Προς το περιεχόμενο

tubescreamer?


Elixir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια και χαρα θα ηθελα ναμαθω τισ διαφορεσ αναμεσα στα μοντελα tuescreamer απο maxon/ibanez

ενδιαφερομαι για

ts808

ts9

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας με διορθώσει κάποιον αν κάνω λάθος :

 

Τα πετάλια της ibanez πλέον (ή πάντα?) είναι ουσιαστικά maxon με άλλο κουτί .

Τώρα μεταξύ ts9 & ts808 υπάρχουν διαφορές στη χροιά και στο χαρακτήρα .

λίγο πιο smooth το ts808 και λίγο πιο γρέζι το ts9.. αυτα τουλάχιστον ακούει το δικό μου αυτί .

 

Έκανα πολλά χρόνια παρέα με το maxon od808 αλλά τώρα τελευταία το γύρισα στο dreamer του jam .

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να φτιαξω ενα για να πουσαρω ενα fuzz πεταλι και να μην ξυριζει (stoner)

επειδη τ παω για ιδιοκατασκευη

βρηκα ενα πολυ καλο layout

και λεω να το ξεκινησω

http://www.aronnelson.com/gallery/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=20436&g2_serialNumber=2

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας με διορθώσει κάποιον αν κάνω λάθος :

 

Τα πετάλια της ibanez πλέον (ή πάντα?) είναι ουσιαστικά maxon με άλλο κουτί .

 

Ήταν όντως έτσι παλιά, αλλά πριν αναλάβει η Maxon να φτιάξει τα δικά της σχέδια και αφήσει την Ibanez να τα φτιάχνει μόνη της. Από κει και πέρα έβγαλε τη δική της γκάμα, εκ των οποίων πολλά υπερτερούν ηχητικά των Ibanez, και την πλούτισε και με πολλά καινούργια μοντέλα, σε αντίθεση με τη στασιμότητα της αντίπαλης εταιρίας. Mεταξύ των δυο 808 θα συνιστούσα το Maxon, και μεταξύ των δυο 9 μάλλον πάλι το Maxon αλλά έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με αυτά τα δυο κι έτσι δεν θυμάμαι αν όντως είναι καλύτερο. Το καλό όμως είναι πως η Maxon προσφέρει τόσες άλλες ωραίες επιλογές που αποκλείεται να μη σε καλύψει κάποια (για να μην αναφέρουμε τις άλλες χιλιάδες εναλλακτικές μιας και θα είμαστε εκτός θέματος).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσεκαρε αυτα...δεν αλλοιωνεται με τιποτα το σημα σου και ειναι το καλυτερο tube screamer clone που εχω παιξει...εγω πηρα 2...απλα δεν υπαρχει...μην σκεφτεσαι με βαση την τιμη...

 

http://cgi.ebay.com/Biyang-Mad-Drive-Guitar-effect-pedal-Fits-Boss-Adaptors-/370433322325?pt=Guitar_Accessories&hash=item563f8bed55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προσωπικα δεν θελω να μπλεξω με μεταφορικα,καρτεσ...

τ σχρδιο π ανεβασα καλο? τα κικινα τεραγωνακια ειναι τ σιμεια π πρεπει να ωγαλω τον χαλκο ωστε τ κυκλωμα να συνεχιζει,σωστα ?ic1:jrc4558 τι ειναι πρωτη φορα το συναντω?πωσ ονομαζεται?

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προσωπικα δεν θελω να μπλεξω με μεταφορικα,καρτεσ...

τ σχρδιο π ανεβασα καλο? τα κικινα τεραγωνακια ειναι τ σιμεια π πρεπει να ωγαλω τον χαλκο ωστε τ κυκλωμα να συνεχιζει,σωστα ?ic1:jrc4558 τι ειναι πρωτη φορα το συναντω?πωσ ονομαζεται?

Μασ μπερδεπσεσ

Βρε γράφετε κανονικά για να παίρνετε και κανονικές απαντήσεις.

Τα ic, jrc κτλ. είναι στοιχεία κυκλώματος (τρανζίστορ είναι τα συγκεκριμένα ή κάνω λάθος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις μια πρόταση γενικά για ένα tubescreamer κι όχι μόνο μεταξύ των Ibanez και Maxon, μπορείς να το διευκρινίσεις - ας είσαι προετοιμασμένος βέβαια για δεκαπέντε χιλιάδες προτάσεις (πολλές θα βγουν και από το ψαχτήρι με τη μαγική λέξη "overdrive"), οι οποίες θα περιοριστούν κάπως γιατί λες πως δεν θέλεις να μπλέξεις με κάρτες κλπ.

 

Όσον αφορά στην άλλη σου ερώτηση, θα ήταν μάλλον καλύτερο να ανοίξεις καινούργιο θρεντ για να διατηρηθεί η συνοχή στο παρόν, και για να πάρεις περισσότερες απαντήσεις.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σσσσσσ! εχω γαλικο πληκτρολογιο κ δεν εχω σ τελικο...το ξερο δειχνει πολυ μαλακια...

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σσσσσσ! εχω γαλικο πληκτρολογιο κ δεν εχω σ τελικο...το ξερο δειχνει πολυ μαλακια...

Να ήταν μόνο το 'σ', καλά θα ήταν.

Όπως είπε ο Bloody, διευκρίνισε τι ακριβώς θες γιατί θα σου προτείνουν όλα τα od που υπάρχουν στην αγορά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου