Προς το περιεχόμενο

Έχει αγοράσει κανείς ποτέ από το guitarbargains.com?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα μου βγάζει 16% φπα. Και όταν είχα πάρει μια φορά κάποια πράγματα από musicstore μου τα είχαν στείλει με 16%φπα. Όπως και όλοι οι ¶γγλοι μου στέλνουν με 17,5% φπα...

 

Στα λινκ που έδωσες η τελε είναι ποιο ακριβή στο musicstore, και ο deluxe είναι σε στοκ στο thomann ενώ στο music store όχι... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εμένα αντιθέτως μου δείχνει

στο Music Store: 1237,07 ¤

στο Thomann: 1399¤

 

Εξακολουθώ βέβαια να βλέπω 0% VAT.

 

Αν είναι 16% όπως λες, τότε 1237,07*1,16=1435¤ οπότε έτσι, βγαίνει νόημα...

;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pc σου είναι φοροφυγάς :lol: :lol:

 

Πάντως και το musicstore έχει όλες τις γλώσσες της ευρώπης εκτός από Ελληνικά! :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κίνδυνο να χαρακτηριστώ αντι-Τομμανικός :P να πω ότι θεωρώ ανεπίτρεπτο να μην υπάρχει ελληνική επιλογή στα sites.

 

Δηλαδή η Ολλανδία και η Σουηδία είναι μεγαλύτερες αγορές από εμάς στα μουσικά/ηχητικά;

 

Δεν το πιστεύω... τουλάχιστον αν κρίνω πόσοι' date=' από δω μέσα και μόνο, τα ακουμπάνε κανονικά στον κύριο Τόμμαν κάθε τόσο. :wink:

 

Ακόμα και αυτό με τις διαφορετικές τιμές με ενοχλεί. ¶λλα online μαγαζιά έχουν μια τιμή, που διαφοροποιείται μόνο λόγω φόρων.

 

Να λέμε και τα στραβά πότε πότε... :?[/quote']

 

Έχεις απόλυτο δίκιο και σίγουρα έχει κάποια στραβά ο Θουμάκος, αλλά από την άλλη από ότι έχω πάρει πρέφα προσαρμόζει τις τιμές για κάθε χώρα ανάλογα με την αγορά της. Καλά κάνει.... μαγαζί έχει ο τύπος απλά εμάς βοηθά να βλέπουμε τα στραβά και τα ανάποδα της νεοελληνικής πραγματικότητας που είχαμε αναλύσει σε προηγούμενο θέμα είναι κατά κόρον όχι μόνο φθηνότερος που είναι και το ζητούμενο αλλά και αποδεδειγμένα ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟΣ και μάλιστα χωρίς να πιείς καφεδάκι μαζί του να γνωριστείς καλύτερα :lol: :lol: :lol: μπας και κάνει κανα σκόντο :lol: :lol: . Αν θέλουν λοιπόν ανταγωνισμό (με τα όσα στραβά του και αυτός.. ) οι αντίστοιχοι Έλληνες καταστηματάρχες - Αντιπρόσωποι.......ΙΔΟΥ η Ρόδος!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι' εγώ μαζί με έναν φίλο, αλλά μην το πείς σε κανέναν γιατί θα λενε ότι πάλι κάνουμε διαφήμηση :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μυστήριο λύθηκε...Έφτιαξα account και αμέσως μετά το login' date=' η τιμή ανέβηκε ... στα 1435¤... :( :([/quote']

 

Αν παραγγείλεις όμως την ίδια κιθάρα από τον τόμαν, μπορεί η τελική τιμή να είναι ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μυστήριο λύθηκε...Έφτιαξα account και αμέσως μετά το login' date=' η τιμή ανέβηκε ... στα 1435¤... :( :([/quote']

 

Αν παραγγείλεις όμως την ίδια κιθάρα από τον τόμαν, μπορεί η τελική τιμή να είναι ίδια.

 

Με τα μαθηματικά που ξέρω από το γυμνάσιο προκύπτει ότι αν:

(1399+20¤ μεταφορικά) Image20.gif (1435+Χ ¤μεταφορικά)==>

==> Χ<0

 

(ΑΤΟΠΟ: αρνητικά μεταφορικά ΔΕΝ υπάρχουν δυστυχώς...:()

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου