Προς το περιεχόμενο

Έχει αγοράσει κανείς ποτέ από το guitarbargains.com?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Την Δευτέρα μου ήρθε η παραγγελία που είχα κάνει:

 

laney GH50L : 639 ε

DB-01 wah : 169 ε

 

Στο Ολλανδικό σάιτ έχουνε 633 και 168 αντίστοιχα!

 

Μικρή η διαφορά αλλά όπως είπα η τιμή είναι η ίδια με το Ολλανδικό συν λιγα ευρώ ακόμα! :wink: :wink: :wink: :D :D :D

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Δευτέρα μου ήρθε η παραγγελία που είχα κάνει:

 

laney GH50L : 639 ε

DB-01 wah : 169 ε

 

Στο Ολλανδικό σάιτ έχουνε 633 και 168 αντίστοιχα!

 

Μικρή η διαφορά αλλά όπως είπα η τιμή είναι η ίδια με το Ολλανδικό συν λιγα ευρώ ακόμα! :wink: :wink: :wink: :D :D :D

 

 

Επιβεβαιώνω! Κι εγώ για τον Peavy VK 112 πλήρωσα 5 ευρώ πάνω από την Ολλανδική τιμή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφωνώ! :lol:

 

Τουλάχιστον δεν μου έχει τύχει διαφορά ποτέ!

 

Φίλε fleamail με όλον τον προσήκοντα σεβασμό :D μην επιμένεις...

 

Είναι όπως τα λέμε παραπάνω. Και πως είμαι τόσο σίγουρος; Μα, γιατί μου το είπαν από τον Τόμαν (Αγγελόπουλος). 'Έχουμε διαφορετικό τιμοκατάλογο ανά χώρα αποστολής'.

 

Δεν νομίζω να έχω κρατήσει το mail αλλά μια ερώτηση θα σε πείσει. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οk ok ok!

 

Tουλάχιστον όπως είπα δεν μου έχει τύχει ποτέ διαφορά τιμής. Δεν θα σκοτωθούμε τώρα για μερικά ευρώ :lol:

 

Δεν νομίζω να έχω κρατήσει το mail αλλά μια ερώτηση θα σε πείσει. :wink:

 

Δηλαδή αν σου δείξω το confirmation mail της τελευταίας μου παραγγελίας θα σε πείσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλάτε και για τα μεταφορικά μέσα έτσι? Γιατί για μας είναι 20 ευρά, ενω για άλλες χώρες είναι 8. Επίσης όντως όπως λέει ο fleamail, το "σωστό" site για ψώνια είναι το ολλανδικό, η έβδομη σημαιούλα, με 19% φπα, και επίσης καμία διαφορά τιμής μέχρι στιγμής, σε ένα σετ μαγνήτες, μια φτηνη ακουστική, και μεξικάνικη τέλε, για τα οποία γνωρίζω τις τελικές τιμές χρέωσης, και ήταν ίδιες με αυτές του site + 20. Τώρα ακόμα και να έχει διαφορετικό τιμοκατάλογο για κάθε χώρα, απο ότι φαίνεται το ολλανδικό site είναι σχετικά ασφαλής επιλογή.

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

arpegios:

Δεν μιλάτε και για τα μεταφορικά μέσα έτσι? Γιατί για μας είναι 20 ευρά, ενω για άλλες χώρες είναι 8. Επίσης όντως όπως λέει ο fleamail, το "σωστό" site για ψώνια είναι το ολλανδικό, η έβδομη σημαιούλα, με 19% φπα, και επίσης καμία διαφορά τιμής μέχρι στιγμής, σε ένα σετ μαγνήτες, μια φτηνη ακουστική, και μεξικάνικη τέλε, για τα οποία γνωρίζω τις τελικές τιμές χρέωσης, και ήταν ίδιες με αυτές του site + 20. Τώρα ακόμα και να έχει διαφορετικό τιμοκατάλογο για κάθε χώρα, απο ότι φαίνεται το ολλανδικό site είναι σχετικά ασφαλής επιλογή.

 

Οχι όχι, χωρίς μεταφορικά ήταν οι τιμές που είπα. Και εγώ συμφωνώ ότι το σωστό σάιτ είναι το Ολλανδικό για αγορές από Ελλάδα!

 

 

 

fleamail:

Abraxas έγραψε:

 

Δεν νομίζω να έχω κρατήσει το mail αλλά μια ερώτηση θα σε πείσει. icon_wink.gif

 

 

Δηλαδή αν σου δείξω το confirmation mail της τελευταίας μου παραγγελίας θα σε πείσω?

 

Οχι παιδιά, εγώ θα σας δείξω το δικό μου confirmation για να σας πείσω και τους δύο! :lol: :lol: :lol: :lol:

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν σου δείξω το confirmation mail της τελευταίας μου παραγγελίας θα σε πείσω?

 

Όχι. Είμαι πολύ ξεροκέφαλος για να πειστώ έτσι εύκολα! :lol: :lol: :lol:

 

Απ'ότι λέτε (arpegios και για σένα πάει αυτό), η Ολλανδική επιλογή είναι πιο κοντά, οπότε μπορεί να τη χρησιμοποιεί κανείς για μπούσουλα.

 

Αυτό που παράλλειψα να αναφέρω είναι πως οι διαφορές είναι σχετικές και με την εκάστοτε μάρκα. Μπορεί να υπάρχει μάρκα που η διαφορά με την Γερμανική τιμή να είναι 1% και άλλη που να είναι 10%.

 

Αυτό συμβαίνει (λόγια του Αγγελόπουλου) γιατί προσδιορίζουν τις τιμές σύμφωνα με τις τιμές της 'target' αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως υπάρχει διαφορά, συνήθως γύρω στο 1¤.

Σε μερικά προϊόντα οι τιμές για Ελλάδα ταυτίζονται με αυτές που δείχνει στο Ολλανδικό site και μερικές φορές είναι λίγο παραπάνω (μέχρι 5¤ διαφορά έχω δει) ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κίνδυνο να χαρακτηριστώ αντι-Τομμανικός :P να πω ότι θεωρώ ανεπίτρεπτο να μην υπάρχει ελληνική επιλογή στα sites.

 

Δηλαδή η Ολλανδία και η Σουηδία είναι μεγαλύτερες αγορές από εμάς στα μουσικά/ηχητικά;

 

Δεν το πιστεύω... τουλάχιστον αν κρίνω πόσοι, από δω μέσα και μόνο, τα ακουμπάνε κανονικά στον κύριο Τόμμαν κάθε τόσο. :wink:

 

Ακόμα και αυτό με τις διαφορετικές τιμές με ενοχλεί. ¶λλα online μαγαζιά έχουν μια τιμή, που διαφοροποιείται μόνο λόγω φόρων.

 

Να λέμε και τα στραβά πότε πότε... :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου