Προς το περιεχόμενο

The King of Limbs, νέο άλμπουμ από Radiohead


bloody_sunday

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μετά από 3-4 ακροάσεις ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κυκλοφόρησε αυτός ο δίσκος. Έχει 2 δυνατά σημεία τα οποία όμως πάλι είναι σαν συνέχεια παλαιότερων κομματιών (δες videotape)...

 

Πέρα του ότι θυμίζει παλαιότερα κομμάτια το οποίο δεν συμβαίνει ποτέ με τους radiohead αυτό που με ξύνησε περισσότερο είναι ότι ακόμα και η παραγωγή είναι πάλι μια από τα ίδια! Φτάσανε στο ταβάνι μου φαίνεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλος ενας απολαυστικος δισκος απο τους Radiohead.

Απίστευτα groovy, 1ο μισο εχει αίσθηση amnesiac/eraser, 2o μισο κλασσικος radiohead λυρισμος. αρκετα διαφορετικό σαν αισθητική απο τα προηγούμενα, η ποιότητα που κάνει τους radiohead αυτό που είναι παραμένει όμως.

 

CODEX

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκαναν αυτό που φοβόμουν, πολύ λαπτοπ ρε παιδάκι μου ;D

Ξεχώρισα το little by little, παρ'ότι θυμίζει "κάτι" ενώ τα υπόλοιπα μοιαζουν με Β-sides των kid a - amnesiac.Θα προτιμούσα να μείνουν στο δρόμο των 2 τελευταίων, έπρεπε να με είχαν ρωτήσει πριν το βγάλουν ;D. Θα το ξανακούσω λόγω headstock και ανυπομονώ να δω πώς θα το παρουσιάσουν ζωντανά "σε κανα in the basement"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ακούγεται... νερόβραστο. Χωρίς νεύρο και προσωπικότητα, σαν συλλογή από fillers και b sides που κανονικά δεν θα έβλεπαν ποτέ το φως της δισκογραφίας. Ε μπιτ οφ ε φέιλ. Λες και ο καιρός που περνούν σε απαιτητικά προσωπικά πρότζεκτ τους αφαιρεί μια επικοινωνία και μια εστίαση στην κοινή φωνή και έμπνευση μιας μπάντας που είναι απαραίτητη για να βγει κάτι καλό.

 

Όπως ξέρετε, πολλά άλμπουμ τα εκτιμάς καλύτερα όταν περάσεις καιρό μαζί τους μετά την πρώτη ακρόαση, αλλά αυτό δεν μου δίνει καν την ιδέα του δυναμικού/potential.

 

Έκαναν αυτό που φοβόμουν, πολύ λαπτοπ ρε παιδάκι μου ;D

 

Για εξηγήσου λίγο νέους, με ενδιαφέρει... Τι εννοείς?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ντιγκιταλ φιλος.....πολυ...ΨΗΦΙΟ....που ειναι η ζεστη..... αναλογικιλα των παλαιοτερων αλμπουμ τους.....? ;D......

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....που ειναι η ζεστη..... αναλογικιλα των παλαιοτερων αλμπουμ τους.....? ;D......

Στο παλιό laptop...με τις λάμπες!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To προηγούμενο λινκ του streaming δεν δουλεύει πια. Καινούργιο δεν βρίσκω αυτή τη στιγμή.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ντιγκιταλ φιλος.....πολυ...ΨΗΦΙΟ....που ειναι η ζεστη..... αναλογικιλα των παλαιοτερων αλμπουμ τους.....? ;D......

 

 

ξεχασμενη στα 90ς. αν δεν κανω λαθος εχουμε 2011

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου