Προς το περιεχόμενο

Γρήγορη αποστολή δέματος από Αμερική - Προτάσεις?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους!

 

Έχω μια ειδική περίπτωση προβλήματος: δικός μου άνθρωπος θα μου στείλει πακέτο από Αμερική κάτι που θα ήθελα να φτάσει Αθήνα το συντομότερο δυνατόν. Η USPS priority μαλλον δεν μου κανει, καθώς την προηγούμενη φορά που μου εστάλη κάτι έκανε πάνω από 2 βδομάδες να έρθει, οπότε πάω σε κάτι πιο γρήγορο. Το βάρος του θα είναι μάλλον μικρό  - γύρω στο 1 κιλό και δεν θα περιλαμβάνονται τιμολόγια κλπ (δώρο, εκτός συσκευασίας) - οπότε ελπίζω ότι δεν θα χρειαστεί να καθυστερήσει σε τελωνείο.

 

Υπάρχει κάποια καλή πρόταση και εμπειρία που να ταιριάζει στα παραπάνω και μπορείτε να μου προτείνετε? Το κόστος (εντός λογικών πλαισίων < 50 ευρώ) δεν είναι πρόβλημα σε αυτή τη φάση.

 

Θενξ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελωνείο συνεχίζει να είναι το πρόβλημα σου. Ό,τι άλλο και να κάνεις από εκεί θα κριθεί...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, εστω οτι δεν το γλιτωνω το τελωνειο. Απο US μέχρι εκεί (τελωνειο Ελ. Βελ.) μηπως γνωριζεις ποια ειναι η πιο γρήγορη υπηρεσια μεταφορας ενος μινι πακετου στα περιθωρια κοστους που εθεσα?

 

Οπως και να χει, ευχαριστω για την απαντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω συγκεκριμένη πρόταση αλλά μάλλον θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις την fast / expedited υπηρεσία κάποιας εταιρείας όπως οι UPS, FEDEX κτλ. Η οποία όμως θα έχει ίσως μεγαλύτερες καθυστερήσεις στο τελωνείο και θα είναι μάλλον ακριβή.

Για να υπολογίσεις όμως πρέπει να ξέρεις το zip code.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αβάδιστα,αβίαστα,αβαβά,ανέμελα... ( ;D)...   USPS Global Express Mail (3-5 business days with a tracking number)

 

(Αν δεν ήθελες και το κόστος εντός λογικών πλαισίων,θα σου πρότεινα την UPS.Απλά κορυφαία.)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως οι τιμές της UPS ξεφεύγουν αρκετά, οπότε μάλλον θα κινηθώ προς USPS Global Express Mail μεριά. Θα ενημερώσω όταν έχω αποτελέσματα και για όσους άλλους ενδιαφέρονται.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ενα update στο θέμα, μιας μπορεί μερικοί να το σκέφτονται για παραγγελίες από Αμερική: Δευτέρα μου εστάλη το πακετάκι από Αμερική, Παρασκευή το είχα στα χέρια μου.

 

Global EMS = o γρηγορότερος τρόπος και φτηνότερος τρόπος (για το budget μου)

 

Ευχαριστώ πολύ για την χρήσιμη συμβουλή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:)

 

εμενα χθες ηρθε ενα πακετακι αξιας 35 ευρω (και $20 μεταφορικα) με με...FEDEX....& φυσικα "κολλησε" στο τελωνειο (το ειχε παραγγειλει η γυναικα μου)...

 

προφανως οι...αντιπροσωποι της FEDEX κατι....πινουν μια και μου ζητησαν 207  ευρω για να το εκτελωνησουν..... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

προφανως οι...αντιπροσωποι της FEDEX κατι....πινουν μια και μου ζητησαν 207  ευρω για να το εκτελωνησουν..... ;D

 

LOL

Παλι καλα που δε σου ζητησανε και τιποτα πιο σωματικο .    ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου