Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με το metal zone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ χρησιμα αυτα που ανεφερες φιλε.ευχαριστω.αμ οχι πιο πριν δεν εκανε θορυβο.στο παρελθον ειχα βαλει αναποδα  το βυσμα απο τον ανταπτορα του ρευματος..οποτε αν ειναι θα το παω καπου να το ανοιξει να δουμε τι παιζει..το σκεφτηκα και εγω αυτο για το καψιμο αλλα πιστευα οτι δεν θα αναβε καθολου το λαμπακι αν ειχε καει :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

To mt-2 έχει αρκετές τέτοιες διόδους(zener και silicon) για την προστασία από ανάστροφη πόλωση κι είναι πιθανόν κάποια που τροφοδοτεί την πλακέτα να κάηκε. Το led έχει δική του ανεξάρτητη δίοδο zener.

 

Καλό είναι να έχεις και το κύκλωμα για κάθε χρήση:

 

http://www.hobby-hour.com/electronics/s/boss-mt2-metal-zone.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα , αδραξε τωρα της τεραστιας ευκαιριας--> "Την Τεράστια Ευκαιρία"

 

Βρε Άρη, δεν μου λές, εσύ κάθε πρωί, πίνεις του γάλατός σου, ανοίγεις της πόρτας σου και στην συνέχεια ανάβεις της μηχανής του αυτοκινήτου σου?

 

Αμάν με αυτήν την χαζή μόδα να κοπανάμε γενική όποτε θέλουμε να ακουστούμε "politically correct", Την μόδα την ξεκίνησαν κάτι άμυαλοι δημοσιαγράφοι των Αθηνών...

 

BTW

Metal zone=θρησκεία!! 30 χρόνια μεταλικής ιστορίας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Άρη, δεν μου λές, εσύ κάθε πρωί, πίνεις του γάλατός σου, ανοίγεις της πόρτας σου και στην συνέχεια ανάβεις της μηχανής του αυτοκινήτου σου?

 

Αμάν με αυτήν την χαζή μόδα να κοπανάμε γενική όποτε θέλουμε να ακουστούμε "politically correct", Την μόδα την ξεκίνησαν κάτι άμυαλοι δημοσιαγράφοι των Αθηνών...

 

Νταξ ρε πιδι μ !!! Καναμε ενα λαθους τι να καμνουμ δηλαδης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου