Προς το περιεχόμενο

Κατασκευή θήκη μεταφοράς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κανείς στην Αθήνα βιοτέχνη που να φτιάχνει θήκες μεταφοράς?

Σκέφτομαι να απευθυνθώ σε κατασκευαστή βαλιτσών.

Οι θήκες που βρήκα στο net, είναι αρκετά μεγαλύτερες για το όργανο.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω πως εννοείς σκληρή θήκη.

Όταν έψαχνα θυμάμαι ότι δε βρήκα κάτι καλό από Ελλάδα και παρήγγειλα από Θωμά.

http://www.thomann.de/gr/cat.html?gf=keyboard_cases&oa=pra

Τους γράφεις τις διαστάσεις του οργάνου και την κατασκευάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα ισως μπορει να σε βοηθησω.Αν κατεβεις Μοναστηρακι στην Οδο Μιαουλη 11 ειναι ενα καταστημα που πουλαει ειδη για τσαγκαρηδες .Εκει θα ζητησεις κνα δεισ τισ ΔΕΡΜΑΤΙΝΕΣ που εχει στο υπογειο.Αφου διαλεξεις αυτη που θελεις (τιμη 9 ευρω το μετρο ..100Χ140 εκατ.το δινει )

Το παιρνεις λοιπον πας σε ενα καλο τσαγκαρη με μηχανη ραφης για φερμουαρ  στο φτιαχνει και φευγεις.ΑΝ ΣΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕΙ ΟΛΟ ΚΑΝΕΝΑ 40 ΑΡΙ ;;;ΖΗΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ.

ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΕΙ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΦΕΡΜΟΥΑΡ .Προσπαθησε δεν χανεις τοποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περικλή σε ευχαριστώ.Θα το έχω υπόψιν μου την επόμενη φορά. Το ανέλαβε μοδίστρα και να πώ και την αλήθεια μου βγήκε και σχεδόν τσάμπα.

Το μωρό τώρα μεταφέρεται άνετα και με προστασία.

 

ένα παράπονο έχω να πω...Απευθύνθηκα σε εταιρίες που εισάγουν και πωλούν λιανική,ειδικά η μαμά εταιρία του οργάνου,απάντηση στα μειλ μου δεν πήρα ποτέ.Τους ήταν πολύ δύσκολο ένα ναι ή όχι.Τους λυπάμαι.

Ευχαριστώ και πάλι.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Γιά ποιό όργανο (μοντέλο) θέλεις τέτοιου είδους μαλακή θήκη μεταφοράς;

Καταλαβαίνω τα σχετικά με το επιπλέον βάρος, αλλά μήπως τελικά η σκληρή θήκη είναι καλύτερη από πλευράς προστασίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα παράπονο έχω να πω...Απευθύνθηκα σε εταιρίες που εισάγουν και πωλούν λιανική,ειδικά η μαμά εταιρία του οργάνου,απάντηση στα μειλ μου δεν πήρα ποτέ.Τους ήταν πολύ δύσκολο ένα ναι ή όχι.Τους λυπάμαι.

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Με την ευκαιρία αυτού του post σου korgious, θελω να εκφρασω ακριβώς το ίδιο παράπονο και λύπηση για τον τρόπο που λειτουργούν κάποια καταστήματα και αντιπροσωπείες και για την λογική "θα αγοράσεις αυτο που θέλουμε εμείς".

Ψάχνοντας κι εγώ για τα πλήκτρα μου θήκη (της ίδιας της εταιρείας που είναι σε διαστάσεις ακριβώς για το συγκεκριμένο όργανο) καθώς και κάποιο πρόσθετο εξάρτημα, έλαβα την απάντηση από την αντιπροσωπεία ότι δεν τα φέρνουν (μετά από πολλά τηλεφωνήματα και αφού περίμενα μια βδομάδα περίπου για να το ψάξουν). Όταν ζήτησα δε να τα παραγγείλω αφού αυτοί τα εισάγουν, η απάντηση ήταν: "Αυτά έρχονται με καράβι... αργουν πολύ.. δε ξέρουμε πότε μπορεί να ερθουν, ούτε μπορούμε να σου πούμε πόσο θα κοστίσει".

 

 

 

Forgive me Lord for I have synthed..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θήκες για όργανα (αλλά για ό,τι όργανο θες όμως) στην Αθήνα φτιάχνει ο Γιάννης ο Σερεμέτης. Είναι ΠΑΡΑ πολύ καλός στη δουλειά του και χρησιμοποιεί πολύ ποιοτικά υλικά, σου τον προτείνω ανεπιφύλακτα. Τα τηλέφωνά του είναι 6973269639 και 210 3426581

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΠΑΡΕΝΕΗ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΤΟΥΣ.

Καποτε υπηρχαν στην περιοχη του Ψυρρη καμποσες βιοτεχνιες κατασκευης βαλιτσων ,μπαουλων κλπ.Η ''ΝΕΑ '' τεχνολογια που αν και καλοδεχουμενη εχει σβησει τους Ελληνες βιοτεχνες και απειλει αμεσα και τους Ιταλους εδωσε το δικαιωμα στις εισαγωγικες εταιρειες γενικως να σου

" πασαρουν " οτι θελουν σε οποια τιμη και ποιοτητα θελουν.

Δεν νομιζετε λοιπον οτι καλο στον τοπο μας θα κανουμε αν αρχισουμε και δινουμε δουλεια σε οσους εχουν απομεινει μηπως και " παρει μπροστα η μηχανη " παλι ;;

Πιστευω οτι μπορουμε και απευθυνομαι σε μουσικους που υποτιθεται ειναι ανοιχτα μυαλα δεν ειναι τελειωμενα ατομα (ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον )Αν κοιταξετε σε e-bay κλπ

στον κλαδο τηςκατασκευης ,επισκευης & συντηρησης μουσικων οργανων υπαρχουν και υποκατασκευαστες για οτι μπορει να φαντασθη ο νους του μουσικου.

Ας προσπαθησουμε δεν θα χασουμε αλλα θα ανοιξουν και καποιες θεσεις εργασιας για παιδια που πιανει το χερι τους και δεν θελουν να γινουν delivery,τυλιχτες σουβλακιων,καθαριστριεςσε ενοικιαζομενα δωματια, δηθεν Manager σε call center, συνδικαλιστες επαγγελματιες κλπ ,κλπ.

Εχω παρατηρησει δε οτι πολλα νεα μελη κανουν ερωτησεις στο  Forum δειχνοντας την αγνοια τουσ να αλλαξουν και μια βιδα εστω μονοι τους .ΑΥΤΟ κατι δειχνει.Korgious φιλε μου εδωσεσ την ευκαιρια να βαλω στο post σου αυτες τις σκεψεις μου ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περικλή σε ευχαριστώ.Θα το έχω υπόψιν μου την επόμενη φορά. Το ανέλαβε μοδίστρα και να πώ και την αλήθεια μου βγήκε και σχεδόν τσάμπα.

Το μωρό τώρα μεταφέρεται άνετα και με προστασία.

 

Συγνώμη, δεν πρόσεξα πως λύθηκε το θέμα... Ο Γιάννης, πάντως είναι καταπληκτικός μάστορας, έχετέ τον υπόψη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου