Προς το περιεχόμενο

The King of Limbs, νέο άλμπουμ από Radiohead


bloody_sunday

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανακοινώθηκε σήμερα η κυκλοφορία του νέου άλμπουμ των Radiohead με τίτλο "Τhe King Of Limbs". Θα προσφερθεί αρχικά σε μορφή ψηφιακού download (επί πληρωμή) και αργότερα σε μια πολύ επιμελημένη έκδοση κατά τον Mάιο. Φαίνεται προσεγμένη, αν και δεν θα την παραγγείλω αν δεν πεισθώ ότι το άλμπουμ είναι καλό. Αν έχει διαρρεύσει κάποιο τραγούδι ή αν έχουν ήδη πει μερικά σε λάιβ ενημερώστε, αλλιώς υπομονή μέχρι το Σάββατο.

 

Πληροφορίες:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_King_of_Limbs

http://www.thekingoflimbs.com/DIEUR.htm

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Άψογος. :)

Τους πάω τόσο πολύ, που και μούφα να είναι (δεν πιστεύω), θα το πάρω.

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

όπως και με το προηγούμενο, μάλλον θα αγοράσω 2 physical copies. Να χρημιοποιώ την μία και την άλλη να την έχω ανέπαφη!  ;D (πως φαινεται η πόρωση εεε; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει διαρρεύσει κάποιο τραγούδι ή αν έχουν ήδη πει μερικά σε λάιβ ενημερώστε, αλλιώς υπομονή μέχρι το Σάββατο.

 

Νομίζω πως εδώ είναι το point του όλου εγχειρήματος! Το βγάζουν έτσι ξαφνικά και το δίνουν και για download πριν ακόμα πάει ο δίσκος για κοπή που κατα 90% τότε είναι που διαρρέει και στο internet!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως και με το προηγούμενο, μάλλον θα αγοράσω 2 physical copies. Να χρημιοποιώ την μία και την άλλη να την έχω ανέπαφη!  ;D (πως φαινεται η πόρωση εεε; )

 

Kαταλαβαίνω, αλλά αν αγοράσεις τη φυσική κόπια σου δίνεται λινκ για να το κατεβάσεις κιόλας. Αλλιώς μπορείς να το παραγγείλεις και σε wav download... (τσέκαρε το λινκ επάνω). Αν και η αίσθηση του να βάζεις το βινύλιο στο πικάπ δεν αλλάζεται με τίποτα.

 

@flea: πράγματι, δεν το είχα σκεφτεί... το πρόβλημα είναι πώς θα ακούσω το άλμπουμ για να αποφασίσω αν θα το παραγγείλω (κάτι που πρέπει να γίνει σύντομα, γιατί αν και δεν λέει πως η φυσική έκδοση είναι limited, μάλλον θα είναι γιατί φαίνεται πολύ επιμελημένη και ακριβή για να υπάρχει σε απεριόριστα κομμάτια στα απανταχού δισκοπωλεία). Θα το έχουν καθόλου σε streaming άραγε? Δεν θέλω να καταφύγω σε παράνομες λύσεις.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είθε να είναι αλμπουμάρα..Που θα είναι δηλ. 8)

 

Είμαι τόσο περίεργος να δω τι άλλο θα βγάλουν; Θα ακολουθήσουν τον δρόμο του In Rainbows ή θα πάνε σε πιο ροκ περάσματα;

Μπάντα που δεν λάθεψε ΟΥΤΕ σε ένα άλμπουμ...

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου