Προς το περιεχόμενο

Στήσιμο pedalboard: Σφαλματολόγιο και λύσεις.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

georgekz750 το pp2+ έχω ακούσει οτι πέρνει ειδικό καλώδιο και τροφοδοτεί και 18V.Αλλα,λανθεσμένα κατάλαβα οτι δινει και 12VAC.OK,t-rex λοιπόν.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Bεβαιως παιρνει,συνδυαζει εξοδους βγαζοντας και 12 και 18 και 24vdc an dεν κανω λαθος το pp2+.

Γενικα αν δεν χρειαζεσαι τα 12vac που προανεφερες ειναι οτι πιο σουπερ.

Για που τα χρειαζεσαι τα ac αν επιτρεπεται? Γιατι αν εννοεις το Maxon AD900 απο οτι διαβαζω θελει απλα 12vdc ανεστραμενης πολικοτητας,οποτε ετσι σου κανουν ολα τα τροφοδοτικα που προαναφερθηκαν,και το Trex και το pp2+ και το iso5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 179
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μια χαρά.Λάθος εντύπωση είχα.Όποτε με pp2+ και το ανάλογο καλώδιο και θα είμαι οκ με αυτο.Γιατι αρχικά ήθελα το pp2+ αλλα με προβλημάτιζε αυτό.Σε ευχαριστώ ξανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εισαι καλα.Οσο για το pp2,για να το εχουν να δινει ρευμα στα πεταλια τους κατι τυποι σαν τον ραφλα μαν  ;D

16i8rrn.jpg

 

ε,καλουτσικο θα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην εχεις απωλειες σηματος πρεπει να ειναι low impedance το buffer δεν ξερω αν το πεταλι που αναφερεις εχει τετοιο buffer (τα visual sound πεταλια εχουν π.χ.)

 

τα λόγια σου στριφογυρίζουν τόση ώρα στο μυαλό μου! με μπρίζωσες! είχα βάλει πλάνο να πάρω 2πετάλια!

1) το mi audio boost n buff κυρίως για την buffer λειτουργία του, booster δεν χρειάζομαι πολύ αλλά δεν θα με χαλούσε αν υπήρχε.

2) τον mi audio compressor γιατί έχει noiz gate κάτι που το θέλω για να μην δυναμώνει το όποιο hum υπάρχει.

 

βλέποντας τον κομπρέσσορα της visual sound φαίνεται να τα κάνει όλα και να συμφέρει!

απλά έχω κάποιες απορίες για να σιγουρευτώ.

 

-ο buffer του VisualSound compressor είναι σαν των πεταλιών της boss-ibanez κτλ, ή κανονικός buffer που θα μου λύσει το πρόβλημα του σήματος απ τα πολλά πετάλια?

-αυτό το πετάλι λέει ότι έχει noiz reduction. είναι noiz gate? ξέρει κανείςαν όντως κάνει δουλειά?

 

αν ισχύουν αυτά έχω φύγει κατευθειαν γιο το VS! θα γλιτώσω χώρο και χρήμα! (χωροχρήμα!) ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-ο buffer του VisualSound compressor είναι σαν των πεταλιών της boss-ibanez κτλ

 

Οχι δεν ειναι,εχει ενσωματωμενο το low impedance buffer που πουλαει ξεχωριστα και το CS τους

 

http://www.visualsound.net/index.php/custom_shop/

 

(scroll down)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ο λογος να εχει κανεις παραπανω απο ενα-δυο distortion, ενα delay, ενα chorus, ενα compressor  και ενα wah?!

 

κι αν θελει tremolo?αν θελει leslie?αν θελει univibe?αν θελει filters?

 

 

Αν δεις τι σου προσφέρει σαν features και τι δυνατότητες έχει ένα gig rig θα αλλάξεις γνώμη νομίζω.

 

μια χαρα features εχει και μαλιστα τα σημαντικοτερα (ενα tap tempo για μεχρι 3 πεταλια οποτε τα συγχρονιζεις με ενα πατημα,δυνατοτητα presets αλλα και individual switching,δυνατοτητα επιλογης on/off buffer).

 

http://www.premierguitar.com/Magazine/Issue/2010/Nov/Cusack_Effects_Pedal_Board_Tamer_Review.aspx

 

τι εννοεις gig rig?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ξηγήσου να ξέρουμε

 

Δεν έχω κανένα κυβερνητικό μυστικό να αποκαλύψω.

Απλά ένα πρωί ανάμεσα σε αυτήν

 

1105380881680.jpg

 

και σ' αυτόν

 

Image1124.jpg

 

μπήκε αυτό

 

235844.jpg

 

 

...και δε γίνεται να φύγει.

 

Αν δεν υπήρχε το EP Booster, κάποιος θα έπρεπε να το δημιουργήσει. ;D ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι αν θελει tremolo?αν θελει leslie?αν θελει univibe?αν θελει filters?

 

Αν δεν παίζει traditional rock και είναι λίγο πιο experimental πράγματα;

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου