Προς το περιεχόμενο

Θεωρίες... για το τι συμβαίνει στην Ιαπωνία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Βάλε το λαγό στο λαγούμι, και μάθε λίγο μπαλίτσα.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Sun_energy

 

Έχει αυτό το λινκ την παραμικρή σχέση με όσα νηπιακού επιπέδου γράφεις? Δεν χρειάζεται να τα έχεις σπουδάσει, όπως πολλοί εδώ (ανάμεσά τους κι εγώ), για να το καταλάβεις.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 308
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μικρή συμβουλή οι επιθετικές και απόλυτες ειρωνικές δηλώσεις δεν βοηθάνε σε κάτι στο θέμα από οποιαδήποτε πλευρά κ αν έρχονται.

 

Αν διαβάσετε κάποιο ποστ που σας κάνει να βγείτε από τα ρούχα σας

1) Γελάστε με τη ψυχή σας, το γέλιο κάνει καλό

2) Αντιληφθείτε ότι πολύς κόσμος παίρνει ναρκωτικά. Πρόκειται για εθισμό και έχει πολύ συχνά βάση σε ψυχολογικά αίτια. Δείξτε κατανόηση.

3) Μην ποστάρετε άμεσα. Αφήστε να τους την πει κάποιος άλλος. Η κοινή λογική καμιά φορά όντως είναι κοινή. Δε χρειάζεται να πέσουν 100 σε έναν :D

4) Αν σας κρίνει κάποιος αρνητικά, μικρή ανάσα, διαβάστε τι γράψατε κ αναρωτηθείτε μήπως είπατε κάτι λάθος, ανακριβές, επιθετικό κλπ. Αν δεν ισχύει κάτι από αυτό άστε το να πέσει, ούτως ή άλλως η άποψή σας γράφτηκε κ κάποιος θα την διαβάσει και ή θα συμφωνήσει ή θα διαφωνήσει και θα μπορέσει να κρίνει ο ίδιος.

 

Δεν θέλω να κλειδωθεί το θέμα επειδή ο διάλογος πάει σταθερά προς flame war. Ψυχραιμία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αυτό το λινκ την παραμικρή σχέση με όσα νηπιακού επιπέδου γράφεις? Δεν χρειάζεται να τα έχεις σπουδάσει, όπως πολλοί εδώ (ανάμεσά τους κι εγώ), για να το καταλάβεις.

 

Και εγώ τα έχω σπουδάσει. Από εκεί και πέρα, που είναι το πρόβλημα; Όπως βλέπεις η ενέργεια από τον ήλιο αρκεί. Το ότι δεν την αξιοποιούμε είναι δεδομένο. Για σένα πια είναι η αιτία;

 

Και πρόσεξε, αρκεί ΜΕ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ. Αν όμως τα πάνελς είχαν την οικονομία κλίμακος που έχουν π.χ. οι κινητήρες εσωτερικής καύσης, τότε θα αρκούσε πολύ παραπάνω.

 

Οι αιτίες για μένα είναι πολιτικές. Για σένα μπορεί να είναι κάποιες άλλες. Αυτό δεν σημαίνει ότι έχεις δικαίωμα να με προσβάλλεις έτσι, χωρίς λόγο. Αν δεν έχεις εξήγηση για το φαινόμενο αυτό, πολύ ωραία. Αν έχεις, ευχαρίστως να την ακούσω. Αλλά γιατί με προσβάλλεις δεν κατάλαβα ακόμα.  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα ντ' αλλων μου λες τωρα και εσυ...Κι ομως υπαρχουν παιδια που το γουσταρουν το σχολειο ...και εγω το γουσταρα...Σε επιπεδο ζωης ομως θετεις αλλα κριτηρια...οπως δεν θα μπορουσα να ζησω στο Λονδινο (το οποιο εχω επισκεφθει) , το Βερολινο (το οποιο ειναι πολυ ωραιο - το εχω επισκεφθει), ετσι δεν θα μπορουσα να ζησω και στο Τοκυο (που δεν ειναι και τοσο ωραιο (για εμενα τουλαχιστον) - το εχω επισκεφθει)...Για εμενα το πρωτο συνθετικο της λεξεως ιθαγενεια (ιθα=εδω) παιζει πολυ σημαντικο ρολο...και γενικα θεωρω λιγο ανισορροπους τους ανθρωπους που μπορουν να εγκαταλειψουν για παντα τη χωρα τους....(ειδικα αν ειναι ομορφη , οπως ειναι η Ελλαδα, τουλαχιστον για εμενα...)

εγω παλι θαυμαζω αυτους που φευγουν και ριχνουν μαυρη πετρα πισω τους.

απορω που ειδες την ομορφια στην ελλαδα... :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι θαυμαζω αυτους που φευγουν και ριχνουν μαυρη πετρα πισω τους.

απορω που ειδες την ομορφια στην ελλαδα... :-[

Αμ' έπος, αμ' έργον.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορω που ειδες την ομορφια στην ελλαδα... :-[

Δεν θα βλέπεις καλά ίσως...όπως ο Superfunk που είναι μύωψ ;) ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το φυσικο καλλος της ελλαδας εχουμε βαλθει να το καταστρεψουμε.οπου και να πας (στην κυριολεξια ομως παντου!) βρισκεις σκουπιδια, μπαζα, αυθαιρετα κτισματα, χωματερες, μολυνση κλπ.εγω που ειμαι θεσσαλονικη την θεωρω (και ειναι απο ερευνες) την πιο βρωμικη, ασχημη, μολυσμενη σκατενια πολη στην ευρωπη.σε αλλη χωρα ζειτε εσεις?

εκτος αν θεωρειτε ομορφια την φραπα στην παραλια, τα γκομενακια που περνανε και τα σκατα να επιπλεουν στον θερμαικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι θαυμαζω αυτους που μενουν και ΠΑΛΕΥΟΥΝ...

που παλευουν απεναντι στη διαφθορα και την αναξιοκρατια ενω χαραμιζουν τα ταλεντα τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το φυσικο καλλος της ελλαδας εχουμε βαλθει να το καταστρεψουμε.οπου και να πας (στην κυριολεξια ομως παντου!) βρισκεις σκουπιδια, μπαζα, αυθαιρετα κτισματα, χωματερες, μολυνση κλπ.εγω που ειμαι θεσσαλονικη την θεωρω (και ειναι απο ερευνες) την πιο βρωμικη, ασχημη, μολυσμενη σκατενια πολη στην ευρωπη.σε αλλη χωρα ζειτε εσεις?

εκτος αν θεωρειτε ομορφια την φραπα στην παραλια, τα γκομενακια που περνανε και τα σκατα να επιπλεουν στον θερμαικο.

Να ξαναπώ ότι οι πόρτες ανοιχτές και τα σκυλιά δεμένα.

Εμένα μου αρέσουν τα γκομενάκια.

Ο φραπές πλέον με πειράζει.

Γλυκό φράπα τρώω.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου