Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικη κιθαρα για metal έως 1000€


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορείς να τσεκάρεις και τις Ibanez iceman και xiphos. Είναι άνετα μέσα στο budget σου, οι diactivators που φοράνε είναι μια χαρά, shred-ο-μανίκια έχουν, και είναι και "μούρες". Υπάρχει στην iceman και το signature του totma (του τυπά απ'τους dragonforce), σε περίπτωση που θες FR και evolution. Αν και δεν θα το πρότεινα... Για τις schecter έχε υπ'όψη σου πως το μανίκι δεν είναι και ότι πιο λεπτό, πάνε δοκίμασε πρώτα πριν αποφασίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ESP LTD EC1000 την έχω ένα χρόνο και είμαι τρελαμένος κανονικότατα! την έχει και το playback και το thomann αλλά και εδώ στην αθήνα αν κάνεις μια βόλτα παίζει να τη βρεις. ψάξε και στο φορουμ με το όνομα της κιθάρας που γράφω στην αρχή, είχα κάνει τότε θέμα για την κιθάρα και επίσης στα κλιπς όπου έχω ανεβάσει ένα κλιπ. Επίσης, άκου το κομμάτι στο myspace μου, που είναι η κιθάρα γραμμένη με έναν Randall RG75.  ;) ;) :)

 

Ομορφη κιθαρα...

Ακουσα και το κλιπ,τι gear χρησημοποιεις για το κλιπ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κάποιες προτάσεις σε καινούργιες...

http://www.thomann.de/gr/prs_se_custom_24_bc.htm (πιο classic, τρομερό playability)

http://www.thomann.de/gr/schecter_diamond_c_7_hellraiser_fr_blk.htm (πολύ γκάζι)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε μεταχειρισμένη. Συμφωνώ με τον φίλο στην αρχή που είπε για CARVIN. Πρόσφατα αγόρασα μια από Αμερική για τον γιό μου (MODEL DC 350T) με λεπτό μπράτσο,24 τάστα και τρέμολο FR και με τα μεταφορικά κόστισε 550€. Ο ΝΑΚΑΣ την πουλάει γύρω στα 1800€ καινούργια. Επίσης καλή είναι και η GIBSON Explorer με EMG για shredding και metal και θα τις βρεις μεταχειρισμένες γύρω στα 600€ και μπορείς να προσθέσεις τρέμολο stetsbar χωρίς να την χαλάσεις (τρύπες κλπ) .Μια τέτοια κιθάρα μου κόστησε πάλι από Αμερική με όλα αυτά γύρω στα 800€ (το τρέμολο stetsbar είναι ακριβούτσικο)

Too Old to Rock n Roll Too Young to Die

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με Maple Fingerboard?  :o :o :o μπορώ να πώ με σιγουριά πως όταν έπαιξα με τέτοια ταστιέρα ήταν η χειρότερη απόδοση που είχα από τότε που πρωτοέπιασα κιθάρα. Ίσως θα έπρεπε να κάνει μια δοκιμή πριν πάρει κάτι τέτοιο.

 

Από όσα ειπώθηκαν, ψηφίζω Schecter σαν πρώτη επιλογή, μετά Jackson, Mayones αν δοκιμάσεις και την Framus με δοκιμή πάντα.

Gibson Les Paul Goth: Dream guitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Maple Fingerboard?  :o :o :o μπορώ να πώ με σιγουριά πως όταν έπαιξα με τέτοια ταστιέρα ήταν η χειρότερη απόδοση που είχα από τότε που πρωτοέπιασα κιθάρα. Ίσως θα έπρεπε να κάνει μια δοκιμή πριν πάρει κάτι τέτοιο.

 

 

 

Μaple είναι...δεν είναι ταστιερα με καρφια ήμαρτον...και αποκλειεται να ήταν αυτος ο λόγος που έιχες χάλια αποδοση σε μια κιθαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε ok για jackson k framus αλλα η shecter ημαρτον.το metal δεν ειναι μονο  παραμορφωση χρειαζεται και ποιοτητα.οποιος εχει παιξει με charvel θα σου πει οτι εχει την πιο ευκολη ταστιερα .παντως και εμενα μου αρεσει πιο πολυ το rosewood.αλλα οχι shecter ρε παιδια ημαρτονννννν ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου