Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικη κιθαρα για metal έως 1000€


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σα να μου'ρθε μια σκηνή να μαλώνει ο loomis με τον satriani στο noiz για το αν το mahogany της schecter ή το basswood της ibanez είναι πιο κουρδισμένο, και να τους πριζώνει ο SF να πάρουν tele...  8)

 

Μόλις τα έσπασες!!!  28.gif

 

Πάντως vimp λες ήμαρτον, πετάς κι ένα ότι οι schecter έχουν κακή ποιότητα, σε ρωτάει κάποιος και του απαντάς ότι δοκίμασες 2-3 και δε σου έκανε ο ήχος!!! Ποιότητα κιθάρας, με τον ήχο που βγάζει ξέρεις ότι δεν πολυσσυμβαδίζει έτσι; Το είναι είναι αντικειμενικότατο χαρακτηριστικό και το άλλο καθαρά υποκειμενικότατο!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι εννοείς, ότι η schechter δεν έχει ποιοτητα?Απο που και ως που?

 

Από το ίδιο τους το όνομα. Ο θρύλος λέει ότι στα χρόνια της τουρκοκρατίας είχαν φέρει μια για να παίξει ο Ιμπραήμ Πασάς (1789-1848), και αυτός ευθύς μόλις την συνέδεσε στο Τριπλό Ρεκτιφιέ αναφώνησε: "Aisichtir!" To όνομα αυτό επεβίωσε μέχρι τις μέρες μας, εξευρωπαΐστηκε, εξευγενίστηκε και μεταλλάχθηκε σε Schecter.  ;)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Madara τελικα ονομα και πραμα εισαι... ;D ;D

 

 

μπορώ να πώ με σιγουριά πως όταν έπαιξα με τέτοια ταστιέρα ήταν η χειρότερη απόδοση που είχα από τότε που πρωτοέπιασα κιθάρα

 

 

. δεν ισχυρίστηκα πως είναι πιο δυσκολόπαικτες

 

ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ γιατι και τα λιγα μαλλια που μας εμειναν κινδυνευουν να πεσουν με αυτα που μας τσαμπουνας... ;D

 

κιολας αλλά το ότι οι κιθαρες me maple ταστιερα είναι πιο δυσκολοπαικτες είναι ενας τελειως αβασιμος αφορισμος

 

οχι ΔΕΝ ειναι ρε,αφου το λεει ο...ΜΑΝΤΑΡΑΣ...ποιος τον μαμει τον VAN HALEN,τον Brent Mason,τον Danny Gatton ,τον Eric Johnson & καμμια ....εκατοσταρια  χιλιαδες αλλους που παιζoυν ...τις καλτσες του ΜΟΝΟ με maple ταστιερες...? ::)

 

 

ετυχε να παω για να αγορασω δοκιμασα 2-3 μοντελα και δεν μου αρεσαν για τα δικα μου αυτια.

 

αλλος απο δω.... ::) ::)

 

 

τα πιάσαμε τα λεφτα μας παλι... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει έπεσε σε κακή ταστοδουλειά σε maple ταστιέρα και του έμεινε. Απλά μάλλον θεώρησε ότι είναι χαρακτηριστικό αυτού του ξύλου να μην κάθονται καλά τα τάστα. Δε μου έρχεται και κάτι άλλο τώρα!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει έπεσε σε κακή ταστοδουλειά σε maple ταστιέρα και του έμεινε. Απλά μάλλον θεώρησε ότι είναι χαρακτηριστικό αυτού του ξύλου να μην κάθονται καλά τα τάστα.

 

πες οτι οντως κατι τετοιο εγινε...ΕΜΕΙΣ ομως ΤΙ φταιμε οι αμοιροι?? ;D

 

Και καλα εμεις ξερουμε και 5 πραματα παραπανω το καημενο το 13χρονο που θα μπει στο noiz για να ζητησει μια συμβουλη και πεσει πανω στην παραπανω "διαπιστωση" τι φταιει?

 

Ας προσεχουμε λιγο τι ακυροτητες γραφουμε δεν κανει κακο....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καλα εμεις ξερουμε και 5 πραματα παραπανω το καημενο το 13χρονο που θα μπει στο noiz για να ζητησει μια συμβουλη και πεσει πανω στην παραπανω "διαπιστωση" τι φταιει?

 

Τά 'θελε και τά 'παθε το 13χρονο, προκαλούσε.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Madara: Ευχαριστώ φίλε μου για τα καλά σου λόγια να σαι καλά!

@Wargasm: Drums με EzDrummer "παιγμένα" με το m-audio midi κλαβιέ και περασμένα από το FM8, Randall RG75 με mic δυναμικό της πλάκας off-axis, μπάσο Ealand μοντέλο δεν ξέρω και όλα αυτά στο Nuendo μέσω m-audio audiophile 24/96, και τέλος "μάστερ" με το ozone στο χέρι, όχι preset και μ****ες! Delay κλπ από vst.  ;D

 

p.s. sorry για το off topic ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Madara: Ευχαριστώ φίλε μου για τα καλά σου λόγια να σαι καλά!

 

τίποτα, είπα αυτό που πιστεύω  ;D

 

χμμμμ, πα΄ντως το οτι είπα πως είχα την χειρότερη απόδοσή μου πάνω σε maple ταστιέρα δεν είναι συνώνυμο του να πω πως είναι δυσκολόπαικτη... απλά πρότεινα να τη δοκιμάσει πριν την πάρει γιατί είναι διαφορετική, τόσο έγκλημα είναι πια? δεν ξέρω αν έφταιγε η συγκεκριμένη γιατί από τότε δεν ξαναάγγιξα...  :-\

Gibson Les Paul Goth: Dream guitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου