

Με τη Δημητρα γαλανη

 

n1020564932348943080.jpg

 

(ειναι ο δευτερος απο δεξια οπως κοιτας)

 

Η μελετη της μουσικης (φυσικα και το αυτι) ειναι το κατι τις που θα κανει τη διαφορα και θα σε ξεχωρισει απο το πληθος...το οποιο ειναι τεραστιο (φυσικα αν εισαι νεος και προσπαθεις να κανεις κατι καλο για τη υποθεση που λεγεται "ζωη σου").

Οι καλυτεροι ντραμιστες στην Ελλαδα σημερα ειναι αυτοι που εχουν βγει απο φιλαρμονικες (ταμπουρα) και φυσικα αυτοι που εχουν σπουδασει σαν το φιλαρακι μου παραπανω.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσοτιρ (Νινη ? ;D) δεν νομιζω ο φιλος να κουρδιζε τα τυμπανια διαβαζοντας παρτιτουρα ομως .πρεπει να ειχε και μια ιδεα απο διαστηματα κτλπ δεν νομιζεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tασσο πραγματικα καταλαβαινω το προβλημα σου.Ισως χρειαζεται να μιλησεις με το δασκαλο σου για αυτο το προβλημα για να σε καθοδηγησει  η και μονος σου αγοραζοντας ενα βιβλιο για ρυθμικο σολφεζ και ξεκινωντας να τραγουδας τις αξιες.{πανω σε μετρονομο}.Το εχω ξαναπει οτι σαν ντραμμερ πρεπει το αυτι μας να ειναι τελειο και να ειμαστε εκπαιδευμενοι να κανουμε trancription. Στα σοβαρα ωδεια επισης η Θεωρια της Μουσικης {Με  ρυθμικο και μελωδικο σολφεζ} ειναι μαθημα υποχρεωτικο και για τους ντραμμερ.. Η εννοια trancription ειναι κατι που θα ερθει σιγα και σταθερα ξεκινωντας απο απλα κομματακια..Δεν εχει να κανει με αυτι βασικα μιας και δεν ψαχνεις να βρεις νοτες, αλλα με μετρημα και οχι τεμπελιες.. Επισης να ξερεις οτι πραγματικα σοβαρες παρτες απο κομματια που πραγματικα τις χρειαζεσαι.. δεν θα βρεις στο Ιντερνετ..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο ενα κλασσικο thread βλεπουμε το δεντρο και χανουμε το δασος.

 

 

Δεντρο :Οι μονες σοβαρες drumistikes παρτιτουρες που εχω συναντησει ειναι σε βιβλια του εμποριου ή αναλογα site. Αν ενδιαφερεσαι για free καταστασεις (και συναμα "νομιμες") ππραγματικα δεν εχω δει τιποτα αξιολογο.

 

Δασος : Βαλε το αυτι σου να ακουσει και τη θεωρια / reading που ξερεις στο χαρτι. Βοηθαει ΠΟΛΥ περισσοτερο το να μπεις στη διαδικασια να ΑΚΟΥΣΕΙΣ το θεμα, να το ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ, να το ΚΑΝΕΙΣ ΑΞΙΕΣ και να το ΜΕΛΕΤΗΣΕΙΣ

 

Σχολιο:

Αν ξερεις να διαβαζεις, ας τους αλλους να σου λενε για αυτια και τετοια κουραφεξαλα και κατσε διαβασε. Το αυτι εδω ειναι, το διαβασμα η τοχεις η δεν προκειται ποτε να τοχεις (αν δεν μαθεις απο την αρχη), και ειναι Τ Ε Ρ Α Α Α Α Α Σ Τ Ι Α Σ σημασιας το να ξερει ενας μουσικος να διαβαζει.

 

Μπαρουφολογια του κυριου δεηθωμεν Αμην.

 

Κουραφεξαλα το αυτι? Μαλλιστα. Επιπλεον κανεις μονος σου την υποθεση οτι αυτι και διαβασμα δεν πανε μαζι... Δεν ειπε κανεις οτι αυτι σημαινει "ααα του πα του πα παιζει, νταξ μωρε τι παρτιτουρες κ μ@λακιες.." Αυτι ειναι ακουω/καταλαβαινω/γραφω στο χαρτι (αυτο συνεπαγεαι οτι ξερω να διαβαζω)/μελεταω.

 

Το διαβασμα οπως ολα τα πραγματα ειναι κατι που ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ οποτεδηποτε το θελησεις. Δεν ειναι κληρονομικο χαρισμα. Και φυσικα δε νοειται μουσικος που να μη ξερει να διαβασει

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω tasso για τα λινκ.

TSotir:

Παρτιτουρες για να διαβασεις θα βρεις εδω edit : τορεντάδικο

Μπορεις εκει που γραφει electric guitar να βαλεις οτι οργανο θελεις και να σου βγαλει κομματια για το οργανο αυτο.

Εχει και τεραστια βιβλια μεσα σε PDF τα οποια μπορεις να κατεβασεις με το Mtorrent.

 

ΥΓ

Σχολιο:

Αν ξερεις να διαβαζεις, ας τους αλλους να σου λενε για αυτια και τετοια κουραφεξαλα και κατσε διαβασε. Το αυτι εδω ειναι, το διαβασμα η τοχεις η δεν προκειται ποτε να τοχεις (αν δεν μαθεις απο την αρχη), και ειναι Τ Ε Ρ Α Α Α Α Α Σ Τ Ι Α Σ σημασιας το να ξερει ενας μουσικος να διαβαζει.

δεν μας δινεις το λινκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vagelism, Αν πραγματικά κατάλαβες το πρόβλημα μου, θα σε παρακαλούσα να μου το πεις για να το ψάξω

Παρ’όλα αυτά δεν έχω καταλάβει γιατί να μην κατεβάσεις από το internet μια παρτιτούρα, και να την διαβάσεις?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

1. Αν με τοση αναλυση δεν το καταλαβες...αστο να μεινουμε φιλοι.

2.Δεν εχεις μικρα αυτια..εχεις μικρο μυαλο .

Ομολογώ ότι όχι μόνο δεν κατάλαβα ούτε κι εγώ, αλλά ότι μάλλον είσαι και λίγο προσβλητικός, έτσι;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου