Προς το περιεχόμενο

Μπρατσο χωρις βερνικι υπαρχει προβλημα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η διαδικασία:

1) Αφήνεις το λάδι (μικρή ποσότητα) μερικά λεπτά πάνω και το σκουπίζεις πολύ καλά.

2) Την επόμενη μέρα τρίβεις ελαφρά την επιφάνεια (ένα 600άρι ντουκόχαρτο είναι μια χαρά) και επαναλαμβάνεις

3) Μετά από 3-4 περάσματα, το περνάς με κερί και τρίβεις. Όσο τρίβεις γυαλίζει, αν χρησιμοποιήσεις δε κάτι σαν τα micromesh, θα γίνει καθρέφτης.

 

Πάντα μικρές ποσότητες, σε ένα καθαρό πανί χωρίς καθόλου χνούδι.

 

 

Kαι μετά απ όλα αυτά...το βερνίκι σας μάρανε... ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Η διαδικασία:

1) Αφήνεις το λάδι (μικρή ποσότητα) μερικά λεπτά πάνω και το σκουπίζεις πολύ καλά.

2) Την επόμενη μέρα τρίβεις ελαφρά την επιφάνεια (ένα 600άρι ντουκόχαρτο είναι μια χαρά) και επαναλαμβάνεις

3) Μετά από 3-4 περάσματα, το περνάς με κερί και τρίβεις. Όσο τρίβεις γυαλίζει, αν χρησιμοποιήσεις δε κάτι σαν τα micromesh, θα γίνει καθρέφτης.

 

Πάντα μικρές ποσότητες, σε ένα καθαρό πανί χωρίς καθόλου χνούδι.

 

Δεν θα χρησιμοποιησω κερι,μονο το λαδι,μονο τριψιμο με ντουκοχαρτο δηλαδη και ειμαι οκ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μονο gun stock finish,δεν εχω παρει κερι

 

δεν χρειαζεται κερι,τριβε και βαζε..... λαδι εσυ και θα λαμψει.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βρωμαει πολυ αυτο το λαδι παντως,μ εβγαλε εξω η γυναικα μου  ;D

 

Βάζε λάδι και τρίβε ρε φίλε λέμε. Μη γράφεις.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μονο gun stock finish,δεν εχω παρει κερι

 

Τζάμπα ρε συ είναι το κερί... πέρνα από ένα οπλοπωλείο και πάρε ένα μπουκαλάκι.

 

Έχεις το λόγο μου ότι θα σε αποζημιώσει το αποτέλεσμα.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σε καλο δρομο,κοντρα τριψιμο αλλα  πειτε μου οτι καποτε θα σταματησει να μυριζει τοσο ασχημα το μπρατσο...δεν υποφερετε,βρωμααα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σε καλο δρομο,κοντρα τριψιμο αλλα  πειτε μου οτι καποτε θα σταματησει να μυριζει τοσο ασχημα το μπρατσο...δεν υποφερετε,βρωμααα!

 

Αφου εκανες τη π@π@ρια και περασες λαδι στο ξυλο, ετσι θα ειναι για οσα χρονια ζησει. Η μυρουδια παντως μετα απο καποια χρονια θα φυγει.

Το ξυλο οταν το περασεις με λαδι, το "καταστρεφεις" με συνεπεια να μην μπορεις να βαλεις οτιδηποτε αλλο αν το μετανιωσεις. Πανω στο λαδι (οσο και να στεγνωσει) δεν πιανει τιποτε και κανενα αλλο υλικο. Τουλαχιστον στο λαδακι μεσα εβαλες λιγο στεγνωτικο για να στεγνωσει και να μην λαδωνεσαι?? Αν δεν εβαλες πααινε στο μαστορα που αγορασες το λαδι, παρε ενα στεγνωτικο, ριξε λιγο μεσα (θα σου πει ο μαστορας) και ξαναπεραστο για να στεγνωσει....ετσι μετα απο λιγες μερες δεν θα μυριζει και δεν θα λαδωνονται και τα χερια σου.

 

 

ΥΓ

Το "καταστρεφεις" τοχω ετσι γραμμενο γιατι στην ουσια δεν το καταστρεφεις σαν υλικο, καλυτερα θα διατηρηθει στο περασμα των χρονων, αλλα το λαδι αποροφιεται απο το ξυλο με συνεπεια μετα αν θελησεις να ακυρωσεις τη διαδικασια και να βαλεις κατι αλλο δεν μπορεις.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου