Προς το περιεχόμενο

Πόσα watt για φωνή;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πρώτα απόλα ο χώρος είναι ακουστικά επενδυμένος?

 

Στο χώρο μου έχω έναν ενισχυτη t.amp TA450 2x125watt στα 8ohm, 2x 15" ηχεία KODA 200watt 8ohm και μια soundcraft compact 4. Πριν διαμορφώσω τον χώρο ακουστικά τον ενισχυτή τον είχα στο τέρμα. Τώρα είναι σταθερά στην μέση...

 

Το όλο πακέτο είχε βγεί 500-550 ευρώ θυμάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε fleamail ο χώρος έχει ως εξής: τοίχος -> πετροβάμβακας -> γυψοσανίδα -> αυγοθήκες (προς το παρόν...), μελλοντικά θα μπεί ricofon μάλλον.

 

Είδα στο site του γνωστού γερμανού αυτήν εδώ την προσφορά

 

http://www.thomann.de/thoiw2_tampthe_box_pa215e800_set_prodinfo.html

 

την οποία σκέφτομαι να την συνδυάσω με αυτό εδώ

 

http://www.thomann.de/thoiw2_behringer_ub1204fxpro_eurorack_prodinfo.html

 

τι λές; Είναι βέβαια λίγο υπερβολικά τα ηχεία αλλά θα βολέψουν και σε κάποιο

ενδεχόμενο εξωτερικό live...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λές; Είναι βέβαια λίγο υπερβολικά τα ηχεία αλλά θα βολέψουν και σε κάποιο

ενδεχόμενο εξωτερικό live...

 

Σωστός!!!!

 

Ωραίο το πακετάκι και θα σε βολέψει μια χαρά! Απλά εγώ στην θέση σου αντί για την behringer θα έπερνα κάποια άλλη μικρή, soundcraft η yamaha για καλύτερους προενισχυτές και περισσότερο για καλύτερο equaliser. Πόσα κανάλια χρειάζεσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά διάλεξα την Behringer επειδή είναι φτηνή, εχει αρκετά κανάλια και έχει και ψηφιακά εφφέ! Προς το παρόν θέλουμε 2 κανάλια, δηλαδή φωνή και πλήκτρα. Αν έχεις κάτι καλύτερο να προτείνεις σε αυτά τα χρήματα... Πάντως έχω πάρει ξανά Behringer (ΒΧ3000Τ+ΒΑ115) και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχω πάρει ξανά Behringer (ΒΧ3000Τ+ΒΑ115) και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...

 

Το ευχαριστημένος είναι ανάλογα με τις απαιτήσεις του καθενά!

 

Φωνή και πλήκτρα σημαίνει ένα mono κανάλι και 1 στέρεο. ¶ντε να βάλεις και μια δεύτερη φωνή και ένα pc δηλαδή maximum θέλεις 2 μονο και 2 stereo.

 

Tότε μπορείς να πάρεις την soundcraft compact 4 ή την MG 10/2 της Yamaha για να έχεις και κανά κανάλι extra. Kαι επειδή σίγουρα θα χρειαστείς και κάποιο reverb μπορείς να πάρεις το picoverb της Alesis. Πακέτο πάνω κάτω στα ίδια λεφτα με την behringer αλλά σου δίνει ότι πραγματικά χρειάζεσε και σε πολύ ανώτερη ποιότητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το "απόλυτα ευχαριστημένος" εννοώ ότι δεν χρειάστηκε να πουλήσω ένα από τα νεφρά μου για να ακούγομαι πάνω από το stack του κιθαρίστα και παράλληλα να έχω καλό ήχο! Όντως οι απαιτήσεις του καθενός διαφέρουν... ευτυχώς δηλαδή... 8)

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα comrades,να κανω μια ερωτηση γιατι δεν καταλαβα.τελικα πηρες συστημα?παντως συμφωνω,καλυτερα yamaha/soundcraft γιατι τα equalizer τους ακουνε περισσοτερο.οπως και τα εφε της behringer πλην ορισμενων δεν εχουν εμπιστοσυνη.τελος για στουντιο ειναι πολλα τα 250 βατ. για pa τωρα εγω θα ελεγα οτι ειναι λιγα.Για παραδηγμα οταν παιζουμε με μεταλ μπαντες τους στηνω 2000 watt rms στην καθε πλευρα.Σαφως δεν λεω να παρεις κατι τετοιο,δεν αγοραζονται αυτα,απλα δεν ειναι πολλα τα βατ σου για live.Gia stountio παλι ειναι πολλα!

P>there is new sound in town.....

sound master

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου