Προς το περιεχόμενο

Έχει αγοράσει κανείς ποτέ από το guitarbargains.com?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με κίνδυνο να χαρακτηριστώ αντι-Τομμανικός :P να πω ότι θεωρώ ανεπίτρεπτο να μην υπάρχει ελληνική επιλογή στα sites.

 

Δηλαδή η Ολλανδία και η Σουηδία είναι μεγαλύτερες αγορές από εμάς στα μουσικά/ηχητικά;

 

Δεν το πιστεύω... τουλάχιστον αν κρίνω πόσοι' date=' από δω μέσα και μόνο, τα ακουμπάνε κανονικά στον κύριο Τόμμαν κάθε τόσο. :wink:

 

Ακόμα και αυτό με τις διαφορετικές τιμές με ενοχλεί. ¶λλα online μαγαζιά έχουν μια τιμή, που διαφοροποιείται μόνο λόγω φόρων.

 

Να λέμε και τα στραβά πότε πότε... :?[/quote']

Όντως ... :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και 2 χρόνια ακούμε για ελληνικό site, αλλά ελληνικό site δεν βλέπουμε!

 

Ακούς μπαρμπα Θωμά? Μετά από τόση διαφήμηση εδώ μέσα το χρειαζόμαστε! :lol:

 

Και θέλουμε να λέγετε Greek (Noiz) Tourist Information!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....Δηλαδή η Ολλανδία και η Σουηδία είναι μεγαλύτερες αγορές από εμάς στα μουσικά/ηχητικά;.....

 

Επειδή έχω ζήσει κάποια χρόνια σε χώρα αρκετά μικρότερη από την Ελλάδα στο κέντρο της Ευρώπης μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι η μικρή Ελβετία είναι μεγαλύτερη έως πολύ μεγαλύτερη αγορά σε μουσικά/ηχητικά από εμάς!

 

Επειδή τώρα και οι Σουηδοί-Ολλανδοί έχουν ανάλογη αγοραστική δύναμη κάτι τέτοιο θα ισχύει και εκεί, αν δε σκεφτείς και τις μεγάλες αποστάσεις που πρέπει να διανύσουν πολλοί Σουηδοί, ίσως να προτιμούν αγορές μέσω internet.

 

Η απάντηση μου στο ερώτημα σου είναι «99% ΝΑΙ»

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι. Και η Ολλανδία και ειδικά η Σουηδία έχουν ένα τεράστιο ποσοστό του πληθυσμού τους που ασχολούνται σοβαρά με την μουσική. Και αυτό το ποσοστό είναι πολύ μεγαλύτερο από το αντίστοιχο Ελληνικό. Ειδικά αν προσμετρήσουμε και την πολύ μεγαλύτερη αγοραστική δύναμη του μέσου Σουηδού σε σχέση με τον μέσο Έλληνα τοτε...

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ολλανδία έχω πάθει πλάκα με τις μουσικές σκηνές! Όπου και να πήγαινες υπήρχε και ένα μπαράκι με live jazz! Ακόμα και σε χωριά των 1000 κατοίκων!

 

Αφού οι άνθρωποι έχουν την jazz σαν παραδοσιακή μουσική. Γι αυτό και η Ολλανδία είναι γεμάτη με κονσερβατόρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fleamail:

Στην Ολλανδία έχω πάθει πλάκα με τις μουσικές σκηνές! Όπου και να πήγαινες υπήρχε και ένα μπαράκι με live jazz! Ακόμα και σε χωριά των 1000 κατοίκων!

 

Αφού οι άνθρωποι έχουν την jazz σαν παραδοσιακή μουσική. Γι αυτό και η Ολλανδία είναι γεμάτη με κονσερβατόρια!

 

Έτσι ακριβώς είναι. Το έχω διαπιστώσει και εγώ προσωπικά. Οι άνθρωποι εκεί έχουν απίστευτη όρεξη για μουσική! Και έτσι όπως το λες για τα κονσερβατόρια. Μάλιστα ο δάσκαλος ενός φίλου μου μπασίστα πήγε εκεί για σπουδές πριν κανα δυο χρόνια. Και μάλιστα λέει ότι το επίπεδο είναι έξτρα ανεβασμένο!

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θέμα των τιμών θα συμφωνήσω ότι υπάρχουν διαφορές που *δεν* καλύπτονται από την όποια διαφορά στο φπα και ποικίλουν ανά μάρκα. Αυτό το θεωρώ ανεπίτρεπτο και έχω στείλει σχετικά μειλς όπου μου απάντησαν ότι "φταίει η διαφορά του φπα".

 

Αυτό με έχει κάνει να προτιμώ το Music Store και άλλα σαιτς εκτός από την περίπτωση που θέλω κάτι που το βρίσκω μόνο στον τομαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με έχει κάνει να προτιμώ το Music Store και άλλα σαιτς εκτός από την περίπτωση που θέλω κάτι που το βρίσκω μόνο στον τομαν.

Το Music Store έχει τόσο ανταγωνιστικές τιμές (+μεταφορικά) ώστε να το προτιμάς έναντι του Thomann που απλά στις πιο πολλές περιπτώσεις η τιμή είναι από 0 έως 1-2 ¤ παραπάνω από την Ολλανδική?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FENDER Hot Rod Deluxe:

 

@Thomann

@Music Store

 

Telecaster 52 ri

 

@Thomann

@Music Store

 

8O 8O 8O 8O

 

ΙΣΧΥΟΥΝ αυτές οι τιμές????

Βλέπω στο VAT (music store) ότι γράφει 0% και με παραξενεύει....

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου