Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικη κιθαρα για metal έως 1000€


wargasm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαβασα καποια θεματα με τον ιδιο τιτλο αλλα λεω να το ξανακουρασω το θεμα...

;D

 

Διαθετω μεχρι 1000€ για μια κιθαρα που με αυτην θα παιζω Heavy,thrash ktl...Pantera,slayer,grip inc κτλ...οπως και progressivε fates warning,symphony x ktl...

 

Θελω μια ευελικτη κιθαρα δηλαδη στο χωρο του metal,και

BEST VALUE FOR MONEY...

 

Θελω την βοηθεια σας λοιπον με προτασεις κτλ...

 

Μια που ακουω παρα πολυ καλα λογια ειναι η

Sechter hellraiser c1 fr

 

thanks προκαταβολικος.

8)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν και το θέμα περί αγοράς νέας κιθάρας μεταξύ 240 και 1189 € έχει ερευνηθεί σε κάθε πιθανό βάθος από κάθε πιθανό κι απίθανο forum του γνωστού Σύμπαντος ;D, θα κάνω τον κόπο να ρίξω στη κουβέντα τις Carvin. Δεν έχω παίξει ποτέ με καμία (και δεν καίγομαι, μου πέφτουν πολύ...φουτουριστικές), αλλά είναι σίγουρα όργανα μοντέρνας φιλοσοφίας τόσο από πλευράς specs όσο και από πλευράς look. Μειονέκτημα; Οι top of the line κιθάρες της είναι μακριά απ'το budget σου.

 

Τη Schecter τη γουστάρω γενικά, και φαντάζομαι ότι η Hellraiser θα σταθεί αντάξια του ονόματος της. Έχω παίξει με ορισμένες πολύ φτηνότερες και μου άρεσαν πολύ. Η καψούρα μου είναι η Blackjack ATX (η άνευ Floyd, και σε λευκό).

 

Νομίζω ότι πρέπει να δεις κι αυτό πάντως:

 

http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=18

 

Υ.Γ: Πες μου πώς στην ευχή μπαίνουν στο ίδιο τσουβάλι οι Slayer με τους Fates Warning...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για Carvin και Schecter.

 

Σ'αυτά τα λεφτά υπάρχουν αρκετές επιλογές όπως τα "μεσαία" μοντέλα της BC Rich, Jackson, ESP.

Προσωπικά δε μου αρέσουν οι Ibanez, αλλά αν αρέσουν σε 'σενα τσεκαρε τες.

Σ'αυτά τα λεφτά επίσης βρίσκεις στο internet πάρα πολύ καλές μεταχειρισμένες, μεγαλύτερης αξίας.

 

Πάρε τους δρόμους και δοκίμασε όσες περισσοτερες μπορείς, αφου εσύ θα επιλέξεις αυτη που σου ταιριάζει στο παίξιμο και στον ήχο.

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Σ'αυτά τα λεφτά επίσης βρίσκεις στο internet πάρα πολύ καλές μεταχειρισμένες, μεγαλύτερης αξίας.

 

 

 

+ 1000

τσεκαρε στο net για κανα μεταχειρισμονο λουλουδι.

πιστεψε με βρισκεις πολυ καλες κιθαρες με τα λεφτα που δινεις.Μεταχειρισμενη και ξερο ψωμι  :P;)

ενα + και απο μενα για τις Sechter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Schecter και ξερό ψωμι! Χτυπάς άφοβα, αβασάνιστα, αβίαστα, ααατο μια hellraiser και σου μένουν και ψιλά για σουβλάκια. Έχω παίξει στα Γιάννενα (Ντούκας) με μία που είχε και FR και ειλικρινά πιστεύω ότι για heavy, thrash, black, death και πάσης φύσεως καφρίλα είσαι καλυμμένος ά-ν-ε-τ-α. Φυσικά υπάρχουν και παρα πολλες άλλες επιλογές τόσο σε καινουργια όσο και σε μεταχειρισμένα αλλά αν θες value for money σε καινούργιο όργανο, με Schecter δε θα χάσεις. Προσωπικά τις θεωρώ και πολύ όμορφες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Framus γενικά ειναι καλες κιθάρες. Αν είσαι Σαλονικη φύγε σουμπιτος στον Τσέλιο να τις δοκιμάσεις, αλλα μη βιάζεσαι σε man.

Με αυτή την οικονομική κρίση στο Amerika, σε λίγο καιρό αυτοι θα πουλάνε και τις γυναίκες τους για λίγα μετρητά. Οπότε προσωπικά σου προτείνω "υπερατλαντική" μεταχειρησμένη.

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλαει ενας γνωστος μια Framus diablo custom χωρις floyd rose σε πολυ καλη τιμη.αυτες τι λενε?

 

Μαμάνε.Αλλά να τη δοκιμάσεις πρώτα, είναι...καπως περιεργα οργανα οι diablo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς βάλε χέρι και σε καμία 7χορδη, η παραπάνω χορδή είναι χρυσός για μέταλ, κυρίως αν συνθέτεις. Θα σου έλεγα και baritone, αλλά βλέπω είσαι πιο πολύ του thrash οπότε δεν ξέρω αν ταιριάζει τόσο με το στυλ σου.

 

επίσης υπάρχουν και οι Mayones, οι οποίες διαπρέπουν στη μέταλ. δεν έχω δοκιμάσει, αλλά θα πάω μόλις βρω ευκαιρία. ρίξε τους μια ματιά, ίσως βρεις κάτι που σ'αρέσει

 

η σελίδα

 

http://www.mayones.com/eng/

 

ο προμηθευτής

 

http://www.matsikas.gr/

 

 

Gibson Les Paul Goth: Dream guitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου