Προς το περιεχόμενο

"IKEA" pedalboard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστω παιδια.

Τελικα δεν εβαλα dual lock, αλλα velcro και στεκονται μια χαρα στη θεση τους.

 

Σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο υπαρχει, αλλα επειδη την εφτιαξα μονος μου την γουσταρω απιστευτα.

Μονο οπως ειπα και πιο πανω θα εχω ενα θεμα στο κουβαλημα. Ειναι και το κσυλο που την κανει καπως πιο βαρια... (αλλα βοηθαει στον ηχο  :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

φθηνό Pedalboard? ορίστε ένα στη φώτο, κόστος 5,3 ευρώ

 

Ξύλο ράφι κουζίνας από ένα φίλο που του είχε μείνει απο την κουζίνα του και κόπηκε στις διαστάσεις της EHX bag, 67x28, τζάμπα

 

Ποδαράκια για κληση λαστιχένια όπως έχουν οι ενισχυτές, ψηλά-μεγάλα μπροστά, χαμηλά πίσω (απο μαγαζί με σηδιρικά- χρώματα κλπ) 7x0,30= 2.10 ευρώ

 

Αντί για velcro θηλυκό απο το οποίο θα χρειαζόταν αρκετό για να ντυθεί όλη, ένα πατάκι μοκέτα από το L.A (Laiki Agora) 2 ευρώ. Αρσενικό είχα. Το πατάκι κολλήθηκε με βενζινόκολλα (έχεις και την επιλογή των χρωμάτων)

 

2 χερούλια κρίκοι για τη μεταφορά 2x0,60= 1,20 ευρώ

 

Τυφλα να χει η μάνα του τζάμπα

pboard.jpg.078b7eda77800be1900decabbae3f909.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

Για να μην ανοιξω αλλο thread ποσταρω εδω μιας και νομιζω ειναι σχετικο.

 

Σχετικα με το pedal board που ανεφερα πιο πανω, ολα καλα, ωραια βγηκε κτλ, αλλα δεν εχω θηκη να την βαλω μεσα και δεν βρισκω καποια στις διαστασεις που θελω (και να κοστιζει κατω απο 50€).

 

Οι εσωτερικες διαστασεις της θηκης πρεπει να ειναι minimum 63cm(Π) x 33cm(B) x 16cm(Υ)

 

Εχετε καμια ιδεα που μπορω να βρω;

 

Μια λυση ειναι να παω σ' εναν ραφτη να μου φτιαξει μια υφασματινη, αλλα δεν θα ειναι και οτι καλυτερο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως σου κάνει αυτή;

http://www.thomann.de/gr/electro_harmonix_pedalbag.htm

 

Σ' ευχαριστω. Αυτη την εχω ηδη και δεν χωραει την πεταλιερα μου (στο βαθος).

Την χρησιμοποιω βεβαια για να την κουβαλαω, αλλα εξεχει πολυ και αν ριξει καμια βροχη την πατησα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοιξω αλλο thread ποσταρω εδω μιας και νομιζω ειναι σχετικο.

 

Σχετικα με το pedal board που ανεφερα πιο πανω, ολα καλα, ωραια βγηκε κτλ, αλλα δεν εχω θηκη να την βαλω μεσα και δεν βρισκω καποια στις διαστασεις που θελω (και να κοστιζει κατω απο 50€).

 

Οι εσωτερικες διαστασεις της θηκης πρεπει να ειναι minimum 63cm(Π) x 33cm(B) x 16cm(Υ)

 

Εχετε καμια ιδεα που μπορω να βρω;

 

Μια λυση ειναι να παω σ' εναν ραφτη να μου φτιαξει μια υφασματινη, αλλα δεν θα ειναι και οτι καλυτερο...

 

 

 

Επειδη και γω δεν βρηκα κατι βολικο στα μουσικα ειδη,η πιο οικονομικη και βολικη νομιζω λυση ειναι μια μικρη βαλιτσα ταξιδιου(απ αυτες με τα επεκτεινομενο χερουλι και τα ροδακια),βγαινεις βολτα με τη μεζουρα και βρισκεις πανευκολα και φτηνα (αν δεν σε πειραζει βεβαια να μοιαζεις με αεροσυνοδο  ;D ;D ;D )

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επειδη και γω δεν βρηκα κατι βολικο στα μουσικα ειδη,η πιο οικονομικη και βολικη νομιζω λυση ειναι μια μικρη βαλιτσα ταξιδιου(απ αυτες με τα επεκτεινομενο χερουλι και τα ροδακια),βγαινεις βολτα με τη μεζουρα και βρισκεις πανευκολα και φτηνα (αν δεν σε πειραζει βεβαια να μοιαζεις με αεροσυνοδο  ;D ;D ;D )

 

Κατι τετοιο δηλαδη ε;

1580601_1580701.jpg

;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε για θήκη πλήκτρων, θα βρεις στο μέγεθος που θες!

 

Εψαξα και για τετοια αλλα αυτες που βρηκα ηταν ολες πολυ χαμηλες ως προς το υψος.

Καλο tip παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα για να βρεις ακριβως ειναι λιγο δυσκολο κυρίως στο μήκος.

πχ

http://www.midi-club.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/%CE%91%CE%9E%CE%95%CE%A3%CE%9F%CE%A5%CE%91%CE%A1/-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B5%CF%82%CE%91%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%AF%CF%89%CE%BD/27111000000000002063.html

 

αυτη σου κανει αλλά ειναι αρκετα μεγάλη στο μήκος.

Ποιοτητα δεν ξερω, αλλα πρεπει να ειναι value for money.

 

Επισης υπαρχει παντα η λύση να μειωσεις το υψος του board σου.

 

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου