Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικη κιθαρα για metal έως 1000€


wargasm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παρόλο που το έχουν πει και άλλοι μέχρι στιγμής θα το πω κι εγώ. Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει καλύτερη μεταλλοκιθάρα ως τα 1000€ από τη schecter. Τράβα δοκίμασε hellraiser και την 7χορδη έκδοση μαζί και τα ξαναλέμε!!! Άνετα τα βάζουν και με κιθάρες διπλάσιας αξίας.

 

Αν ψαχτείς με μεταχειρισμένες, τότε η Caparison δεν ξέρω αν θα τη βρεις στα 1000, καθώς έχει όνομα, το οποίο και διατηρεί την αξία της. Αν βρεις, όρμα. Το ίδιο ισχύει και για την jackson USA

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω φιλε παιζω Μetαλ, με ηχο Jon Schaffer (iced earth) και την υγεια μου την βρηκα με αυτην

 

http://www.thomann.de/gr/gibson_lp_studio_aw.htm

 

schecter δεν εχω δοκιμασει και δεν εχω αποψη.

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ESP LTD EC1000 την έχω ένα χρόνο και είμαι τρελαμένος κανονικότατα! την έχει και το playback και το thomann αλλά και εδώ στην αθήνα αν κάνεις μια βόλτα παίζει να τη βρεις. ψάξε και στο φορουμ με το όνομα της κιθάρας που γράφω στην αρχή, είχα κάνει τότε θέμα για την κιθάρα και επίσης στα κλιπς όπου έχω ανεβάσει ένα κλιπ. Επίσης, άκου το κομμάτι στο myspace μου, που είναι η κιθάρα γραμμένη με έναν Randall RG75.  ;) ;) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ESP LTD EC1000 την έχω ένα χρόνο και είμαι τρελαμένος κανονικότατα! την έχει και το playback και το thomann αλλά και εδώ στην αθήνα αν κάνεις μια βόλτα παίζει να τη βρεις. ψάξε και στο φορουμ με το όνομα της κιθάρας που γράφω στην αρχή, είχα κάνει τότε θέμα για την κιθάρα και επίσης στα κλιπς όπου έχω ανεβάσει ένα κλιπ. Επίσης, άκου το κομμάτι στο myspace μου, που είναι η κιθάρα γραμμένη με έναν Randall RG75.  ;) ;) :)

 

Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο!!!

 

το λάτρεψα το κομμάτι!!! άψογο!!!

 

η EC1000 τα σπάει, αν και έχει λίγο πιο "βαθύ" ήχο από αυτό που πιθανότατα ψάχνει ο φίλος μας (όχι πως δεν κάνει για τη δουλειά, θεός φυλάξοι ;D) αλλά νομίζω πως μία άλλη κιθάρα θα του ερχόταν και πιο φτηνά και ίσως να ήταν και πιο ταιριαστή...

Gibson Les Paul Goth: Dream guitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου