Προς το περιεχόμενο

semi hollow tele under construction


E.G.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Με το

Μα αυτή δεν έχει ούτε τάστα .... πως παίζει? ;D

 

Εννοούσα: Συγχαρητήρια. Μήπως να μας έβαζες και 1-2 photos από την κατασκευή τελειωμένη, μας έλεγες τι μαγνήτες έβαλες και πως την ηχογράφησες?

 

 

( :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

μολις τελειωσα με το set up την εδωσα σε εναν φιλο μου επαγγελματια. αυτος τις δοκιμαζει (και αυτος τις παιζει μιας και εγω δεν ξερω και πολυ καλα). αρα φωτο τελειωμενη σε μερικες μερες μολις μου την επιστρεψει. η ηχογραφηση εγινε στον υπολογιστη μεσα σε 5 λεπτα αφοτου την πηρε. δεν θυμαμαι σε ποιο προγραμμα, εχει ενα αρμονιο, βαζει background ηχο, και μετα προσθετει την κιθαρα. οσο για τους μαγνητες, επειδη μου αρεσει το μεταλ, οι κιθαρες μου εχουν ολες humbuckers (dimarzio κτλ). την τελε την εφτιαξα χωρις να την πολυ θελω και ετσι εβαλα κατι οικονομικους, με 45-50 ευρω τους 2 αν θυμαμαι καλα. το καλο ειναι οτι παντα χρησιμοποιω καλα ξυλα. αρα οποιαδηποτε στιγμη οι μαγνητες αλλαζουν. (μας εφαγε η κριση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κακο ειναι οτι δεν μπορεσα να βαλω ολο το κοματι (2ο), καλη η εισαγωγη αλλα μετα ξεκιναει το σολο. θα προσπαθησω να το ανεβασω ολοκληρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δραττομαι της ευκαιριας να βαλω και γω ενα βιδεακι απο την εποχη που επαιζα με τον Manu.

Εγω ειμαι ο μαυρος με το sax tenor με το μαλι το στριφογυριστο και το μαντηλι στο κεφαλι. Ο κιθαριστας με την ασπρομαυρη στρατο που φιανεται στην αρχη του βιδεο πισω απο τον Manu ειναι το φιλαρακι μου ο Σαμυς ο Παραγκας.  ;D

 

Manu Dibango 'Lion of Africa'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ειδα το site του neil moser. τι ηθελες και το ελεγες? ειμαι fun των περιεργων σχηματων. εχω στο μυαλο μου τοσες κιθαρες που δεν ξερω ποσα χρονια θα χρειαστω για να τις κατασκευασω. τυχερος ο γιος μου  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου